ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 16 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

רויאל פלורהולנד עוברת שינוי ארגוני שקט

בזמן האחרון נכתבים לא מעט מאמרים בתקשורת הפנימית של קואופרטיב רויאל פלורהולנד אודות שינויים, לכאורה, במבנה הארגוני של הארגון. אלה נובעים בעיקר מהעברת סמכויות מן האספה-הכללית אל 'מועצת החברים'. אולם המשמעות המעשית של שינויים אלה אינה בהכרח נוגעת לפעילות של המגדל הבודד, ולמערכת היחסים בינו לבין הארגון. כזכור, קבוצה של מגדלים חתמו על עצומה שדרשה מהנהלת הארגון להאט את הקצב של יישום השינויים הארגוניים המתוכננים [ראו בידיעון מס' 15 בשבוע שעבר] מה שהוביל לסדרה של דיונים ברמות השונות של הקואופרטיב. אולם על-פי כל הדיווחים ניתן להבין כי לא התגלו חילוקי-דעות אודות עצם השינויים, אלא רק על קצב היישום שלהם. וההנהלה אכן האטה את לוח-הזמנים ליישום.

המנכ"ל השעה בינתיים את החובה לקבל הסמכה לתווית-האיכות שהייתה אמורה להיכנס לתוקף בהדרגה במשך שנת 2021, וזאת עד לקבלת החלטות חדשות בעניין, בתיאום עם 'מועצת החברים'. הוא גם התנצל, בטור שכתב, בפני חברי המועצה על החיפזון, והצהיר על כוונתו לפעול בתיאום מלא אתם.

נראה כי קיימת הבנה של כל הגורמים כי יש צורך בשינוי מבנה ההכנסות של רויאל פלורהולנד, מאחר שרוב המכירות נעשות כבר כיום בעסקאות ישירות בין המגדל לסוחר, ורק כ-40% מהתוצרת עוברת בשעונים; מה שהקטין מאוד את התמורה מעמלות והיטלים תפעוליים, ודורש שינוי שיבטיח לארגון תזרים הכנסות סביר.

המקורות: Hortipoint 12/04/2021 + RFH News 08+16/04/2021

נציגי ישראל בוועדות רויאל פלורהולנד

הוועדה שם הנציג מושב תפקיד מספר טלפון דוא"ל
מועצת החברים  רותם דביר  כפר-הס  חבר  054-9720736  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
מוצעת החברים  אורי ברוק  לכיש חבר  050-5434539  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הוועדה המייעצת1  ארז יונאש  פארן  חבר  052-4260688   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הוועדה המייעצת  גיל פרנק  גבעת-חן  חבר  052-4883476  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הוועדה המייעצת  יעקב אברהמי  יד-נתן  חבר  052-3446040  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הוועדה המייעצת  עמרי ישראל  ציפורי  חבר  052-3786867  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
פרחי עונה  דרור נקש  לכיש  חבר  050-5538987  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
ענפי קישוט  אורי פרום  עין-ורד  יו"ר  050-6565625  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
ענפי קישוט  עמיאל אברמוב  משמרת  חבר  054-7445141  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
ענפי קישוט  גלעד מורקס  חניאל  חבר  052-2726737  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

1) הוועדה המייעצת המקומית לישראל (RAC)

המקור: אתר ידיעון

השבוע – 'מצעד החידושים' המקוון של רויאל פלורהולנד

החל מהיום, 19 באפריל, עד וכולל יום רביעי, 21 בחודש, מוצגים באתר האינטרנט של רויאל פלורהולנד כל המוצרים החדשים, פרחים וצמחי-נוי, שנוספו לאחרונה למבחר המוצרים של הארגון.

הם מוצגים במה שנקרא 'מצעד החידושים' Novelty Parade. יוצגו הפעם כ-80 מוצרים חדשים.

לגישה למצעד החידושים באתר של הארגון, יש להקיש כאן.

המקורות: RFH Nieuws 08/04/2021 + Greenity 09/04/2021

'דוח-מדינה' – מקור מידע לסוחרים ולמגדלים

רויאל פלורהולנד מוציאה בכל חודש מרץ סדרה של 'דוחות-מדינה' – Country Report סקירות של שוקי הפרחים במדינות השונות. מטרת הדוחות היא לספק מידע על כל מה שמתרחש בענף הפרחים במדינה הנסקרת – בתחומי הייצור, המסחר, והצריכה של פרחים וצמחי-נוי; וכמובן, להצביע על מגמות ולתת הערכות על ההתפתחויות הצפויות בשוק הזה.

הסקירות נערכות ע"י המח' לייעוץ לשרותי מסחר של רויאל פלורהולנד, ועומדות לרשות הלקוחות והספקים של הארגון. המידע שימושי בעיקר לסוחרים, אולם מגדלים המעוניינים לפתח קשרים ישירים עם יבואנים במדינות שונות – יכולים להפיק תועלת מסקירות אלה. הסקירות אינן נמצאות באתר האינטרנט, אך אפשר לפנות ולקבל אותן.

אפשר לפנות אל ירון כוכבי, 054-7920595 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,
או לכתוב ישירות אל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

המקור: RFH News 31/03/2021

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 15 (12-16 באפריל) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

נזקי מזג-אוויר לשטחי פרחים בהולנד

רוחות חזקות וברד בתחילת אפריל הסבו נזק כבד לשטחי אדמונית בהולנד. גידולים אחרים סבלו מנזקי קרה-לילית. המגדלים מנסים עכשיו למנוע נזקים נוספים. הם עושים זאת בעיקר ע"י המְטרה בלילות. אלא שלרובם אין מערכות-השקיה מתאימות, המייצרות אפקט של ערפול. קשה כמובן לצפות מראש מה תהיינה הטמפרטורות בלילה נתון, וקיימת גם סכנה של קפיאת המים בממטירים, אם ההפסקות בין ההמטרות תהיינה ארוכות מדי.

עם-זאת, השכיחוּת של קרה בחודשי הקיץ אינה גדולה; אירועי קרה קיצית מופיעים בהולנד פעם בחמש שנים בממוצע. כך שהמגדלים מנסים לתמרן ולהבטיח הספקה רצופה של אדמונית, מבלי להסתבך בהשקעות גדולות. כאמור, לא תמיד זה מצליח...

עד כה לא פורסמה הערכה של היקף הנזקים ועד כמה תפָּגע הספקת האדמונית בקיץ הקרוב.

המקור: Hortipoint 13/04/2021

צריכת הפרחים באירופה לא נפגעה ע"י המגפה

סקר שני של חב' הסקרים Motivaction שנערך בסוף פברואר, בהזמנת 'מועצת הפרחים' ההולנדית BBH, במדינות גרמניה, בריטניה, צרפת, והולנד, מצא שוב כי רכישת פרחים אינה בין ההוצאות הראשונות שהצרכנים מוותרים עליהן בזמנים קשים. כמו בסקר הקודם, שנערך בסוף 2020, נמצא כי רוב הנסקרים ממשיכים לקנות פרחים בכמות ובתדירות דומות לאלה שנהגו לפני המגפה. [ראו גם כתבה בידיעון מס' 10]

כשני-שלישים מהנסקרים מאמינים שפרחים וצמחים משפרים את האווירה וההרגשה בעת העבודה מהבית, וקובעים שהם רוכשים עכשיו יותר פרחים ממה שנהגו לפני המגפה. כרבע מהנסקרים סִפּרו שהם רכשו לראשונה בחייהם פרחים בהזמנה ברשת, בעקבות המגפה. זה גם שיעורם של אלה שהזמינו לראשונה פרחים ברשת עבור אחרים.

הממצאים האלה יכולים להיות מוסברים גם דרך העובדה שרוב הנסקרים ציינו כי מצבם הכלכלי לא הורע עדיין בעקבות מגפת הקורונה, וכי אינם צופים שיורע בחודשים הקרובים.

היו הבדלים בממצאים בין המדינות השונות, כמו-גם בין קבוצות-הגיל השונות; אך המגמה הכללית דומה. לכן, המסקנה של עורכי הסקר היא כי לא צפויה נסיגה בצריכת הפרחים והצמחים במערב אירופה בחודָשִים הקרובים.

המקורות: FloralDaily 13/04/2021 + HortiPoint 12/04/2021

מפתחים נייר עטיפה עם הגנה ממים

חברה גרמנית הוציאה לשוק נייר עטיפה לפרחים אשר ניתן להשתמש בו בדלי או אגרטל עם מים. ממש תחליף לשרוול פלסטיק.

הגרסה האחרונה עשויה כולה נייר, אך בחלקה התחתון של השקית ישנה שכבת הגנה מפני מים.

חב' Weber Verpackungen משווקת לאחרונה את bloom guard Mixed Paper, שבתחתיתו פס מוגן מים. כמו-כן שכבת הנייר הפנימית, הבאה במגע עם העלים – גם היא מוגנת מפני רטיבות.

נראה שלחברה פתרונות מגוונים, המאפשרים לקבל עטיפות לפרחים וצמחים לפי צרכי הלקוח. פרטים על האפשרויות ועל יצירת קשר עם היצרן אפשר למצוא באתר החברה www.bloomguard.de או דרך הכתובת www.die-tuetenmacher.

המקור: 12/04/2021 FloralDaily