ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 36 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

רויאל פלורהולנד עוברת לגישה חדשה לרישום והסמכה דיגיטלית סביבתית

הגישה החדשה מכוונת לעידוד, על ידי הנחיית המגדלים והקלה על ההשתתפות במקום צעדי מנע בדמות קנסות והרחקה זמנית מהשוק. מועצת המנהלים של רויאל פלורהולנד קיבלה החלטה זו בחלקה על בסיס המלצה של מועצת החברים. המנכ"ל סטיוון ואן סכילפחארדה מסביר: "רישום והסמכה דיגיטליים לתו איכות (MPS או GLOBALGAP) נשארים כצעד הראשון החשוב בהפיכת התעשייה שלנו לברת קיימא. רק כך נוכל להיות שקופים לשוק לגבי תהליך הייצור של הפרחים והצמחים שלנו, ולהראות לכולם כיצד גדלים המוצרים היפים שלנו. הגישה החדשה שלנו מייצגת התחלה חדשה לאחר תקופה לא רגועה ואנו נפסיק להטיל עיצומים לעת עתה, ונתחיל לקדם רישום דיגיטלי והסמכה סביבתית, על מנת לממש את שאיפת הקיימות המשותפת של הקואופרטיב ”.

גישה מותאמת אישית
בתקופה הקרובה תבדוק רויאל פלורהולנד ביחד עם 'ועדות מוצר'= FPC כיצד ניתן להשיג גידול משמעותי במספר הספקים המנהלים רישום ובעל תעודת איכות הסביבה. צוותי הפיתוח והתמיכה ברישום בר קיימא ביחד עם ועדות המוצר, חברות המסחר ושותפים אחרים, יכינו ויישמו תוכנית פעולה לכל ועדה. בקיצור, רויאל פלורהולנד מפתחת גישה מותאמת אישית, מכיוון שכל קבוצת מגדלים נאלצת להתמודד עם נסיבות שונות, אותן נוכל לקחת בחשבון הרבה יותר בגישה זו.

מחויבות מסחרית
רויאל פלורהולנד תמשיך לעשות מאמצים להגיע למחויבות מסחרית שתבוא לידי ביטוי באופן רחב מאוד ולהפוך אותה למדידה. הכוונה היא שהקונים ייקנו פרחים וצמחים מוסמכים בלבד. זהו תנאי מוקדם וחשוב שימריץ את המגדלים לפעול.

מהי המשמעות למגדלים הישראלים?
רויאל פלורהולנד תמשיך להמריץ את המגדלים להירשם ובהמשך להשיג תו איכות. תקנות הקיימות הן חלק מתקנות המכרזה. אנו נציע למגדלים תמיכה כדי לבצע את הצעדים הללו היכן שנחוץ.

עד סוף שנת 2022, רויאל פלורהולנד תעודד את יישום הרישום וההסמכה הסביבתית על ידי הנחיית המגדלים והקלה על ההשתתפות. במהלך תקופה זו, רויאל פלורהולנד תימנע מעיצומים בדמות קנסות או הרחקה זמנית של ספקים מהשוק. האמור יחול הן על הרישום והן על הסמכה. במקביל רויאל פלורהולנד תעקוב מקרוב אחר ההתקדמות ובסוף 2022 יוחלט אם יש צורך בהתאמות.

התקדמות עד כה
התקדמנו יפה במהלך השנה האחרונה יותר מ – 500 מגדלים החלו ברישום דיגיטאלי. נכון לעכשיו, ל -54% מכלל הספקים (חברים ואינם חברים) יש רישום דיגיטלי (המייצג 89% מהמחזור) ו -41% מהספקים בעלי תעודת תו איכות (המייצגים 84% מהמחזור). אנו גאים בכך וזאת ללא ספק הדרך הנכונה.

המקור: RFH Nieuws 01/09/2021

היריד המסחרי יתקיים כמתוכנן

לאור המצב הנוכחי והנחיות משרד הבריאות בהולנד, החליטה הנהלת רויאל פלורהולנד שהיריד המסחרי באלסמיר, שהוא גם הגדול מסוגו בענף הנוי בהולנד, יתקיים כמתוכנן בשבוע הראשון של חודש נובמבר 2021.

מטבע הדברים שהכל בצמוד להחיית משרד הבריאות ההולנדי שתהיינה בתוקף.
רויאל פלורהולנד עושה הכל על מנת להבטיח השתתפות בטוחה של כל המשתתפים.

על המציגים להודיע לא יאוחר מ-11 בספטמבר אם הם מתכוונים להישתתף ביריד אם לאו.

את כל השאלות בנושא ניתן להפנות בדוא"ל לכתובת זאת - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

במקביל נמסר שגם היריד המסחרי IFTF יתקיים כמתוכנן בתאריכים המקבילים ליריד באלסמיר.
פרטים על יריד זה אפשר למצוא דרך קישור זה.

 

המקור: RFH Nieuws 31/08/2021

בשוקי הפרחים באירופה

חמניות ברויאל פלורהולנד - קייץ 2021

השבוע דפדפנו בין דפי הVIEW MARKET שנמצא ב INSIGHTS והופתענו לראות שבקיץ בחודשים יולי אוגוסט נמכרים כ 30 מיליון חמניות מתוכם 13 מיליון בשעון ו 17 מיליון בעסקאות. החמנית הוא פרח קיץ קלסי הגדל בישראל בחודשי הקיץ לשוק המקומי בלבד. מהסתיו ועד האביב המאוחר נמכר הפרח ליצוא בעיקר ממגדלי הערבה , תקופה בה יש מחסור רב בחמנית באירופה ומשתלם לייצא על אף עלות התובלה הגבוהה של פרח זה.

במכרזות, הזן המוביל מבחינת היקף הגבעולים הנמכרים הוא Sunrich Orange (סאנריץ אורנג) ונמכרו מעל 26 מיליון פרחים מזן זה שמהווים מעל 85% מכלל פרחי החמנית שנמכרו. הזן המקביל לו בישראל מבחינת צבע הפרח והמופע הכללי (מספר דורי עלי כותרת וגודלם לעומת מצעית הפרח) היה לאורך שנים הזן דפנה שנזקק לתוספת הארה בחורף. בשנים האחרונות הוחלף זן זה בזן בעל המספר 1516 שאינו זקוק לתאורה. המפתיע הוא, שלצידו של הסאנריץ אורנג נמכרו עוד 20 זנים נוספים וחלקם במחירים הרבה יותר גבוהים מהזן המוביל. מחירי המכירה של חלק מזנים אלו גבוהים באופן שמעורר את השאלות למה לא בחנו גם את זנים אלו בישראל והאם יצוא של זנים אלו מישראל בחודשי הקיץ יביא למחירים דומים.

הגרף המצורף למעלה מציין את מגוון הזנים שנמכרו בחודשים יולי אוגוסט. בגרף מצוינים המחירים בלבד מכיוון שבחלק מהזנים יש פחות משלושה מגדלים ולכן לא נחשפות הכמויות הפרחים המשווקות.

מאחר ומישראל מיוצא רק הזן 1516 חשבתי שבמידע על הזנים הנוספים יש ענין שיווקי למגדלים. מגדלים המעוניינים לקבל מידע נוסף על הזנים, כמו שם המטפח ומי נציג המטפח שרשם את הזן ופרטים נוספים על הזן כמו גם תמונה של הפרח תוכל למצוא את כל המידע באתר plantscope.nl.
הרישום לאתר ללא תשלום. אם יש צורך, פנו אלנו ונעזור לכם באיסוף הנתונים.

לכולם שלוחה ברכת חג שמח ושנה טובה.

הוכן ע"י ירון כוכבי ויאיר נשרי

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 1

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 35 (30 באוגוסט עד 3 בספטמבר) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 2

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים, סיכום חודש אוגוסט 2021 בהשוואה לשנה שעברה.

 

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

יצא לאור עלון ענף הפרחים מספר 28

עלון זה כמו כל אלה שלפניו, מכיל מידע מעניין ביותר.

סקרנים? לקריאת העלון יש להקיש כאן.

המקור: תחום פרחים בשה"מ 05/09/2021