ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 33 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

'מדד-האיכות' מתחדש

ככל שפחות פרחים עוברים בשעון באופן פיזי, והקניינים רואים במו-עיניהם פחות פרחים, עולה החשיבות של הדיוק והאמינות של התמונות ושל המידע הדיגיטלי אודות המוצר העומד למכירה. לשם-כך מנסים ברויאל פלורהולנד לשפר ולשכלל את 'מדד האיכות' Quality Index שאמור לדרג את רמת איכות המוצר העומד למכירה. המדד מופיע, כאמור, בחזית השעון בעת המכירה.

מדד האיכות הנוכחי מבוסס על מספר התלונות בגין התוצרת אשר הוגשו בשמונת השבועות האחרונים. המדד המתחדש מבוסס על שיעור התוצרת שסופקה ללא פגם (ללא תלונות).

זה מבוסס על מספר אי-ההתאמות שנמצאו אצל המגדל במשך 62 השבועות האחרונים. מדובר בתלונות/אי-התאמות שנמצאו ע"י הביקורת לפני השעון, וגם כאלה שהתקבלו מקונים לאחר המכירה.

המדיניות החדשה נמצאת בהכנה, ופרטיה יפורסמו בספטמבר.

את כל הפרטים אודות מדד האיכות המתחדש ניתן לקרוא דרך קישור זה.

המקור: RFH News 29/07/2021

נמשך המתח והנתק בין הסוחרים לרויאל פלורהולנד

הסכסוך עליו דווח כאן לראשונה בידיעון מס' 21 אשר פרץ בין ארגון הסיטונאים VGB להנהלת רויאל פלורהולנד – עדיין נמשך, והצדדים, לפחות באופן רשמי, אינם מדברים זה עם זה.

במכתב לחברי ארגונו הסביר מנהל ארגון VGB מתיס מסקן Matthijs Mesken [בתמונה] כי נוצר נתק, והנהלת המכרזה לא השיבה לדרישת הסוחרים להיות שותפים בגיבוש האסטרטגיה לטווח-ארוך של רויאל פלורהולנד.

למעשה לא חלה התקדמות מאז דיווחנו כאן בידיעון מס' 30. כאמור, ההסתייגות של VGB מן האסטרטגיה של הנהלת רויאל פלורהולנד זוכה לגיבוי ולחיזוק מהתארגנות Flora Futura הכוללת 70-80 סוחרים ומגדלים, וגם מהעצומה FloriNEE שנחתמה ע"י יותר מ-1,500 אנשים; למעלה ממחציתם מגדלים וקניינים.

שני הצדדים מאשימים זה את זה בחוסר תגובה עניינית לטענות, והמצב מצטייר, לפחות באופן פומבי, כתקוע במבוי סתום. מקריאת הפרסומים הפומביים קשה לקבוע עד כמה עמוק הקרע; אולם ברור שנתק כזה אסור לו שיימשך זמן רב כל-כך. במבט מן הצד המצב נראה יותר כ'נתק' ופחות כ'מלחמה'; אבל בכל-זאת יש מקום לדאגה.

המקורות: Hortipoint 27/07/2021 + Greenity 23/07/2021

בשוקי הפרחים באירופה

זרקור על מוצר: טרכליום

הטרכליום מוצאו מארצות אגן הים התיכון אלג'יר, מרוקו, פורטוגל וספרד. הגיע לישראל לאזור המרכז בשנות השמונים של המאה שעברה כפרח קיץ, כחלק מהמגמה לגדל פרחי קיץ הולנדים בחורף הישראלי, ודי מהר נדד דרומה. בשנים האחרונות גדל בחורף בדרום ובקיץ באזור השרון. הטרכליום במגמת ירידה בכמות הכללית שמשווקת ברויאל פלורהולנד, ובעשור האחרון הכמות ירדה ביותר מ 50% והמחיר עלה, אם כי לא בהתאמה לירידה בכמות, רק ב 25%.

למצגת המלאה באתר הידיעון, יש להקיש כאן.

הוכן ע"י ירון כוכבי ותמר להב

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 32 (9-13 באוגוסט) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

רוב הצרכנים ימשיכו לקנות פרחים כרגיל

מסקר שנערך לאחרונה עבור רויאל פלורהולנד במערב אירופה עולה כי רוב צרכני הפרחים ימשיכו לרכוש פרחים כרגיל לאחר שמשבר הקורונה הנוכחי יחלוף. כלומר: הם אינם רואים השפעה של המגפה על הרגלי צריכת הפרחים שלהם.

עיקרי ממצאי הסקר פורסמו ע"י רויאל פלורהולנד, והם מעבירים מסר מרגיע: המגפה אינה צפויה לפגוע בצריכה השוטפת של פרחים. כרבע מבין הצרכנים, רובם צעירים מתחת לגיל 50, מעריכים שהם יגדילו את רכישות הפרחים שלהם; ואילו מחצית מהנסקרים מעריכים שימשיכו לקנות פרחים באותה המידה שנהגו לקנות לפני המשבר.

נתון מעודד בהחלט [אשר צריך כמובן עדיין לעמוד במבחן המציאות...]

המקור: Hortipoint 01/07/2021

נקבעו מועדים לירידי IPM

ארגון הירידים המקצועיים IPM לענף הפרחים וצמחי הנוי הודיע לאחרונה על פתיחת ההרשמה למעוניינים להציג ביריד בזמן הקרוב.

היריד למזרח-התיכון יתקיים בדובאי בתאריכים 22-24 בנובמבר 2021, ואילו היריד הבא באירופה מתוכנן ל-25-28 בינואר 2022 בעיר אסן Essen בגרמניה.

כל הפרטים וגישה לטפסי הרשמה ניתן למצוא דרך קישור זה. שם תמצאו גם מידע אודות אמצעי הזהירות שננקטים להבטחת בריאות המבקרים והמציגים.

כזכור, בשנת 2020 בוטל היריד בגלל מגבלות מגפת הקורונה, ועתה הוא, כאמור, מתחדש. האירועים יתמקדו, לדברי המארגנים, בנושאי הקיימוּת בגידול ובמסחר בפרחים וצמחי-נוי.

המקור: Hortibiz 02/08/2021