ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 27 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

עוד עצומה: לשָׁמר שעון אמיתי בריינסבורג

בהמשך למידע שנמסר כאן בידיעון מס' 26 בשבוע שעבר, התארגנה לאחרונה קבוצת-פעולה, הפעם כוללת גם מגדלים וגם קניינים, אשר תובעת את המשך פעילות השעון המסורתי בריינסבורג. לשם-כך הם יזמו כנס, בו החלה החתמה על עצומה, לה הם קוראים [בתרגום חופשי] "להשתבח יחד עם רויאל פלורהולנד".

קבוצות שונות בענף השמיעו לאחרונה את דעתן באשר להמשך הפעלת שעון 'אמיתי', לצד המכרזים הדיגיטליים הארציים. אנו נמנע מקוראינו את הבלבול הנובע מפירוט כל העמדות, פשוט משום שאין, למעשה, חילוקי-דעות של ממש בין המגזרים והגורמים השונים בענף; כולם תומכים בהמשך קיום שעון מסורתי לצד המערכת המקוונת החדשה, וכולם רואים בריינסבורג את המקום המתאים להפעלת שעון מסורתי. מאחר וגם דוברי רויאל פלורהולנד הציגו תפיסה דומה – נראה שזה מה שאכן הולך לקרות.

כל מי שהתייחס לנושא בתקשורת הענפית בהולנד הדגיש את החשיבות של שעון מסורתי במיוחד לשם שמירת מגוון עשיר של זנים, במיוחד עבור מוצרים ייחודיים, וגם את החשיבות שיש למתן אפשרות לקניינים קטנים להשתתף בקניות, ולהגדיל את הביקוש לזנים המצויים בכמות קטנה. אפשר אפוא לקוות ולהאמין שהמערכת תשכיל גם להתייעל בטיפול במוצרים העיקריים, וגם לאפשר מסחר פרטני של מוצרים ייחודיים.

המקורות: Bloemenkrant 07+29/06/2021 + Hortipoint 29/06/2021

הושלם המעבר לדלי המכרזה החדש מדגם Fc588

בהמשך לתהליך עליו דווח כאן בידיעון מס' 3, הושלם לאחרונה התהליך, שהחל ב-2019, של מעבר לשימוש בדלי המכרזה מדגם Fc588, אשר החליף את הדלי הקודם, מדגםFc577 . הדלי החדש מותר מאז 5 ביולי לשימוש בכל הפרחים, ואילו הדגם הישן ניתן גם הוא לשימוש, לפי בחירת המגדל. טרם נודע אם הדגם הישן מיועד לצאת משימוש בשלב כלשהו.

כאמור, עבור המגָדל הישראלי כל הסיפור נוגע, למעשה, לפורק שלו בהולנד; אבל המגדל נהנה מהתהליך בכך שנחסכים עד 10% בדמי שימוש בעגלות, מאחר שנכנסים 10 דליים בקומה במקום 9. אבל יש לחשב את הכמות לעגלה בהתאם לכל גידול וגובה הפרחים. ברוב הגידולים אין שינוי בכמות הגבעולים בדלי, אבל כדאי לבדוק עם הפורק אם השינוי גרם לירידה בכמות הפרחים בדלי, לגבי כל מוצר.

הכל על הדלי החדש ניתן לקרוא [באנגלית] באתר רויאל פלורהולנד בקישור זה .

המקור: RFH News 22/06/2021

ושוב נזכיר: הדרכה לשימוש במערכת Insights

בהמשך לידיעה בידיעון מס' 12 ושוב בידיעון מס' 19 נזכיר שוב כי היישומון Insights החליף לאחרונה את היישומון Floranext. הוא מאפשר מעקב אחר נתוני המכירה האישיים והכלליים. השימוש כרוך בתשלום 50 € בחודש.

ירון כוכבי הכין סרט וידיאו עם הסבר מפורט בעברית, בלוויית הדגמות, כיצד להשתמש במערכת המידע Insights. אפשר וכדאי לגלוש לקישור זה לצפות, להאזין, ולהתעדכן בכל החידושים האחרונים שבמערכת חשובה זו.

המקור: RFH News 09/06/2021

בשוקי הפרחים באירופה

גידול חדש: אקווילגיה Aquilegia

האקווילגיה הוא צמח בעל מינים רבים. חלקם משמשים לגינון ומספר זנים משמשים כפרחי קטיף המשווקים במכרזות. תקופת השיווק של זנים אלו מגידול בהולנד היא בקיץ, ומחיר המכירה שלהם מגיע לכדי למעלה מ-30 סנט.

בארץ ניתן להפריחם בסוף החורף, החל מסוף פברואר אם יישָׁתלו בבית צמיחה בסתיו (אוקטובר). ממספר מפגשי ZOOM עם מספר כרוזים ממכרזות הפרחים עלתה מצדם בקשה/המלצה לנסות ולשווק פרח זה במהלך החורף והאביב.

למצגת המלאה באתר הידיעון, יש להקיש כאן.

נמסר ע"י ירון כוכבי

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 26 (השבוע האחרון ביוני והראשון ביולי) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

בירה לא אלכוהולית – מפרחים...

חב' גידול צמחי-עציץ מבלגיה, בשם Fleurig, הוציאה לשוק לאחרונה בירה ללא אלכוהול, בשם 'Boer Bloem', אשר עשויה מפרחים. לבירה טעם של פרי, עם השפעה חזקה של היביסקוס וצמח הסמבוק. היא מיוצרת במבשלת-השיכר של אחיו של המגדל.

מלאי הייצור הראשון נחטף תוך זמן קצר, והמגדל מתחיל לייצר את הבירה באופן סדיר. לדבריו יש לו הזמנות רבות ממסעדות, אשר חלקן כבר הכניסו את המוצר לתפריט. אבל גם חנויות פרחים ומשתלות מציבות את הבירה למכירה על המדפים שלהן.

המתעניינים יכולים ללמוד על המוצר דרך הקישור הזה www.boerbloem.be.

המקור: FloralDaily 22/06/2021

תזכורת: תערוכה מקוונת זמינה ברשת

כפי שפורסם לאחרונה בידיעון מס' 25 תערוכה של צמחים ופרחים זמינה באופן מקוון בקישור זה.

לחיצה על הקישורית מובילה ישירות לדף הבית של התערוכה. כל ריבוע מייצג מגָדל. לחיצה על כל אחד מהריבועים ובהמשך על -More info – מעבירה אל מגָדל או חברה שמציגה. ואז - גלילה למטה מאפשרת לראות תמונת הפריט (פרח/צמח/שזירה) המבוקש, ובהמשך יש גם סרטון הסבר.

שווה לצפות, ללמוד, ולהנות.

[הערה: כרגע ניתן לחפש רק לפי שם המגָדל; אך בקרוב יתאפשר חיפוש גם לפי שם הפרח]

המקורות: ירון כוכבי + BPNieuws 24/03/2021

תזכורת: ניתן להירשם לתחרות 'המגדל של השנה' IGOTY

לא מזמן נפתחה ההרשמה לתחרות The International Grower of the Year (IGOTY) Awards 2022 'פְּרָס המגָדל הבינלאומי של השנה', שמארגנת 'התאחדות יצרני הגננות הבינלאומי' AIPH. הפרסים לזוכים יוענקו בעת התערוכה הבינלאומית למוצרי גננות בעיר אסן IPM Essen בגרמניה בינואר 2022.

זוהי תחרות בינלאומית, הנתמכת ע"י רויאל פלורהולנד. מוענקים בה פרסים בחמש קטגוריות, לפרחים וצמחי-נוי. לזוכה בתואר 'מגדל השנה' מוענק פרס 'ורד-הזהב' היוקרתי.

ההרשמה המקוונת אפשרית עד 10 בספטמבר 2021 ואז יבחר צוות מומחים את הזוכים. לפרטים ולהרשמה יש לגלוש דרך קישור זה.
ניתן גם לתקשר עם המארגנים בדוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

המקור: FloralDaily 13/05/2021