ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 30 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

קניינים: אפשר וצריך לשפר עוד את המידע על איכות המוצר

מסקר שנערך לאחרונה בקרב קניינים של רויאל פלורהולנד עולה, בין השאר, כי רוב הקניינים מייחסים חשיבות רבה לאיכות התמונה שהמגדל מצרף למשלוח, משום שהם מבססים את החלטת הרכישה שלהם במידה רבה על תמונות אלה. זאת לאחר שיותר ויותר עסקאות מתבצעות, בשעון או במכירה ישירה, מבלי שהלקוח רואה את התוצרת.

רוב הקניינים מאשרים שהמידע שהם מקבלים אודות התוצרת הוא ברמה טובה, ומשתפר כל הזמן, אך הם מאמינים שניתן לשפרו עוד, ודורשים לעשות כך. ישנה דרישה מצד קונים להנהיג 'אינדקס אמינות' לגבי המידע שכל מגדל מוסר, וכי הדירוג של אמינות המגדל יופיע על גבי השעון בעת המכירה.

ברויאל פלורהולנד עובדים על שיפור הטיפול בתלונות. לאחרונה הגיעו אנשי צוות בקרת האיכות של אלסמיר אל קניינים שהתלוננו, ב-81 מקרים, כדי לבדוק את התוצרת שבגינה הוגשו התלונות, והקונה לא נדרש להגיע אל מח' האיכות כדי להתלונן. הקונים יכולים כבר כיום להגיע אל הסטטיסטיקה של התלונות ולראות בעצמם את רמת האמינות של המידע שמסרו המגדלים, בחתך חודשי. האמינות נבדקה לאורך 62 שבועות רצופים.

[מעיון בפרסומים ניתן להתרשם שהמכרזה אכן עושה מאמצים גדולים לשפר את אמינות המידע הנמסר לקונים אודות איכות התוצרת. אך ניתן גם להבין שרוב הקניינים מאמינים שאפשר וצריך לשפר עוד את המידע]

המקורות: RFH Nieuws + BPNieuws 22/07/2021

נמשך הנתק בין הסוחרים למכרזה

נמשכת המתיחות בין ארגון הסיטונאים VGB לבין הנהלת רויאל פלורהולנד, עליה דיווחנו בידיעון מס' 21. ההסתייגות של VGB מן האסטרטגיה של הנהלת רויאל פלורהולנד זוכה לגיבוי ולחיזוק מהתארגנות Flora Futura הכוללת 70-80 סוחרים ומגדלים, וכאמור גם מהעצומה FloriNEE שנחתמה בינתיים כבר ע"י יותר מ-1,500 אנשים; למעלה ממחציתם מגדלים וקניינים.

הסוחרים חוששים מביטול אפשרי של השעון הפיזי לטובת מכרזים דיגיטליים ארציים, וגם מהקצב המהיר של יישום השינויים. כאמור, זה נראה כמו עלבון [אולי מוצדק] של ארגון הסיטונאים על-כך שלא שותפו בגיבוש המדיניות.

הנתק בין הצדדים נמשך, לפחות באופן רשמי, והסוחרים הפגועים מצהירים שהם מחפשים 'פלטפורמה אלטרנטיבית' לניהול המסחר. הם אפילו קיימו מגעים עם המכרזה העצמאית 'פלנטיון' על אפשרות הקמת סניף נוסף שלה.

קשה להעריך, על-פי הפרסומים, עד כמה עמוק הקרע; אך הוא אינו מתאחה בינתיים. אולם הצדדים ממשיכים להצהיר כי 'הדלת פתוחה' ליישוב חילוקי הדעות ביניהם. נותר אפוא לקוות ולהאמין שהצדדים ישכילו להגיע להסכמות, וישובו במהרה לשיתוף פעולה מלא.

המקורות: Greenity 16+19/07/2021

שידור חוזר של העדכון המקוון לחברים – זמין ברשת

אם החמצתם בזמנו את ההסבר המקוון של הנהלת רויאל פלורהולנד לחבריה, שהגרסה האנגלית שלו שודרה ב-28 ביוני, או אם אתם רוצים להיחשף אליה שוב, תוכלו תמיד לצפות ולהאזין לה מן ההקלטה ביוטיוב.

קישור זה יוביל אתכם אל ההקלטה.

מומלץ !

 

בשוקי הפרחים באירופה

זרקור על מוצר: רוסקוס - עצבונית החורש

הרוסקוס, אחד הגידולים הכי מזוהים עם ישראל, נמצא גם הוא לצערנו במגמת ירידה של שטחי הגידול בארץ וכפועל יוצא גם ירידה בשיווק. אבל אין וואקום בשוק, ודי מהר מדינות אחרות לומדות שגם הן יכולות לגדל ולשווק רוסקוס. בשנים האחרונות אנו רואים שיווק ברויאל פלורהולנד גם ממדינות אחרות.

למצגת המלאה באתר הידיעון, יש להקיש כאן.

הוכן ע"י ירון כוכבי ותמר להב

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 29 (19-23 ביולי) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

ההובלה האווירית מתייקרת

יצרני הפרחים בדרום-אמריקה ובאפריקה סובלים עכשיו מקשיים בהובלה האווירית של תוצרתם אל השווקים בחלק הצפוני של כדור הארץ.

אין כעת מספיק היצע של נפח הובלה מאקוודור ומקולומביה. בגלל המגפה פחתו מאוד טיסות הנוסעים. מאחר ובימים רגילים כמחצית ממשלוחי הפרחים מתבצעת בטיסות נוסעים - נוצר מחסור בנפח-הובלה, והם מתקשים להגיע עם כל התוצרת לשוק בזמן. לא נמסר האם ובכמה התייקרו תעריפי הטיסה בימים אלה.

בקניה גם-כן ירד מספר טיסות הנוסעים למחצית ממספרן בימים רגילים; אך שם נראה שאין בעיה של נפח פנוי, מאחר וישנן מספיק טיסות מטען; אולם תנאי השוק גרמו לעלייה חדה בתעריפי ההטסה.

גם אם לא כל הנתונים התפרסמו בפומבי, ברור שנוצר מצב של קושי בהסעת הפרחים משני אזורי הגידול העיקריים אל השווקים באירופה ובצפון-אמריקה. זה חייב להשפיע גם על מחירי השוק, אך לא פורסמו הפרטים.

מהמידע הזה לא ניתן להעריך כעת מה יהיה המצב בעונת החורף הבאה. עד אז יכולים כמובן כל הגורמים הללו להשתנות באופן קיצוני.

המקור: Hortipoint 19+22/07/2021