ידיעוני רויאל פלורהולנד 2021

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 14 2021

חדשות רויאל פלורהולנד

מבטיחים יותר מעורבות של המגדלים בהחלטות

בטור שכתבו באתר של רויאל פלורהולנד מספרים המנכ"ל סטיוון ואן סכילפחארדה Steven van Schilfgaarde [בתמונה: משמאל] ומנהל הכספים דויד ואן מכלן David van Mechelen [מימין] על התגובות שהם מקבלים ממגדלים-חברים, בעקבות ההחלטות שהתקבלו לאחרונה בארגון. הם זוכים לביקורת על חלק מהשינויים המתוכננים; בעיקר על הקצב המהיר של יישום השינויים. זאת לצד הבעות-אמון של חברים בעתיד הדיגיטלי של פלורהולנד. הם קִבְּלוּ את הרושם שלא תמיד הצליחו להבהיר כראוי את הסיבות שגרמו להם לתכנן שינויים אסטרטגיים.

שני המנהלים מודָעים לקושי לקלוע תמיד לדעותיהם של כל השחקנים בענף, וזאת מעצם העובדה שקיימים אינטרסים שונים בין המגזרים השונים. הם יודעים שתמיד יאכזבו מישהו מבין השותפים בענף, שהוא מטבעו מורכב ביותר. לכן הם מקיימים קשר רצוף, ומרבים להיוועץ עם כל הגורמים בענף, ובראשם עם חברי 'מועצת החברים'. וזאת לאורך כל התהליך של בנייה-מחדש של מערך Floriday, החל מהשלבים הראשונים של הדיון; כלומר מן השלב של ניתוח הבעיות, ולא רק מהשלב של קביעת הפתרונות.

ולסיכום הם מכריזים כי באשר ל-Floriday הם יוצאים לדרך חדשה, אותה יגבשו בשיתוף כל השחקנים בענף. לטור המלא [באנגלית] אפשר לגלוש מקישור זה.

המקור: RFH News 31/03/2021

בודקים אם רויאל פלורהולנד נמצאת בעמדת מונופול

הרָשוּת ההולנדית להגנת הצרכן ACM תבדוק האם הקמת המסגרת Floriway ע"י רויאל פלורהולנד יוצרת מצב של השתלטות על שוק ההובלה הפנימית של פרחים בהולנד, כזו המחייבת פיקוח מטעם הרשויות.

רויאל פלורהולנד רוצה לרכוש את שלושת החברות הפרטיות הפועלות כיום בהובלת פרחים מהמשקים למכרזות, ולקיים ביחד עִמָן ארגון יחיד ובלעדי למתן שרותי הובלה למגדלים. המטרה היא כמובן ייעול והוזלה של השרות, אך כאמור ייתכן שייווצר מצב של מונופול המחייב פיקוח.

הן הרָשוּת ACM, והן הנהלת רויאל פלורהולנד הודיעו שהן בודקות את הנושא. לא מן הנמנע שהבדיקה תגלוש גם למעמד הבלעדי של רויאל פלורהולנד בשיווק הסיטונאי של פרחים בכלל. יהיה מעניין לעקוב...

המקורות:08/03/2021 BPNieuws + FloralDaily

'מצעד מקוון של חידושים' יתקיים בקרוב

רויאל פלורהולנד תקיים בשבוע מס' 16, בימים 19 עד 22 באפריל, 'מצעד מקוון' של חידושים, במסגרתו יוצגו ברשת מוצרים חדשים שהופיעו לאחרונה בשוק.

מגדלים יכולים להגיש את המוצרים החדשים שהם מכניסים לשוק. המוצרים יוצגו במשך השבוע בתצוגה במכרזת נאלדוויק, וכאמור יוצגו ברשת, ע"י סרטונים שהוכנו ע"י המגדלים. הסרטונים יופצו בכל הרשתות החברתיות.

מגדל יכול להגיש מוצר שלו כ'חידוש' / Novelty אם זה מוצר שיש לו קוד חדש ב-VBN, והוא שונה מכל מוצר הקיים כבר בשוק. המוצר לא חייב בהכרח להיות זמין בכמות גדולה. מוצר שהוגש כחדש לרויאל פלורהולנד יירשם באופן אוטומטי גם לתחרות 'צבעוני הזכוכית' השנתית.

המעוניין להגיש מוצר חדש לתצוגה ע"י רויאל פלורהולנד יכול לפנות אל ירון כוכבי, 054-7920595 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., או לכתוב ישירות אל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

המקור: RFH News 04/03/2021

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

המקור: Het Nieuwsblad

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 1

בטבלה שכאן מובאים הכמויות והמחירים הממוצעים לפרחים השונים לשבוע מס' 13 (29 במרץ - 3 באפריל) עם השוואה לאשתקד.

אנו מביאים גם את עקומת המחירים השבועיים, הכוללת השוואה לשנתיים הקודמות.

מערכת הידיעון

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 2

דוחות חודשיים ומצטברים מתחילת השנה מתפרסמים בתחילת כל חודש, עם פרסומם ע"י רויאל פלורהולנד.

והיום – הדוח לחודש מרץ 2021. ובהמשך – המצטבר לתקופה ינואר-מרץ

מערכת הידיעון

מחירים וכמויות בשעונים בהשוואה לאשתקד 3

מצטבר לתקופה ינואר – מרץ 2021

מערכת הידיעון

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

בצרפת חנויות הפרחים פתוחות בזמן הסגר

לא כמו בגרמניה [ראו בידיעון מס' 13] חנויות הפרחים בצרפת תשארנה פתוחות גם בזמן הסגר שהוטל במדינה. החל מ-20 במרץ הוטל בצרפת סגר חלקי, למשך ארבעה שבועות. אולם חנויות הפרחים, כמו חנויות המזון, הוחרגו, והורשו להישאר פתוחות.

מגדלים וסוחרים בענף הפרחים בצרפת הביעו סיפוק מן ההחלטה; הם רואים בכך הכרה ממשלתית בחשיבותו של ענף הפרחים בכלל, ובהיותם של הפרחים מצרך חיוני בעיני הציבור הצרפתי.

[כך-או-כך, כפי שכבר נאמר גם בידיעה הנ"ל מגרמניה, השפעת הסגרים השונים על צריכת הפרחים באירופה היא זניחה, אם בכלל קיימת. בעוד התנועה בחנויות פחתה, הרי שההזמנות בטלפון או ברשת גדלו מאוד]

המקור: BPNieuws 29/03/2021

1 באפריל 2021: "פרחים נשלחים עם הראש כלפי-מטה"...

מתיחת 1 באפריל השנה בתחום הפרחים הייתה מקורית ביותר: יבואן הולנדי של פרחים מדרום-אמריקה פרסם באתר האינטרנט שלו כתבה שמספרת כי את הוורדים מאקוודור הם שולחים לאירופה כשהם הפוכים, הראש למטה והגבעול למעלה.

ההסבר היה שמחקר חדש מצא כי וורדים, כמו אנשים, קולטים לחות דרך הראש...

הידיעה הייתה משכנעת ביותר מאחר שצורפה אליה תמונה להמחשה.

המקור: FloralDaily 01/04/2021

מוצרי פריחה – מבזקי מוצרים ומחקרים

לראשונה – מפתחים רובוט לקטיף פרחים

ככל הנראה, מגדלי גרברה יהיו הראשונים מבין מגדלי הפרחים אשר לרשותם יהיה רובוט המסוגל לנוע בחממה ולקטוף פרחים באופן עצמאי. פרויקט מו"פ שהחל בהולנד אשתקד, ואמור להימשך 4 שנים, נמצא כעת בשלב שנותן מקום להאמין שהוא אכן יכול להשיג את מטרתו.

המתקן יודע לזהות את הפרח הבשל, ולהגיע לבסיס הגבעול. טרם ידוע אם הוא יחתוך את הגבעול או יתלוש אותו.

עבודת הקטיף הידני של גרברה מהווה כשליש מהוצאות הייצור של גרברה; ברור לכן שלמיכון האסיף, אם יצליח, תהיה השפעה דרמטית על עלויות הגידול, ועל מספר העובדים בענף.

מן הסתם, הצלחה בפרויקט הגרברה תסלול את הדרך לפתרונות קטיף מכני של סוגי פרחים נוספים.

להלן הקישור למאמר המלא המתאר [באנגלית] את הניסוי: floribusiness.com/gerbera-harvesting-robot.

המקור: 10/02/2020 Hortipoint