ידיעוני רויאל פלורהולנד - 2022

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 14 2022

חדשות רויאל פלורהולנד

עוד בנושא הגשת מידע לפני המכירה

בידיעונים קודמים עסקנו לא מעט בנושא הגשת מידע מדויק לפני המכירה, בין אם בהגשת תמונות עדכניות של המוצר המיועד למכירה ובין אם מידע בנושא איכות המוצר עצמו.
רויאל פלורהולנד מבקשת כי המגדלים יתייחסו לנושא ברצינות הגבוהה ביותר. עקב חשיבות הנושא, ביום 30/03/2022 מצאה המכרזה לנכון לפרסם עדכון נוסף. להלן הכתבה.

המגדל עצמו, או מי שהוסמך במקומו (לדוגמה הפורק) הוא ורק הוא האחראי על הגשת המידע למכירה – תמונות או מידע על איכות הפרח.

חשיבות הגשת המידע המדויק על המוצר המוצג למכירה הינה חיונית בזירת המסחר של היום. מחקר נוסף ועדכני של המכרזה מראה כי קניינים נמנעים מקניה חוזרת במידה ונתקלו במידע לא נכון במהלך קניה מסוימת. בחודשים הקרובים בכוונת המכרזה לבצע פעילות של סיוע למגדלים כיצד ניתן להגיע למצב של דיוק מירבי בהגשת המידע.

החל מינואר 2023 יסווגו כל המגדלים/ת בשלוש קבוצות איכות, C, B, A.

כל קבוצה תחושב באחוזים על פי היחס בין יחידות המכירה בהן לא הייתה תלונת לקוח או מבקר מאושרת, ובין סך יחידות המכירה, וזה יחול על 62 השבועות שקדמו למועד חישוב המעמד של כל מגדל/ת. A הטוב ביותר, C הנמוך ביותר.

רויאל פלורהולנד מבקשת שוב להדגיש את החשיבות של הגשת מידע מדויק, הן על ידי המגדל/ת או על ידי מי שהוסמך על ידו, לדוגמא הפורק, במיוחד בתקופה הקרובה, שכן זו תשמש כבר כבסיס לקביעת הדירוג האיכותי והסטטוס של כל מגדל.

רויאל פלורהולנד מציע סיוע למגדלים כיצד להשתפר. להלן מספר אפשרויות המוצעות למגדל:

  • מגדל/ת יכול/ה לבקש ביקורת של מבקר איכות על מנת לאמת כי התמונות או המידע שהגיש תואמים את דרישות המכרזה.
  • מגדל/ת יכול/ה לבקש עדכון טלפוני של מבקר איכות באשר לדיוק בהגשת המידע ולקבל הערות בטלפון כיצד ניתן לשפר את ההגשה.
  • ניתן גם לקבל עדכון על בעיות בדוא"ל וכך לשפר במהירות האפשרית את איכות המידע שהוגש.
  • רויאל פלורהולנד תעשה בזמן הקרוב כול מאמץ לעדכון מגדלים/ת בכול דרך: בטלפון, בביקורים אצל המגדל/ת או בפגישות מגדלים/ת, כיצד ניתן לשפר את המידע.

המקור: 30-03-2022 RFH News

שיפורים לקניינים ביכולת לאיתור פרחים באולם

הקניינים לעולם קצרים בזמן. ובנוסף - הם רוצים לקבל המוצרים שקנו בזמן שהכי מתאים להם.
רויאל פלורהולנד מציעה לקניינים אפשרויות שירות חדשים, שיפור תפעולי, החל בימים אלו, שירות כמו איסוף מהיר של קניה לפני השעון או אספקה בזמן שיתאים לקניין.

הפעלת השרות החדש תעשה בצעדים מדודים, ובאזורים ייחודיים על מנת לבחון את ההתקדמות. הכוונה היא גם לשמור על בטיחותם הן של צוות העובדים והן הקניינים בתוך אולמות העבודה. צורך זה בבטיחות מביא למעט שינוי ביכולת הקניינים לצפות בפרחים לפני או אחרי הקניה, בעיקר בזמן בו הצוות מבצע את הובלת הפרחים באולם בתנועה על הטרקטורונים האלקטרונים.

בנוסף, ועל מנת להקל על הקניינים, הרי במערכת "פלורהמונדו" FloraMondo נוסף עמוד בו ניתן לראות היכן נמצאות העגלות המבוקשות, ומה הוא מספר חדר הקירור. בנאלדוויק יעמדו לרשות הקניינים פקחים שיסייעו באיתור המיקום בו נמצאים הפרחים אותם הם מחפשים ותפורסם גם מפה של המיקומים השונים וזה כבר בתחילת חודש אפריל 2022.

המכרזה מעדכנת כי הקניינים, ברגע שיאתרו את המוצר, יוכלו לראות שיפורים בשרשרת התפעול כמו:
פיקוח הדוק יותר על המוצרים.
מעברים רחבים יותר בין שורות העגלות.
מרחק הליכה קצר יותר, שכן המכרזה מרכזת את המוצרים אותם רכש הקניין.
תאורה משופרת באולמות הקירור והעבודה.
שרות WIFI משופר כך שניתן להתחבר בטלפון לכול אתר שיתבקש.

ראה הקניין בתוך האולם פרח נוסף אותו הוא מבקש לקנות – ניתן מידית לגלוש לאתר הקניה לפני השעון ולבצע הרכישה.

המקור: 31-03-2022 RFH News

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

מצורפים עשרת הגידולים המובילים מישראל ועקומת המחירים השבועיים של רויאל פלורהולנד, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות. 

המקור: מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

רשמים ראשונים מתערוכת קוקנהוף

כפי שעדכנו בידיעון בשבוע 13, התערוכה הפתוחה של מגוון היצע הפרחים של הולנד באתר קוקנהוף, Keukenhof, נפתחה בתאריך 24/03/2022 לאחר הפסקה ארוכה.

כבר ביום הפתיחה, ובשעה מוקדמת מאד טרם הפתיחה כבר עמדו רבים בתור בשער הכניסה לפארק הפרחים. יום הפתיחה של האתר היה יום שמש בהיר, ובנוסף לשמש שחייכה למבקרים ניתן היה גם לראות הרבה פרצופים של מבקרים זורחים בשמש.

עקב מזג האביבי ששרר בהולנד במהלך חודש מרץ, הפריחה בפארק כבר מלאה, וניתן להתרשם מהצבעים העזים של פרחי הנרקיסים, הכרכומים ובעיקר הצבעונים.

"שלוש שנים חיכינו לחזור ולבקר במקום" אומרים ראשוני המבקרים. בין אם הם מבקרים במקום בפעם הראשונה ובין אם הם מבקרים ביקור חוזר, הרי כולם נהנים מהמראות המרהיבים.

לדברי מנהל הפארק בסוף השבוע הראשון כבר ביקרו במקום 20,000 מבקרים. באופן מסורתי ניתן לראות בביתן אורנג' נסאו מופעי פרחים שונים. בביתן וילם אלכסנדר ניתן לראות כ- 500 זנים שונים של צבעונים הגדלים באדמה. בביתן ביאטריקס ניתן לראות תצוגה של פרחי סחלבים ואנטוריום, והשנה גם תצוגה טרופית של ענפי וצמחי ירוקים כמו מונסטרה ואספרגוס.

התערוכה תהיה פתוחה עד ה- 15/05/2022.

המקור: 29-03-2022 Bloemisterij

תלונות על איכות פרחים ביום האם האנגלי

ביום ראשון, 27/03/2022 נחוג באיים הבריטים יום האם האנגלי. דיווחים ראשונים מעידים על בעיות באיכות הפרחים שסופקו לרגל האירוע.
לקוחות רבים מתלוננים ברשתות החברתיות על איכות פרחים וזרים שנקנו ביום האם האנגלי כפי שמדווח העיתון האנגלי EXPRESS.

בימים האחרונים מלאות הרשתות החברתיות באנגליה בתלונות של לקוחות שרכשו רכישה של "הרגע האחרון" זרי פרחים ברשתות הסופרמרקטים באנגליה ונותרו עם זרי פרחים רקובים או עם זרים שחלק מהפרחים בהם היו פרחים מתים.

כותבת גב' דבורה מיכאל "לא רציתי לאכזב את הבן שלי ולומר לו שהזר שהגיש לי ליום האם היה זר עם פרחים לא טריים, חלקם ממש פרחים מתים".

כותבת אחרת, גב' קרן עמוסו שיתפה תמונות של הזרים ברשת וכתבה "ביום חשוב זה, יום האם, לקבל זר שכזה, הרי המינימום שניתן להגיד על כך הוא שהאכזבה הייתה עמוקה מאד".

וכותבת אם נוספת "התאכזבתי מאד מהזר שקיבלתי ליום האם שכן מחצית מהפרחים בו היו ישנים ורקובים, ולא עוד, אלא שזר זה עלה 10 פאונד (כ- 42 שקלים), לזר קטנטן ולא איכותי!".

גם לקוחות נוספים הביעו ברשתות את אכזבתם- "אין זה תפקידו של הלקוח לבדוק את איכות הפרח, זהו תפקידם של אנשי האיכות והשרות של הרשת!"

המקור: 27-03-2022 EXPRESS

העובדים העונתיים ממזרח אירופה מביאים איתם את תמונות המלחמה

בעיתון מקומי בבריטניה, מתאר בעל חווה לגידול פרחים את ההיערכות בחווה שלו ליום האם האנגלי, יום מכירות חשוב ביותר, כשהוא שם דגש על היערכות בנושא כוח האדם: "ברגעים אילו עובדים בחווה כ- 200 עובדים זמניים בקטיף נרקיסים במסגרת ההיערכות לביקוש הגדול הצפוי ממכירות יום האם האנגלי. לשמחתנו, בחודש ינואר השנה חזרו לעבודה מרבית העובדים הזמניים שאנו נוהגים להעסיק בחווה, והחששות שלנו כי נסבול ממחסור בכוח אדם לא התממשו".

ממשיך בעל החווה מתיו ניילור Matthew Naylor: "בשנתיים האחרונות השקענו מאמצים רבים בהסדרת נושא השהייה של העובדים העונתיים ממזרח אירופה כמו גם בהגדלת הצוות, ובנוסף, השכר שאנו משלמים להם עלה בקרוב ל- 20%. לשמחתנו כאמור ההשקעה הזו נושאת פרי ואנו יכולים היום למלא ההזמנות ליום האם, אם כי ברווחיות נמוכה יותר" מציין מתיו.

האמירה הישנה ולפיה "בעיה שניתן לחזות אותה מראש אף פעם לא מתממשת" אכן התקיימה גם במקרה זה. פרט לנושא כוח האדם, אליו נערכה החווה בצורה טובה מראש, הרי בתחומים אחרים של אספקה לצורכי הגידול כמו דשנים וכימיקלים כן נצפו בעיות של חוסרים.

"מרבית העובדים בחווה מגיעים מרומניה, כך שהטרגדיה המתרחשת כעת באוקראינה מתרחשת סמוך לביתם. הסיפורים האישיים שאנו שומעים מהצוות בנוסף למראות הקשים שאנו נחשפים אליהם בטלוויזיה מעידים עד כמה שבירים ויקרים הם חיי היום יום השלווים שלנו, וכיצד בקלות ובמהירות הכול יכול להתנפץ" מסיים מתיו.

המקור: 22-03-2022 FloralDaily

האם אנו צופים בהקמה של מכרזה חדשה?

ביום חמישי, 28/03/2022 התאספה קבוצה קטנה של מגדלי וורדים וקניינים במשקו של מגדל הוורדים Van der Berg שבהולנד. המטרה: הצגת מודל של מכרזה "און-ליין" – On line Auction.

מה היא אותה מכרזה "און-ליין"? לפי המארגנים הכוונה היא למכרזה אשר בה יימכרו פרחים מהיום למחר. הפרחים יוצגו למכירה כבר במשקו של המגדל. לאחר הקניה ייבצע המגדל את הלוגיסטיקה אל האתר שיורה לו הקניין, וזה עד לשעה 06:00 בבוקר יום המחרת.

להערכת היזמים, היתרונות שיכולים להיות הן לקניינים והן למגדלים ממכרזה זו יכולים להיות:
מכירה של פרחים טריים ישירות ממשקו של המגדל.
כניסה מהירה למכירה או קניה שכן המערכת זמינה 24/7.
רמת הוצאות נמוכות שכן המערך אינו מורכב ואינו מסובך.
הפרחים מגיעים במהירות ובזמן לקניין שכן הלוגיסטיקה פשוטה ונעשית שלא בשעות העומס. ניתן להגיע לחיסכון בהוצאות המסחריות בהשוואה לאלטרנטיבה.
שמירה על קיימות שכן הלוגיסטיקה הינה פשוטה וקצרה ונמנעת מזיהום.

בכוונת היזמים להתחיל בהפעלת המכרזה כבר ב- 9 ביוני 2022, וזאת לאחר העומסים הכבדים הצפויים בשוק הפרחים במהלך חודש מאי. ואולם כבר מאמצע חודש אפריל בכוונתם לבצע ניסיונות לשיטת מכירה חדשה זו. ההפעלה תחל עם מגדלי וורדים בלבד, אולם בכוונת היזמים לנסות ולשלב בהמשך קבוצות פרחים נוספות. בכוונתם להפעיל את השעון 5 ימים בשבוע, בימים שני עד שישי, מידי יום החל מהשעה 10:00 בבוקר.

זקני הענף זוכרים בוודאי את הקמתה בהולנד של מכרזת הייצוא של מגדלים הולנדים מאפריקה, מכרזת TFA, פעילות שיצרה בזמנו רעש גדול בענף, ואשר נקנתה לבסוף על ידי מכרזת רויאל פלורהולנד.

המקור: 28-03-2022 FloralDaily