ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 29 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

נחשפו ניסיונות פשיעה במכרזת אלסמיר

משטרת הולנד עצרה לאחרונה שלושה חשודים בהפעלת פעילות פושעת במכרזת אלסמיר. מדובר בניסיון מתוחכם להברחת סמים בתוך משלוחי פרחים, תוך שימוש בכל הסממנים של ארגון-פשע. נתפס גם סכום גדול של כסף מזומן. שניים מהעצורים עודם בכלא.

מסתבר שקרטונים לאריזת משלוחי פרחים מהווים אמצעי נוח למבריחי סמים להסוות את פעילותם; גם התנועה הבינלאומית היומיומית של משלוחי הפרחים היא אטרקטיבית למבריחים.

במשך שנת 2020 נתפסו באלסמיר ובסביבה מספר משלוחים, ונעצרו מספר חשודים. הם נאשמים בהברחת סמים ובהלבנת כספים. בסה"כ נתפסו יותר מ-200 ק"ג של קוקאין. בין השאר נחשפו גם ניסיונות הברחה של סמים בתוך משלוחי פרחים מדרום-אמריקה להולנד.

כל הגורמים העוסקים במסחר ובהובלת פרחים בהולנד משתפים פעולה בניסיונות לבלום ולהכשיל את ניסיונות ההברחה והלבנות הכספים הללו. בין השאר, נפתחו 'תחנות הלשנה' בהן יכולים אזרחים למסור מידע באופן אנונימי.

המקור: Hortipoint 23/06/2021

יאן פריזה פרש לגמלאות

בשבוע שעבר ערכו ברויאל פלורהולנד מסיבת-פרידה ליאן פריזה Jan Vrieze שפרש לגמלאות.

באמצע שנות ה-80 שלחה מכרזת אלסמיר איש-קשר לישראל, לחיזוק הקשר עם מגדלי הפרחים בארץ. ברקע התחילו אז להתנהל שיחות על קבלה לחברוּת של מגדלים ישראלים בקואופרטיב ההולנדי.

יאן פריזה, בוגר נס-עמים ודובר עברית, התיישב בהדר-עם ופעל רבות בין המגדלים בהדרכה בנושא משלוחי הפרחים למכרזה. אלו השנים שבהן הענף הכפיל את היקפו מדי שנה.

עם שובו לאלסמיר היה אחראי על קיום הקואופרציה הארגונית, ומזכיר האספה הכללית. הוא למד באקדמיה את נושא הקואופרציה, תוך הבנת הצורך בשינויים בזמנים המודרניים.

יש להודות לו על פעילותו, שעזרה רבות להבאת נושא החברוּת הבינלאומית למודעוּת החברים ההולנדים, ולהצלחה בהצבעה הגורלית על פתיחת הארגון לחברים מחוץ להולנד.

נאחל ליאן בריאות והנאה מהגמלאות.

כתב: חביב האזה 16/07/2021

תזכורת: אפשר וכדאי להירשם לתחרות 'צבעוני הזכוכית'

בהתאם למידע שנמסר כאן בידיעון מס' 14 נמשכת ההרשמה להשתתפות בתחרות השנתית 'צבעוני הזכוכית' Glazen Tulp Award לחשיפה המוצלחת של מוצר חדש בשוק הפרחים. כזכור הסבב השני של הצבָּעה לבחירת המוצר הזוכה ייערך באוקטובר, והזוכים יוכרזו ב'יום הקואופרטיב' בדצמבר.

לאחרונה התראיינה מנהלת בחברת Marginpar שזכתה אשתקד במקום הראשון, והיא סיפרה על החשיפה הנרחבת לה זכו בעקבות זכייתם בתחרות. בעקבות כך הם יגישו גם השנה זן חדש לתחרות. אין ספק שההרשמה לתחרות היא צעד יעיל עבור מי שמנסה להחדיר מוצר חדש לשוק.

המעוניין להגיש מוצר חדש לתצוגה ע"י רויאל פלורהולנד יכול לפנות אל ירון כוכבי, 054-7920595 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,

או לכתוב ישירות אל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

מומלץ לכל מי שמציג מוצר חדש לקרוא את כל המידע אודות 'צבעוני הזכוכית' ולשקול הרשמה לתחרות.

הגישה למידע דרך קישור זה.

המקור: FloralDaily 15/07/2021

בשוקי הפרחים באירופה

זרקור על מוצר: חמניות

המסחר בפרחי החמניות גדל בעשור האחרון. בתחילת העשור נמכרו כחמישים מיליון פרחים בשנה והמחיר היה בסביבות ה 26 סנט אורו לענף. בשנת 2016 חל שינוי וירידה של 7% בכמות והייתה עליה של 25% במחיר ומשנת 2017 אנו רואים עליה בכמויות ויחד עם זאת גם עליה במחיר ובשנת 2019 סיימנו את העשור בעליה של תשעה מיליון פרחים שהם תוספת של 18% ועליה של שני סנט במחיר עליה של 7%.

למצגת המלאה באתר הידיעון, יש להקיש כאן.

נמסר ע"י ירון כוכבי

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 28 (12-16 ביולי) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

יצוא הפרחים מהולנד ממשיך לגדול

היצוא ההולנדי של פרחים וצמחי-נוי במחצית הראשונה של 2021 הסתכם לכדי יותר מ-4 מיליארד €. יצוא פרחי-הקטיף גדל ב-30%+ לעומת אשתקד, בעוד הגידול בצמחים היה 24%+ [שיעור גבוה במיוחד, בעקבות השבתות המסחר בחודש מרץ אשתקד].

נציגי היצואנים ההולנדים מאשרים כי חל גידול בצריכה הפרטית של פרחים באירופה. וזאת למרות שחל גידול בהוצאות הכרוכות במסחר הבינלאומי, בעקבות מגבלות המגיפה.

במיוחד גדלו ההוצאות ביצוא לבריטניה, בעקבות פרישתה מהאיחוד האירופי.

הוצאות אלה צפויות לגדול עוד, כאשר בריטניה תחייב ביקורת מלאה על תוצרת מיובאת, מתחילת השנה הבאה.

המקור: RFH ieuws 16/07/2021

ענף הפרחים באקוודור מתאושש

גידול הפרחים באקוודור סבל מאוד בשנתיים האחרונות: ב-2019 היו במדינה מהומות ושביתות, אשר פגעו קשה בכלכלת המדינה וגרמו נזקים גם לענף הפרחים. ואז ב-2020 פגעה מגפת הקורונה בייצור והמסחר הסדירים.

הביקוש לפרחים הצטמצם כמובן בזמן המשבר הכלכלי. ובנוסף – ההגבלות על תנועות הנוסעים בגלל הגבלות הקורונה הביאו לביטול של רוב הטיסות הבינלאומיות, והתובלה האווירית גם התייקרה, וגם הצטמצמה בהיקפה. כמו-כן ההובלה הפנימית של הפרחים מהמשקים לנמל-התעופה נתקלה בקשיים והפרעות שגרמו המהומות.

המגדלים באקוודור גילו תושייה ומצאו דרכים שונות לעקיפת המכשולים. נמסר כי מאוקטובר 2020 עד אפריל 2021 חזר היקף היצוא לרמה בה היה ב-2019, ואף גדל בהיקפו.

המידע הזה נמסר בימים אלה, עם תחילת ההתארגנות לקראת הפורום הבינלאומי התשיעי Siflor המתוכנן להתקיים באקוודור בימים 22 עד 26 בנובמבר השנה. האירוע יתבסס על מפגש פיזי, ויהיה נגיש באופן מקוון. הם מתכננים כבר אירוע בינלאומי נוסף, Expo Flor Ecuador 2022, שיתקיים במחצית השנייה של השנה הבאה.

נראה אפוא שאנשי הפרחים באקוודור נחושים להמשיך למלא תפקיד מוביל בענף.

לכל המידע: www.expoflores.com

המקור: FloralDaily 09/07/2021