ידיעוני רויאל פלורהולנד - 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 21 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

'אספה מיוחדת' של 'מועצת החברים' התקיימה ברשת

ביום חמישי שעבר, 21 במאי, בשעות הערב, התקיימה כמתוכנן [ראו בידיעון מס' 20 מהשבוע שעבר] אספה פומבית של 'מועצת החברים', אשר הייתה פתוחה לכל החברים, שגם יכלו להתבטא בה. זה היה מעין 'דיון מקדים' לאספה הרשמית שעתידה להתקיים ב-1 ביולי, ובה תתקבלנה החלטות. האספה הווירטואלית הזו הייתה גם חלק מתהליך 'בלם החירום' שננקט בעקבות העצומה FloriNEE שנחתמה ע"י יותר מ-400 חברים-מגדלים. לדיון הפתוח הזה נרשמו כ-230 חברים, מהם כ-30 מחותמי העצומה. לא נמסר כמה מהם לקחו חלק פעיל בדיון. המפגש המקוון נמשך שלוש וחצי שעות.

הדיון הפומבי עסק בעיקר בנושאים שהעלתה העצומה; כלומר: דרישה להאט את קצב היישום של שינויים ארגוניים, והסתייגות מחובת רישום השמירה על כללי הקיימוּת. עיקר הביקורת שהשמיעו חברים הייתה כלפי מידת השיתוף של חברים-מן-השורה בגיבוש האסטרטגיה של הארגון, ודרישה לחיזוק מעמדה של 'מועצת החברים' כגוף הקובע בארגון. תוכן הדיונים, בהקלטה ובכתב, עלה לרשת ביוטיוב, אך בהולנדית בלבד.

אספה 'רשמית' תתקיים ב-1 ביולי. היא תדון ותקבל החלטות, בין השאר על-בסיס הדיון שהתקיים עכשיו.

[נעיר כי מעיון בדיווחים השונים ניתן להתרשם כי הארגון מנסה לבסס את מעמדה של 'מועצת החברים' ולהפוך אותה לגוף לגיטימי, ובכך לבסס את מבנה קבלת ההחלטות בקואופרטיב]

המקורות: RFH News + BPNieuws 21/05/2121

הסוחרים כועסים על התנהלות רויאל פלורהולנד

בשבוע שעבר נוצרה אווירה מתוחה בין ארגון סיטונאי הפרחים VGB לבין הנהלת רויאל פלורהולנד, על רקע המדיניות/אסטרטגיה עליה הכריזו לאחרונה ראשי פלורהולנד.

קדם לכך מכתב אשר שלח מנכ"ל רויאל פלורהולנד, סטיבן ואן סכילפחארדה Steven van Schilfgaarde אל ארגון VGB, ובו הבהיר כי אין בכוונתו לסגת מהאסטרטגיה שהציג, ואשר ממנה הסתייגו הסוחרים באופן חלקי. הסוחרים מסתייגים, לדברי מנכ"ל ארגון VGB מתייס מסקן Matthijs Mesken, בטענה שהאסטרטגיה גובשה באופן חד-צדדי, מבלי לשתף את הסוחרים בדיון. הם דורשים הבהרות באשר להתנהלות המתוכננת של ההתארגנויות החדשות סביב Floriday; טענתם העיקרית היא שדרושה התייחסות שונה לסוגים השונים של קניינים, וזו אינה נמצאת באסטרטגיה החדשה.

ההתנגדות של VGB זוכה לגיבוי ולחיזוק מטעם התארגנות Flora Futura הכוללת 70-80 סוחרים ומגדלים, וכאמור גם מהעצומה FloriNEE שנחתמה ע"י יותר מ-400 חברים-מגדלים. מן הפרסומים עולה כי הסוחרים חוששים מביטול אפשרי של השעון הפיזי לטובת מכרזים דיגיטליים ארציים, וגם מהקצב המהיר של יישום השינויים. מעבר לכך קשה לזהות חילוקי-דעות אמיתיים; זה נראה כמו עלבון [אולי מוצדק] על-כך שלא שותפו בגיבוש המדיניות.

כרגע הכריזו ארגוני הקניינים על השעיית שיתוף הפעולה עם רויאל פלורהולנד. לכאורה – משבר של ממש. אולם הרושם הוא שמתנהלים 'כיפופי-ידיים' הדדיים לקראת דיון על האסטרטגיה הארגונית. כל-זאת על רקע הוויכוחים הפנימיים בין חברי רויאל פלורהולנד עצמם, ועל רקע הוויכוח הציבורי הפתוח אודות 'השעון הפיזי', כפי שמסרנו בשבוע שעבר בידיעון מס' 20.

לאחרונה שלחו ראשי רויאל פלורהולנד מכתב לכל חברי הארגון, ובו תיאור מהות חילוקי הדעות הנ"ל, עם הצהרה שהארגון שואף לדיאלוג עם נציגי הסוחרים, שבו 'יונחו על השולחן' כל חילוקי הדעות. המכתב, המנוסח ברוח פייסנית, קורא לחברים לגלות אחדות ולתמוך בארגון בעת הזו.

בו-בזמן פורסם כי שני הצדדים, רויאל פלורהולנד וארגון VGB, קבעו להיפגש בהקדם, בניסיון לגשר על חילוקי הדעות. המעורבים הצהירו שהם מפסיקים את הוויכוח מעל דפי התקשורת, וינסו להגיע להסכמות בשיחות ישירות. הם אינם מוציאים מכלל אפשרות מינוי של מתווך ניטרלי אשר יגשר בין עמדות הצדדים.

המקורות: מכתב היו"רים + Hortipoint 14+19+20/05/2021 + Greenity 18/05/2021

תזכורת: אפשר להצביע לתחרות 'צבעוני הזכוכית'

ההצבעה המקוונת הראשונה לבחירת הזוכים בתחרות 'צבעוני הזכוכית' פתוחה כעת, ואפשרית עד ליום 31 במאי. התחרות, עליה דיווחנו בידיעון מס' 14 אמורה לבחור את המצטיינים בהצגה מוצלחת של מוצר חדש בשוק, בחמש קטגוריות, ביניהן פרחי-קטיף. באוקטובר הבא יתקיים סבב הצבעה נוסף.

המוצרים שיזכו בתמיכת רוב הקהל בשני סבבי ההצבעות יועברו לדיון ושיפוט בצוות מומחים מקצועיים, שיבחר את הזוכה בכל קטגוריה. הפרסים יחולקו ב'יום הקואופרטיב' בחודש דצמבר 2021.

תחרות 'צבעוני הזכוכית' נערכת מדי שנה ע"י רויאל פלורהולנד. לפרטים וגם להרשמה יש לגלוש אל הקישור הזה.

המקור: RFH News 07/05/2021

בשוקי הפרחים באירופה

נתוני יצוא הנוריות מישראל

אנו יכולים לראות ירידה רצופה בכמויות מעונת 2014/15 שאז מכרנו יותר מ-25 מיליון פרחים, לכדי 5 מיליון פרחים בעונה החולפת. ירידה של 80% בכמות, ועליה במחיר מ-20 סנט ל 27; עלייה של 7 סנט, שהם 35% במחיר המכירה.

למצגת המלאה באתר הידיעון – אפשר לגלוש לקישור זה.

נמסר ע"י ירון כוכבי

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 20 (17-21 במאי) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

'דרושים לנו יותר פרחים'

המסע לקידום מכירות פרחים 'דרושים לנו יותר פרחים' We need more flowers החל לרוץ באירופה. הוא נפתח ב-10 במאי בבריטניה, בגרמניה, ובהולנד, ויחל ב-30 במאי בצרפת. הוא יימשך שלושה שבועות.

המסע מתמקד בשימושים האופייניים ביותר לפרחים, לציון ידידות, אהבה, וימי-הולדת. המארגנים מזמינים את העסקים השונים להצטרף למסע עי"כ שיקבלו חינם חומר שיווקי ברשת האינטרנט.

השנה מושקע המאמץ העיקרי של המבצע בשידורי הטלוויזיה. רוב התקציב הוקדש לסרטוני-פרסומת קצרצרים (10 שניות). בהמשך יועלו סרטונים לרשת יוטיוב.

המתעניינים יכולים לקבל עוד מידע [באנגלית] בקישור זה.

המקור: FloralDaily 03/05/2021

סוכלה הברחת סמים במשלוחי פרחים

משטרת הולנד עצרה לאחרונה 4 הולנדים בחשד שניהלו מערך של הברחת סמים בתוך משלוחי פרחים, בעיקר למדינות סקנדינביה.

מדובר, ככל הנראה, ברשת מאורגנת היטב, שהעבירה כמויות גדולות של סמים, בתוך קרטונים של פרחים.

המשטרות של הולנד, פינלנד, ונורבגיה שתפו פעולה במבצע המורכב שהביא לתפיסת החשודים והסמים.

נמסר כי במבצע נעזרה משטרת הולנד ברשויות מוניציפליות וברויאל פלורהולנד, ששיתפו-פעולה לביעור נגע הברחת הסמים, אשר עשה שימוש במערכת הובלת הפרחים הבינלאומית.

ההודעה צוטטה מתוך פרסום רשמי של ממשלת הולנד.

המקור: 04/05/2021 FloralDaily