ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 40 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

תזכורת: היריד המסחרי יתקיים כמתוכנן

כפי שכבר פורסם בידיעון מס' 36, לאור המצב הנוכחי והנחיות משרד הבריאות בהולנד, החליטה הנהלת רויאל פלורהולנד שהיריד המסחרי באלסמיר, שהוא גם הגדול מסוגו בענף הנוי בהולנד, יתקיים כמתוכנן בשבוע הראשון של חודש נובמבר 2021.

מטבע הדברים שהכל בצמוד להחיית משרד הבריאות ההולנדי שתהיינה בתוקף.
רויאל פלורהולנד עושה הכל על מנת להבטיח השתתפות בטוחה של כל המשתתפים.

על המציגים להודיע לא יאוחר מ-11 בספטמבר אם הם מתכוונים להישתתף ביריד אם לאו.

את כל השאלות בנושא ניתן להפנות בדוא"ל לכתובת זאת - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

במקביל נמסר שגם היריד המסחרי IFTF יתקיים כמתוכנן בתאריכים המקבילים ליריד באלסמיר. פרטים על יריד זה אפשר למצוא דרך קישור זה.

המקור: RFH Nieuws 31-08-21

סמינר מקוון בנושא INSIGHT בתאריך 05/10/2021

האם ברצונך לקבל מידע נוסף בנושא השימוש ב- INSIGHT?
האם אתה עדיין נתקל בקשיים בעת השימוש והגלישה באתר זה?

בסמינר המקוון הקרוב יינתנו הסברים למספר רב של אפשרויות שימוש וגלישה באתר, ותוכל/י ללמוד כיצד לנצל היבטים אילו לצרכיך שלך.

במסגרת הסמינר יינתנו טיפים לשימוש באתר וניתן כמובן לשאול שאלות. הסמינר מיועד לסקטור מגדלי צמחי הנוי.

הסמינר יתקיים ביום שלישי, 05/10/2021 בשעה 10:30 שעון הולנד, 11:30 שעון ישראל והוא מתוכנן להמשך כשעה. ישודר בשידור חי.

במהלך הסמינר ניתן גם לגלוש לאתר INSIGHT מהמחשב האישי או הטלפון הנייד ולצפות בנתונים האישיים שלך.

בהמשך ניתן יהיה לצפות בהקלטה באתר INSIGHT YOU TUBE, דרך קישור זה.

המקור: RFH Nieuws 20-09-21

מיקוד נוסף באמינות המידע של המגדל

החל מתאריך 18/10/2021 בכוונת רויאל פלורהולנד לעשות צעד נוסף בנושא אמינות המידע. הגדלת אמינות המידע ותמונות המוצר חיוניות לתפקוד השוק כמו גם למילוי צרכי הקניינים במכרזה. חשיבות המידע הנכון והמדויק גדלה עוד יותר כאשר המסחר הולך ונעשה יותר ויותר דיגיטלי מצד אחד והרחבה של קניה בין לאומית מצד שני.

זו היא הסיבה מדוע בכוונת המכרזה להתמקד, בנוסף לתחומים אחרים, באיכות התמונות המוגשות, חידוש מדד דירוג האיכות והתאמת מתן התלונות. ייתכנו כמובן צעדים לשיפור, ועל כך תעבוד רויאל פלורהולנד בשיתוף הקניינים והספקים. הספק הינו אחראי להגשת מיידע ותמונות אמינות. מצער, כי עדיין קיימת קבוצה לא גדולה של ספקים המגישה תמונות ומידע לא מדויק באשר למוצר העומד למכירה. זו היא הסיבה העיקרית למרבית תלונות הקניינים.

בשנים הקרובות רויאל פלורהולנד תשים דגש מיוחד על אמינות התמונות והמידע של המוצר. ביום 26/07/2021 פורסם מדד האיכות לכול רמה, בהגדרה של A B C, כאשר לכל ספק נמדדת רמת אמינות המידע שלו ב- 62 השבועות האחרונים. מדיניות האיכות של המכרזה תתבסס על דירוג זה. לטעמו של הקואופרטיב, רק ככה ניתן יהיה להגיע לפלטפורמת מכירה דיגיטלית אמינה.

החל מ 18/10/2021 יחול דירוג רמת הגשת המידע ברמות של A , B או C.

החל ממועד זה, טעויות בהגשת תמונות או מידע ייספרו למדד איכות. כל ספק יסווג ברמת איכות של A, Bאו C. במועד זה גם תיכנס לתוקף רשימה של הטבות או סנקציות בהתאם לדירוג. לדוגמא – החל מתאריך 01/01/2022, במידה והספק מסווג באינדקס A, הוא יקבל החזר הגביה שהוטלה עליו בגין הערה ראשונה.
ומצד שני – החל מתאריך 01/01/2023, ספק אשר לאחר 62 שבועות עדיין מדורג באינדקס C, יוגש למכירה אחרון בקבוצת המוצר.

בעתיד יימסר על ידי רויאל פלורהולנד מידע נוסף, ואולם כבר כעת מבקשת המכרזה להדגיש: "חשוב ביותר שהתמונה והמידע המצורפים למוצר, יהיו אמינים.
כל ספק יכול לשפר את דירוגו במדד האמינות, בשאיפה שכולם יגיעו למדד A. כל ספק יכול לראות את המדד הנוכחי שלו באתר “MijnRFH.

המקור: Nieuwsbrief RFH

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 39 (27 בספטמבר - 1 אוקטובר) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

ימי פרחים באוקטובר 2021

מקרא:  = קונים פחות פרחים מהרגיל    = 'חג-פרחים' מובהק, ביקוש מוגבר במיוחד
החודש היום החג / אירוע במדינות
אוקטובר      
אוקטובר 9 יום ולנסיה ספרד
אוקטובר 12 יום מתן תודה Thanksgiving Day קנדה
אוקטובר 12 יום קולומבוס ארה"ב
אוקטובר 12 חג לאומי ספרד
אוקטובר 16 יום הבוס (הערכה למנהל) ארה"ב
אוקטובר 17 'היום המתוק ביותר' ארה"ב
אוקטובר 23 יום הכרזת הרפובליקה הונגריה
אוקטובר 24 יום האו"ם ארה"ב
אוקטובר 26 יום הקדוש דימיטרי רומניה
אוקטובר 26 החג הלאומי אוסטריה
אוקטובר 28 'יום הלֹא' יוון
אוקטובר 28 יום הסבתות והסבים רוסיה
אוקטובר 28 יום העצמאות צ'כיה
אוקטובר 29 יום הולדת הנביא מוחמד הקהילות המוסלמיות בעולם
אוקטובר 31 יום הרפורמציה גרמניה, סלובניה
אוקטובר 31 האלוֹוין – ליל כל הקדושים אוסטריה, אירלנד, ארה"ב, בלגיה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, הולנד, נורבגיה, סלובניה, צרפת, שוודיה
נובמבר      
נובמבר 1 יום כל הקדושים אוסטריה, ארה"ב, איטליה, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הונגריה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פןרטוגל, צרפת, שוויץ
נובמבר 2 יום כל הנשמות אוסטריה, איטליה, ארה"ב, הונגריה, פולין, פינלנד, צ'כיה, צרפת, שוודיה
 

מקרא:  = קונים פחות פרחים מהרגיל    = 'חג-פרחים' מובהק, ביקוש מוגבר במיוחד

ללוח השנתי 2021 - נא להקיש כאן

המקור: BBH

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

חקלאות גרמניה – קריאה לשמירה על האקלים, צרכנות נכונה וקיימות

ביום 26/09/2021 נערכו בחירות לפרלמנט הגרמני. בחירות בהם הסתיימה תקופת כהונתה של הקנצלרית אנגלה מרקל, לאחר 16 שנות כהונה. זמן קצר לפני סיום כהונתה, וכאחת מהפעילויות האחרונות שעשתה, הוגש לקנצלרית דוח של ועדה לנושא עתיד החקלאות הגרמנית.

בשנת 2019, בעקבות הפגנות סוערות של חקלאים בברלין, ולאחר שנים של התנצחות בין חקלאים, רשתות שיווק, אנשי אקולוגיה ורווחת בעלי החיים, הקימה הקנצלרית צוות להגשת המלצות באשר לעתיד חקלאות גרמניה בכול הקשור לנושאים אילו של ייצור חקלאי, קיימות, אקלים ורווחה.
הדוח שהוגש למרקל, הוגדר על ידה "יום בעל חשיבות עליונה" לחקלאות הגרמנית, ולדבריה הממשלה החדשה שתקום בעקבות הבחירות לא תוכל להתעלם מהמלצות אילו.
כותבי הדוח, שהוסכם פה אחד על ידי כול המשתתפים בו, ואחד מהם אף הגדיר את ההסכמה כ"ריבוע המעגל", ומסקנתם העיקרית – חקלאות אחראית, אקולוגית ושומרת קיימות יכולה להיות גם מלהיבה מבחינה אקולוגית וגם כלכלית ורווחית. יתרה מזאת – הפרלמנט האירופאי מעוניין להעביר תקנה ולפיה חלק נכבד מהסובסידיה הניתנת לחקלאים במסגרת השוק המשותף האירופאי – כ 20% עד 25% מתוכה, יחויבו להשקעה על ידי החקלאי בנושאים של אקולוגיה וקיימות.
בגרמניה, מדינה בעלת שטח של 358,000 קילומטר מרובע, 51% מהשטח מנוצל לחקלאות, 30% יער ו14% ערים ותחבורה.
נקודה נוספת, בגרמניה, הצרכן הגדול באירופה של פרחים וצמחי נוי, מדינה עם אוכלוסייה של 82 מיליון תושבים, אנו עדים כבר זמן רב לדרישה הולכת וגוברת מצד הקניינים, כי ספקי הפרחים וצמחי הנוי יהיו מצוידים בתעודה המעידה כי המגדל עובד בתנאי קיימות וכי הוא מצויד בתעודה המאשרת זאת.

המקור: Deutsche Welle 30-09-21

קולומביה ואקוודור – מחסור בייצור פרחים מביא לשיאי מחירים

זה הוא זמן מיוחד למגדלי הפרחים בקולומביה ואקוודור. "אין אנו זוכרים תקופה כה משוגעת" אומר ויקטור ואן דייק, נציג חברת FM GROUP ההולנדית.
צירוף נסיבות של מספר חדשים עם טמפרטורות נמוכות מהממוצע יחד עם הרבה עננות שהביאה למחסור בקרינה ובנוסף אפקטים של מגפת הקורונה, הביאו לידי כך שזה מספר רב של שבועות שיש מחסור בייצור הפרחים במדינות אילו. הוסף לכך את הגידול בביקוש, חזרתם החלקית של האירועים וגם הקטנת האספקה ממקורות אחרים והרי לך מה שויקטור מכנה "הסערה המושלמת".

שיווק הפרחים כעת הוא בהחלט פעולה מאתגרת. אין אנו יכולים לומר "לא" ללקוח, ולכן מושקע מאמץ עצום בבניית יחסים ושיתופי פעולה. מצד שני, הירידה באספקת הפרחים מביאה לשיא מחירים, שיא שלא נראה דוגמתו גם ביום הוולנטיין או ביום האם. ורדים בהירים – לבן או בז' גורפים את עיקר השמנת עם מחיר של 1.6 דולר לאגד, בהשוואה למחיר של 30 עד 60 סנט $ לאגד שהם המחיר הממוצע של חודש ספטמבר לשם השוואה. כדוגמא נוספת הוא מצטט סיטונאי מארה"ב שתיאר את המחסור בוורדים לבנים: "החוסר הגרוע ביותר מאז חוותה אמריקה אשתקד את המחסור בנייר טואלט". ויקטור אומר עוד" אין אני יכול לתאר טוב יותר את המחסור, אולם הוא קיים לא רק בוורדים לבנים אלא גם בציפורן ובזנים נוספים".
בנוסף, גם נושא הלוגיסטיקה האווירית נותר דאגה משמעותית. לאחר שיפור מה שנמשך מספר שבועות, שוב קיימת בעיה תובלה מדרום אמריקה. קיים חוסר משמעותי בנפחי תובלה אווירית הן ליעד של מיאמי בארה"ב והן לאמסטרדם, הולנד. חוסר זה עושה את לוח הזמנים לבעייתי עד ל 48 שעות איחור בסבב הטיסות.
בייצוא ובטיסות לאוסטרליה חווים יצואני הפרחים בעיה מסוג אחר. כאן כמעט ואין איחורים בטיסות ובלוחות הזמנים, אולם כאן נדרשים היצואנים להגיע ליחס משקל / נפח בהתאם לדרישת חברות התעופה. אילו שאינם עומדים בדרישה, נדרשים לקנס גבוה על ידי חברת התעופה. המחיר כיום הוא מעל 9.0 $ לקילו, שמשמעותו 0.60$ לוורד אחד! וזה רק תובלה אווירית!

לכך יש להוסיף עלויות מכס ועלות שחרור המטען, עלות בדיקות הגנת הצומח ועוד מרווח הרווח של הלקוחות.

אכן, מה שנקרא: "זמנים מאתגרים"

המקור: 27-09-2021 Bloemisterij