ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 37 2020

חדשות רויאל פלורהולנד

בשבוע שעבר התקיים יריד הסתיו של רויאל פלורהולנד בנאלדוויק

לראשונה השנה נוסף ליריד גם מרכיב דיגיטלי של פלורידיי. כל המציגים יכלו לבקש מראש חומר פרסום מ- Floriday עם קוד QR ישירות ל"חנות המקוונת" שלהם. צעד זה מאפשר לקונים לבצע הזמנה דיגיטלית או ליצור קשר אם המגדל ולעשות זאת במועד מאוחר יותר. צעד זה גם מקל על המגדלים והקונים לעשות עסקים דרך המערכת.

קידום מכירות דרך ה"חנות שלי"
חבילת קידום מכירות שפותחה למגדלים במיוחד עבור יריד הסתיו, אפשרה ללקוחות להגיעו באמצעות קוד QR אישי, ישירות לחנות של המגדל המבוקש. בלחיצת כפתור אחת בלבד, לקוחות יוכלו לבצע את ההזמנה באופן דיגיטלי ישירות ביריד הסתיו. אם למגדל וללקוח עדיין לא היה חיבור, ניתן היה לשלוח בקלות בקשת חיבור.

איך זה בדיוק עובד?
הקונה יכול לסרוק בקלות ובמהירות את קוד ה- QR במהלך היריד באמצעות הטלפון הנייד שלו, וזה מוביל אותו ל'חנות שלי' של המגדל. אם כבר היה קשר ביניהם, הקונה ראה מיד את ההצעה הזמינה. אם עדיין לא היה להם חיבור בפלורידיי, התאפשר לקונה לשלוח ישירות בקשת חיבור למגדל שממנו הוא מעוניין לרכוש.
לאחר מכן התאפשר לקונה לראות את ההיצע הזמין במהלך יריד הסתיו ולבצע הזמנה.

המקור: RFH Nieuws 10/09/2021

המחסור בעובדים מחמיר

חופשת הקיץ הסתיימה, הרבה עובדים זמניים עזבו, אך מחירי השיא ממשיכים וכן האספקה. בתקופה עמוסה זו, חסרים עובדים רבים למחלקות התפעוליות לתהליך ההפצה, על מנת להמשיך ולספק שירות טוב ולעמוד בציפיות של לקוחותינו.

חברת ההשמה העיקרית של רויאל פלורהולנד עושה הכל כדי לגייס עובדים זמניים נוספים. אחת מפעולות אלה היא מתן תמריצים לעובדים/ת שמביאים/ת עובדים/ת אחרים. המשמעות היא שאם עובד/ת מגייס עובד/ת שנשאר/ת לפחות 4 שבועות, מקבל/ת בונוס של €50 בצורה של שובר קנייה.

גם מחלקת כוח האדם של רויאל פלורהולנד מתגמלת הפניות לעובדים לוגיסטיים. המבצע מיועד במיוחד לאנשים המחפשים עבודה קבועה. כל עובד שיפנה חברים/מכרים, שכנים או משפחה שמחפשים עבודה לוגיסטית קבועה וזמינים לשבעה חודשים לפחות? יכול להפנות אותם למחלקה, ואם העובד/ת שהופנה עבד/ה לפחות 200 שעות, המפנה מקבל תמריץ הפניה בסך €500 (ברוטו) לכל מועמד שהפנה.

המחסור האמור היה צפוי, וכבר לפני כארבע שנים התגבשה ההערכה שכך יהיה, והקורונה שנפלה על העולם, רק תרמה להאצת התהליך. עקב סגירת גבולות או יותר נכון הכוונה על סגירת גבולות בשנה שעברה, הרבה עובדים זרים חזרו לארצות מוצאם ואת התוצאה ניתן לראות עכשיו ביתר שאת.

המקור: RFH Nieuws 08/09/2021 + ניצן מוקסיי

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 36 (6-10 בספטמבר) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

ירידה בייצוא הפרחים מקניה

אדוארד מוכרי, מנהל הייצוא של סיגינון תעופה (Siginon Aviation), מטפל קרקע קנייתי הממוקם בשדה התעופה הבינלאומי ג'ומו קניאטה (JKIA) בניירובי, אמר: "נכון להיום, יצוא הפרחים מקניה נמוך ב -9% מהשנה שעברה מכיוון שמזג האוויר הרע משפיע על המגדלים". בנוסף, ישנם נושאים תפעוליים רבים אחרים המפריעים להובלת פרחים חלקה, כגון שטח מטען מצומצם, הגבלות ממשלתיות ואפילו סגרים מקומיים עקב הקורונה. מוכרי מספר על האתגרים, אך גם על אופטימיות זהירה להמשך.

קיבולת מוגבלת ועוצר לילה - לדבריו, העסקים מתנהלים טוב מאוד, למרות כל האתגרים האחרונים. "הקורונה השפיעה מאוד, עקב העידר טיסות חלה ירידה בהיצע של נפח המטען. המשמעות של המגיפה הייתה גם השקעה ביישום פרוטוקולים כדי לשמור על ביטחוננו של אנשים בזמן הטיפול במטען. גם עוצר לילה שמשמעותו תנועה מוגבלת מותרת בין השעות 22:00 ל -4: 00, גרם לכך שיהיה צורך להכין את הפרחים לפני כן. למרבה המזל אנו כבר רואים שיפור גדול בנפחי המטען ולאט לאט אנחנו חוזרים לשגרה.

מזג אוויר גשום - אחד האתגרים הנוכחיים הוא מזג האוויר הגשום בקניה. "האקלים בקניה לא היה נוח במיוחד למגדלים העונה, מכיוון שהם סבלו הרבה מהגשם. כתוצאה מכך, לעומת השנה שעברה, חלה ירידה של 9% בפרחים הזמינים שנוכל לייצא. למרבה המזל זה לא נדיר ואנחנו אופטימיים שכאשר עונת השיא תתחיל מחדש בסוף ספטמבר/תחילת אוקטובר, נחזור להיקפים להם אנו רגילים ".

הגדלת הביקוש בבריטניה לאחר הברקזיט - לדברי מוכרי, סיגינון תעופה (Siginon Aviation) כבר מזהה ביקוש גדל מכמה שווקים. לדוגמא, "הביקוש לפרחי קניה מבריטניה גדל ב -12% בשנת 2021 מכיוון שבריטניה שואפת להמשיך ולבנות את יחסי הסחר שלה עם קניה לאחר הברקזיט. ורדים מקניה הפכו למוצר חשוב יותר בבריטניה, במיוחד סביב חג האהבה".

אופטימיות זהירה להמשך -  "יצוא ענף הנוי של קניה הוא תורם מרכזי לכלכלת המדינה. למרות ההאטה עקב הקורונה, המצב משתפר ואנו מצפים לחזור לרמות נורמליות בקרוב. אנו מתמקדים במיקום האסטרטגי בין שינויים בשוק ורוצים להעניק ללקוחותינו חוויה טובה עם המוצרים שלנו ".

המקור: BP nieuws 09-09-21

"חיסכון של מעל 700 טון של 2CO בשנת 2020"

כשאנו חושבים על קיימות בחברה שלנו אנו בדרך כלל חושבים אייך להוריד את השימוש באנרגיה, להפריד את הפסולת ולחפש מוצרים שלמגדלים שלהם תהיה הסמכה סביבתית (הכוונה לתעודת גלובל ג.א.פ), עכשיו וגם בעתיד, כך אומר הנציג של OZ צמחים.
אבל מה קורה כשאנחנו אורזים את כל המוצרים שלנו והם מוכנים למשלוח ללקוחות שלנו בכל העולם? השותף העסקי שלנו, חברת התובלה, עוזרת לנו שהצמחים יגיעו בזמן ליעדם ובתנאים האופטימליים. אבל זה לא הכל, כי לשותפים העסקיים האלה הקיימות נמצאת בראש מעייניהם.

השותף שלנו חברת Oldenburger שמבצעת את המשלוחים לצפון אירופה עושה מאמצים כבירים להוריד את פליטת הפחמן הדו חמצני (2CO) בכל דרך אפשרית. לדוגמא על ידי מעבר שימוש בגז טבעי (LNG) במקום דלק רגיל ועל ידי כך הורדת הפליטה ב- 33% בזמן ההובלה. צעד נוסף הוא שילוב של שימוש ברכבת. העגלה של המשאית הועלתה על רכבת בגרמניה והובלה לשוודיה. שילוב זה תרם לחיסכון של עד 22% בפליטת החמצן הדו פחמני.

ואולי החשוב מכל, רוב המשאיות שנמצאות בשירות החברה הם מסוג שנקרא LZV. משאיות אלה גדולות וארוכות יותר ולכן יכולות להוביל יותר בכל הובלה. השימוש במשאיות LZV תרם להורדת פלטת החמצן הדו פחמני ב- 22%. כל הפעולות שנקטה חברת הובלה הביאו לירידה הפליטה ב- 700 טון חמצן דו פחמני.

המקור: Floradaily 10/09/2021