ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 31 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

מחפשים דרכים חלופיות/נוספות לגביית היטל קידום המכירות

כידוע, רויאל פלורהולנד גובה היטל מכל מגדל (0.2%) ומכל קניין (0.19%) לטובת קרן BBH, הקרן המשמשת למימון פעילות קידום המכירות הענפי. זהו המקור הבלעדי למימון פעילות זו. אלא שמקידום המכירות הענפי נהנים כל העוסקים בענף; גם אלה שאינם מוכרים או קונים באמצעות המערכת של רויאל פלורהולנד; ואלה האחרונים אינם נושאים אפוא בהוצאה.

את העיוות הזה מנסים לתקן. לאחרונה עסקו בכך בפומבי גם מנכ"ל רויאל פלורהולנד, ואן סכילפחארדה Schilfgaarde, וגם מנכ"ל BBH מר דניס ואן דר לובה Dennis van der Lubbe. שניהם מחפשים דרכים להטיל את ההוצאה גם על מי שעובד מחוץ למערכת המכרזות. אולם שני הדוברים לא רמזו אילו פתרונות עולים בדעתם.

ההכרזות האלה באו לאחר ש'מועצת החברים' דנה בנושא בתחילת יולי, והוציאה הנחיה לארגון BBH למצוא דרך לגבייה שוויונית וצודקת של הכספים המממנים פעילות ענפית כוללת. עד כה לא פורסמה הצעה מעשית שהועלתה, אם הייתה כזו, לשתף בהיטל את אלה שאינם עובדים במערכת המאורגנת. באחת הידיעות נמסר שמעריכים את התקציב הנדרש כ-16 מיליוני €.

המקורות: Hortipoint 07+21/07/2021

Greenovation Award 2021

בהמשך לפרסום בידיעון מס' 26, נזכיר כי כמו בכל שנה, מתקיימת התחרות השנתית לפרס היצירתיות הירוקה Greenovation Award 2021 של רויאל פלורהולנד. הפרס היוקרתי יוענק למי שהציג את הרעיון הטוב ביותר, או המוצר הטוב ביותר בתחום הקיימוּת.

נזכיר כי בשנים האחרונות ייצור בתנאים בני-קיימא הופך להיות המוביל בענף, וקהל הצרכנים מגלה עניין הולך וגובר בתוצרת שגדלה בתנאים כאלה.

גם רויאל פלורהולנד תומכת בטיפול בן-קיימא לכל אורכה של שרשרת-הייצור, ולכן היא מעודדת את היצרנים, גם ע"י תמיכה בתחרות על הפרס השנתי הזה, וההכרזה על הזוכים במסגרת היריד המסחרי השנתי.

אפשר ומומלץ לקבל את כל המידע על התחרות בגלישה לקישור זה.

מידע מאתר רויאל פלורהולנד בקישור הנ"ל

נזכיר שוב: שידור חוזר של העדכון המקוון לחברים – זמין ברשת

אם החמצתם בזמנו את ההסבר המקוון של הנהלת רויאל פלורהולנד לחבריה, שהגרסה האנגלית שלו שודרה ב-28 ביוני, או אם אתם רוצים להיחשף אליה שוב, תוכלו תמיד לצפות ולהאזין לה מן ההקלטה ביוטיוב.

קישור זה יוביל אתכם אל ההקלטה של ההרצאה המשולבת שכותרתה Business update - June 28th 2021.

מומלץ!

[בתמונה: המנכ"ל דויד ואן מכלן David van Mechele בהרצאה המוקלטת]

 

בשוקי הפרחים באירופה

זרקור על מוצר: ניגלה = קצח

ניגלה Nigella או בשמו העברי קצח מוכר כבר שנים רבות כפרח קיץ הולנדי ולפני שני עשורים גודל גם בארצנו. זהו צמח קל יחסית לגידול, המתאים לשטח פתוח, אשר פריחתו הטבעית בארץ היא במהלך חודש מאי, בדיוק בתקופה בה כמות הפרחים הנמכרת דלה והמחיר בבורסות לפרח זה בשיאו.
שיווק הניגלה שונה מהרבה פרחים שאנחנו רגילים לשווק, בכך שיחידת המכירה הבסיסית יכולה להיות פרח בודד או אגד (שמכיל כ 10 ענפים) לכן הגרף הנוכחי יכול להטעות; אבל הוא מוצג כאן כי כל מי שיחפש נתונים סטטיסטים ב- INSIGHTS יקבל את הנתונים האלה.

למצגת המלאה באתר הידיעון, יש להקיש כאן.

הוכן ע"י ירון כוכבי ויאיר נשרי

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 1

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 31 (26-31 ביולי) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 2

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים בחודש יולי בהשוואה לשנה שעברה.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

יצא לאור מחקר נרחב על הטיפול בפרח הקטוף

213109לאחרונה יצא לאור בארה"ב, והוא זמין לכל ברשת האינטרנט, מחקר נרחב אודות הדרכים הנכונות להאריך את חיי-האגרטל של הפרח הקטוף.

לא ברור אם המחקר גילה דרכים חדשות שאינן מוכרות לעוסקים בענף, אך ברור שזוהי סקירה רחבה ויסודית של הידע בנושא.

כדאי לכל מי שקורא אנגלית ואשר עיסוקו הוא גידול ו/או שיווק פרחים לעיין במסמך הזה. מן-הסתם כל אחד יוכל למצוא בו גם משהו חדש...

מומלץ להציץ; המסמך השלם ניתן להורדה בקישור זה.

המקור: FloralDaily 23/07/2021