ידיעוני רויאל פלורהולנד - 2017

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 03 2017

חדשות רויאל פלורהולנד

הבהרות בקשר לכוונות לגבי המשך פעולת השעונים

הדיבורים על תכניות לשינוי במערך השעונים, המעבר ל'קניה וירטואלית', איחוד שעונים ל'שעון ארצי', והמשך קיומם של שעונים 'מסורתיים' – יוצרים בקרב המגדלים בהולנד אי-שקט, וכמקובל במקרים כאלה גם 'שמועות'...

לא פלא לכן כי דוברת רויאל פלורהולנד מיהרה בשבוע שעבר לפרסם 'הבהרות' בעקבות ריאיון נרחב עם המנכ"ל שפורסם בעיתון הענפי Bloemenkrant [אשר אינו ידוע כתומך נלהב של המכרזות והנהלותיהן במשך השנים].

המנכ"ל לוקאס פוס צוטט בריאיון שפורסם ב-10 בינואר כמי שמכריז כי "שעונים פיזיים יפעלו רק בריינסבורג" והעיתון אף הביא משפט זה ככותרת לריאיון כולו. ניתן היה להבין מתוכן הריאיון כי לוקאס מאמין ש'שעוני הפלוריסטים' בנאלדוויק לא יוסיפו להתקיים.

לוקאס פוס טוען כי זו הייתה פרשנות מוטעית של העיתון, וכי לא לכך התכוון. הוא ציין שגם לקנייני השוק המקומי, וגם ל'הולנדי המעופף' תהיה אפשרות לקנות במסלול דיגיטלי, וכי התהליך יואץ ע"י מדיניות התעריפים, אבל לא רמז שיימנע מהם השימוש בשעון 'הפיזי'. הוא ממשיך ומסביר כי טרם נקבעו החלטות מפורטות על עתיד השעונים ומיקומם. הכל עוד בתהליך לימוד ובדיקה, וקצב היישום תלוי בקצב המעבר של לקוחות לקניה דיגיטלית.

אנשי רויאל פלורהולנד מתייעצים באופן שוטף עם קניינים בשעוני הפלוריסטים. מדיניות התעריפים החדשה הופכת את הקניה בשעון 'הפיזי' יקרה לעומת רכישה מרחוק או 'מכירה מוקדמת בשעון'. פועל גם צוות מטעם רויאל פלורהולנד שתפקידו לסייע בידי לקוחות לעבור לקנייה דיגיטלית.

נושא נוסף אשר 'הוצא מהקשרו' בריאיון, לפי תגובת רויאל פלורהולנד, קשור ליחסים עם מכרזת 'פלנטיון' העצמאית. רכישה ע"י רויאל פלורהולנד אינה עומדת על הפרק, כלשון התגובה, ואילו שיתוף פעולה הוא באינטרס של החברים.

המקור: RFH Nieuws 12/01/2017

רויאל פלורהולנד תהיה נוכחת בימים הפתוחים בערבה

כבכל שנה, תהיה רויאל פלורהולנד נוכחת בתערוכת 'יום פתוח ערבה', אשר תתקיים בתחנת המחקר חוות יאיר בערבה בימים 1+2 בפברואר 2017.

פרטים ושמות הנציגים שיגיעו מהולנד יפורסמו בידיעון בשבוע הבא. שמרו את המועד ואל תחמיצו!

נמסר ע"י ירון כוכבי

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

מדד רויאל פלורהולנד לפרחי קטיף

• ולמי שתוהה על ההבדלים הקטנים בין נתוני הכמות והמחיר בעקומה זו לבין אלה שבטבלת השוואת המחירים שלהלן, נזכיר כי המדד הנ"ל מתייחס לכלל מכירות פלורהולנד, ואילו טבלת ההשוואה מביאה נתוני השעונים בלבד.

העקומה הנ"ל מספקת מבט-כללי על מצב השוק: הקו האדום מסמל את רמת המחיר באופן יחסי למחיר הממוצע הכללי אשתקד. הקו הכחול מסמל את הכמויות שסופקו, באופן יחסי לאלה של אשתקד. המדד של אשתקד מופיע כ-100 נקודות (%), כך שכאשר הקווים עומדים על 100 בסולם – המשמעות היא שהמחיר או הכמות זהים לאלה של השבוע המקביל אשתקד.

העקומה שלעיל מראה את הערכים המוחלטים של מחירי פרחי קטיף בשעונים בשלוש השנים האחרונות. מובאים נתונים של 10 השבועות האחרונים, וגם מחירי השבועיים הבאים בשנתיים הקודמות – מה שמסמן מגמה אפשרית (לפי נתונים היסטוריים).

בטבלה משמאל מופיעים שיעורי השינוי בכמות ובמחיר בשבוע המדווח, לעומת השבוע המקביל אשתקד. (הטבלה אינה כוללת מוצרים אשר השינויים בהם לעומת אשתקד היו קטנים).

הערה: הטבלה אינה מראה את נתוני המכירה של צמחי-גן, אך אלה אכן כלולים בנתון המסכם את סה"כ המכירות בשעונים.

בשבוע מס' 1 בשנת 2017 היו מחירי פרחי הקטיף בשעונים נמוכים מאלה של השבוע הקודם, בשיעור 15.4%-. הממוצע עמד על כ-22 סנט לגבעול. הכמות שנמכרה הייתה גבוהה ב-22%+.
בהשוואה לאשתקד היה המחיר הממוצע נמוך ב-2%-, כשהכמות נמוכה ב-22%-.
כאמור, ההשוואה הכמותית אינה בדיוק רלוונטית בגלל מספר ימי מכירה שונה בין שתי השנים.

הימים הראשונים של השנה הם בד"כ (אם-כי לא תמיד) חלשים. הצרכנים עדיין 'באווירת חופשת החג'; מה-גם שחופשת החורף בבתי הספר עוד נמשכת. השנה נוספו לכך גם קשיי הובלה בכמה מדינות באירופה בגלל מזג אוויר סוער; מה שגורם לסוחרים להיזהר ברכישות. המוצר שזוכה לביקוש ער בראשית ינואר הוא הצבעוני; זהו הזמן המסורתי של פרח זה. כמובן שזה בא על חשבון פרחים אחרים. מחזור מכירות פרחי הקטיף היה נמוך ב-20%- מאשתקד.

בשבוע מספר 1 עלו מעט מחירי הפרחים בשעונים (2.4%+) לעומת השבוע הקודם. הממוצע עמד על כמעט 23 סנט. זאת תוך עלייה בכמות בשיעור 7.6%+.
בהשוואה לאשתקד היה המחיר הממוצע נמוך במקצת (0.75%-), תוך ירידת מחיר של כ-12%-.
המחירים סבירים לתקופה, אבל לא בגלל ביקוש טוב, אלא בגלל הספקה ירודה.

המקורות: Vakblad vd Bloemisterij/Royal FloraHolland + Market Report Rose wk 02

סיכום מכירות פרחי ישראל ברויאל פלורהולנד בשנת 2016

פרחים שונים: סיפן, קורטם/חריע, ארומורוס, ציפורן ברבטוס, אכילאהת אקציה/שיטה, היביסקוס, גרברה, מנתור, נרקיס, בן-חצב/סקילה, פילודנדרון, פרחי פקעת שונים, אקליפטוס, ואגרטום

המקור: RFH

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

מגדלי ענפי קישוט מוזמנים ליום עיון שנתי

כנס ענפי למגדלי ענפי קישוט ירוקים יתקיים ביום שלישי י"ד בטבת תשע"ז 24/01/2017 באולם הכנסים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בקריה החקלאית בבית דגן, בין השעות 08:30 עד 12:40.

בתכנית: סקירת המידע והידע העדכני בענף ע"י מדריכי שה"מ, וסקירה שיווקית מפי נציג רויאל פלורהולנד ויו"ר ועדת-המוצר.

המגדלים קִבּלו הזמנות אישיות מפורטות משה"מ.

המקור: HortiPoint 26/12/2016

עם אילו מתנות מתחרה זר פרחים על תודעת הצרכנים?

חודש דצמבר הוא שיא 'עונת המתנות' במדינות המערב. צוותי המעקב של רויאל פלורהולנד לומדים את תגובות הצרכנים, ומנסים לגלות אילו מתנות 'יושבות' היטב בתודעת הצרכנים, בכדי להבין כיצד ניתן לעודד אותם לקנות יותר פרחים. המעקב נערך בין צרכני פרחים בגרמניה, בריטניה, צרפת, והולנד.

בתודעת הצרכן המערב-אירופי תופסים בּֽשָׂמים ומוצרי קוסמטיקה את המקום הראשון כשהם חושבים על הענקת מתנה. אחריהם בתור נמצאים שוברי מתנה, ורק במקום השלישי נמצאים הפרחים.

ברבעון האחרון של השנה הפרחים נמצאים פחות בתודעת הצרכנים מאשר ברבעונים הקודמים. בחודשי השנה האחרונים הם חושבים בעיקר על תכשיטים, ספרים, צעצועים, ומכשירים אלקטרוניים. לצערנו, זוהי התקופה בשנה בה קונים הכי הרבה מתנות, לקראת החגים.

עם-זאת, פרחים הם המתנה הנרכשת לעתים הקרובות ביותר בממוצע בארבעת המדינות שנסקרו גם יחד. אולם דווקא בהולנד ובצרפת, הם אינם תופסים את המקום הראשון. מכל-מקום רואים מגמת ירידה בקניית פרחים כמתנות לחגי סוף השנה. הפרחים נקנים כ'מתנת לוואי' ביותר משליש מהמקרים של הענקת מתנה. בגרמניה השיעור גבוה מהממוצע הזה.

הסיבות/אירועים להענקת מתנת פרחים הם, לפי סדר החשיבות: 'סתם כך', יום הולדת, הבעת תודה, וכשבאים לבקר. רוב המתנות (70%) נרכשות עבור נשים; פרחים וצמחים שנקנים כמתנות – 90% מהן מיועדים לנשים. רובן לבת-הזוג, וכן לחברות ולאימהות. קיימים הבדלים בין העמים/המדינות שנסקרו בשיעור שתופסת כל קבוצה.

[מבולבלים? גם אנחנו... נותר לקוות שהמומחים מטעם רויאל פלורהולנד יודעים לנתח את הממצאים הללו ולגבש מהם המלצות למדיניות קידום המכירות הענפית, הממומנת ברובה מכספי המגדלים]

בשלב זה ממליצים עורכי הסקר על כמה קווים מנחים לאסטרטגיית קידום המכירות בארבעת המדינות שנסקרו:

  • לחפש סוגי פרחים וצמחים אשר משדרים 'גבריות' וקשיחות ולפרסם אותם כמתאימים כמתנה לגבר.
  • להחזיר למסעות הפרסום את מוטיב הרומנטיקה שהולך ונעלם (במיוחד בהולנד)
  • לבנות זרי פרחים הנקשרים לאירועי החג כמו סנטה-קלאוס או זר חג המולד.
  • לתכנן אריזות מתנה של פרחים עם מוצר אחר; כגון בושם שמוגש עם זר פרחים שמפיצים ריח דומה לו; וכיו"ב

[רעיון כזה כבר נזרק לחלל הציבורי במסע הפרסום של 'אביב' בעת היריד האחרון ראו בידיעון מס' 44 וראו תמונה]

המקור: RFH Nieuws 21/12/2016