ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 35 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

נבחרו השופטים לתחרות 'המגדל של השנה'

לאחרונה נבחרו ששת חברי צוות-השופטים-המומחים לתחרות 'המגדל של השנה' Grower of the Year Awards 2022 (IGOTY) התחרות מאורגנת, כזכור, ע"י הארגון הבינלאומי של מגדלי פרחים AIPH [ראו בידיעון מס' 32].

הפרסים לזוכים יוענקו בעת התערוכה הבינלאומית IPM למוצרי גננות בעיר אסן IPM Essen בגרמניה בינואר 2022. זוהי תחרות בינלאומית, הנתמכת ע"י רויאל פלורהולנד. מוענקים בה פרסים בחמש קטגוריות של פרחים וצמחי-נוי. לזוכה בתואר 'מגדל השנה' מוענק פרס 'ורד-הזהב' היוקרתי.

ההרשמה המקוונת אפשרית עד 10 בספטמבר 2021 ואז יבחָר צוות המומחים את הזוכים. לפרטים ולהרשמה יש לגלוש דרך הקישור הזה וניתן גם לתקשר עם המארגנים בדוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

המקור: FloralDaily 17/08/2021

ושוב נזכיר: Greenovation Award 2021

בהמשך לפרסום בידיעו מס' 26, ושוב בידיעון מס' 31 נזכיר כי כמו בכל שנה, מתקיימת התחרות השנתית לפרס היצירתיות הירוקה Greenovation Award 2021 של רויאל פלורהולנד.

הפרס היוקרתי יוענק למי שהציג את הרעיון הטוב ביותר, או המוצר הטוב ביותר בתחום הקיימוּת. נזכיר כי בשנים האחרונות ייצור בתנאים בנו-קיימא הופך להיות המוביל בענף, וקהל הצרכנים מגלה עניין הולך וגובר בתוצרת שגדלה בתנאים כאלה. גם רויאל פלורהולנד תומכת בייצור בן-קיימא לכל אורכה של שרשרת-הייצור, ולכן היא מעודדת את היצרנים, גם ע"י תמיכה בתחרות על הפרס השנתי הזה, וההכרזה על הזוכים במסגרת היריד המסחרי השנתי.

אפשר ומומלץ לקבל את כל המידע על התחרות בגלישה לקישור זה.

מידע מאתר רויאל פלורהולנד בקישור הנ"ל

נזכיר שוב: שידור חוזר של העדכון המקוון לחברים – זמין ברשת

אם החמצתם בזמנו את ההסבר המקוון של הנהלת רויאל פלורהולנד לחבריה, שהגרסה האנגלית שלו שודרה ב-28 ביוני, או אם אתם רוצים להיחשף אליה שוב, תוכלו תמיד לצפות ולהאזין לה מן ההקלטה ביוטיוב.

קישור זה יוביל אתכם אל ההקלטה business update - June 28th 2021

מומלץ!

פורסם לאחרונה בידיעון מס' 31

בשוקי הפרחים באירופה

זרקור על מוצר: קליסטפוס – Callistephus - אסטר-שורש; ניזרה סינית

גידול זה ותיק מאוד בארץ ומשווק אך ורק בשוק המקומי. הפלא הגדול הוא שבמכרזות בהולנד גם-כן קיים ביקוש רב לפרח זה בתקופות מסוימות, ואנחנו כלל לא ידענו.
שמו העממי אסתר שורש נקרא כך בפי הסוחרים משום היותו חד שנתי ונקטף בתליש בשונה מאסתר רב שנתי המקובל.
אסתר שורש נחשב כצמח יום קצר פקולטטיבי, כלומר תנאי יום קצר יחישו פריחה אך מסוגל לפרוח גם ביום ארוך.

למצגת המלאה באתר הידיעון, יש להקיש כאן.

הוכן ע"י ירון כוכבי ותמר להב

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 34 (23-27 באוגוסט) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

חובה להשתמש בפרחים מקומיים לאירועים רשמיים בארה"ב

עם או בלי קשר למידע שהבאנו כאן בידיעון מס' 22, אודות המחסור בפרחים בארה"ב, יזמו סנאטורים (אחד מהם יליד אלסקה, בה מגדלים אדמונית לרוב) צו המחייב את מוסדות המדינה להשתמש בפרחים מקומיים באירועים רשמיים מטעם המדינה.

לאור הנתונים, לפיהם רק 25% מהפרחים הנצרכים בארה"ב הם מתוצרת מקומית, לא ברור כיצד ההחלטה הזו תוכל להתממש. אך זהו ביטוי לרצון של הפוליטיקאים לתמוך בחקלאים המקומיים.

לדברי אחד מיוזמי ההחלטה, הצרכנים בארה"ב מוציאים כמעט 27 מיליארדי $ בשנה על 'מוצרי פרחים'.

המקור: FloralDaily 09/07/2021

עוד תזכורת: ניתן להירשם לתחרות 'המגדל של השנה' IGOTY

כפי שמסרנו לאחרונה בידיעון מס' 32 לא מזמן נפתחה ההרשמה לתחרות 'פְּרָס המגָדל הבינלאומי של השנה' - The International Grower of the Year (IGOTY) Awards 2022, שמארגנת 'התאחדות יצרני הגננות הבינלאומי' AIPH. הפרסים לזוכים יוענקו בעת התערוכה הבינלאומית IPM למוצרי גננות בעיר אסן IPM Essen בגרמניה בינואר 2022.

זוהי תחרות בינלאומית, הנתמכת ע"י רויאל פלורהולנד. מוענקים בה פרסים בחמש קטגוריות, לפרחים וצמחי-נוי. לזוכה בתואר 'מגדל השנה' מוענק פרס 'ורד-הזהב' היוקרתי.

ההרשמה המקוונת אפשרית עד 10 בספטמבר 2021 ואז יבחר צוות מומחים את הזוכים. לפרטים ולהרשמה יש לגלוש דרך קישור זה וניתן גם לתקשר עם המארגנים בדוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

המקור: FloralDaily 13/05/2021