ידיעוני רויאל פלורהולנד - 2017

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 01 2017

חדשות רויאל פלורהולנד

פלוריסטים הולנדים באים להכיר את ישראל

בעוד שבועיים, בין הימים 15-22 בינואר, תסייר בישראל קבוצה של 13 לקוחות רויאל פלורהולנד הקונים ב'שעוני הפלוריסטים' במכרזות אילדה ונאלדוויק. רובם ככולם בעלי חנויות פרחים עצמאיות.

הם יבואו לכאן, ביוזמתו ובהדרכתו של טום סטלינגוורף מאילדה, כדי להכיר את מבחר הפרחים שישראל מציעה, וכמובן גם לקשור קשרים עם מגדלים, ולהכיר את ישראל.

כאן יארחו וידריכו אותם יעקב אילון וירון כוכבי. הוכנה להם תכנית ביקורים גדושה, אצל מגדלים בשרון, בנגב המערבי, בערבה, במטה יהודה, ובגליל התחתון. בערבים ייפגשו גם עם נציגי חברות היצוא.

'על הדרך' הם יבקרו גם במכתש רמון, בעין-גדי, בירושלים, ובכנרת. הכל בכדי שיצאו מכאן עם ידע ועם מוטיבציה לרכוש יותר פרחים ישראלים.

המידע נמסר ע"י טום סטלינגוורף

מכירות 'פלורהמונדו' חצו את קו 100 מיליון € שנתי

בתחילת דצמבר הגיע מחזור המכירות של זירת הסחר האלקטרוני של רויאל פלורהולנד, FloraMondo, למאה מיליון € מתחילת השנה. בשנה הקודמת היה המחזור השנתי רק 70 מיליון.

עיקר הגידול בזירת המכירה הדיגיטלית הגיעה ממכירה מוקדמת בשעון (ממ"ש), אשר הכפילה את חלקה היחסי במכירות השעונים מ-3.5% בתחילת השנה לכדי 7% בסופה. זה עדיין לא הרבה, אבל קצב הגידול מרשים.

יותר ויותר קונים מגלים את היתרונות שברכישת כמויות קטנות במסלול ממ"ש בשעונים, אשר מציע להם גמישות, יעילות, ונוחות. רויאל פלורהולנד מעודדת קניינים להצטרף למועדון ע"י ימי-הדרכה ללימוד האפשרויות והטכניקה.

גם המגדלים מגלים בהדרגה את המסלול הרווחי הזה. מ-200 מגדלים פעילים ב-2015 גדל מספר המציעים את תוצרתם במסלול ממ"ש לכדי ממוצע של 1,000 מגדלים פעילים בשבוע.

מעקב אחרי השוואת המחיר המושג במכירה מוקדמת בהשוואה למחיר המושג לאותן האצוות/קבוצות המכירה הנמכרות אח"כ בשעון מראה שכמעט תמיד המכירה במסלול ממ"ש מביאה תוצאה גבוהה יותר. בשבוע מס' 50, למשל, פדו פרחי הקטיף במסלול ממ"ש 14%+ יותר משהשיגו בשעונים. ההפרש עבור הוורדים הגיע אף לכדי 19%+, והצבעונים השיגו 25%+ יותר במכירה המוקדמת. [עוד על מסלול ממ"ש בידיעון מס' 48]

המקור: RFH News 14/12/2016

גם 'קניה מרחוק' הולכת ומתרחבת

מספר הלקוחות המחוברים למערכת השעונים של רויאל פלורהולנד ומשתתפים באמצעותה בקניות מרחוק באופן שוטף גדל במשך שנת 2016 ב-540 (!) מנויים חדשים.

כיום, 750 לקוחות מחזיקים 3,741 עמדות קנייה-מרחוק. רבים מלקוחות רויאל פלורהולנד מאפשרים ללקוחות שלהם גישה ישירה לשעונים, בעוד הם מספקים להם שרותי תשלום ולוגיסטיקה. ישנו לקוח גדול אחד אשר משרת 170 קונים-מרחוק.

רבים מבין הקונים מרחוק עושים זאת מחוץ להולנד. מתוך סך 'תחנות ההתחברות-מרחוק' 1,200 נמצאות במדינות השונות באירופה. לקוחות פולנים מייצרים את מחזור הקניות-מרחוק הגדול ביותר אחרי הולנד. רוב הקונים מרחוק (704) נמצאים במדינות מזרח אירופה. כיום, כ-80% מרכישות הוורדים הגדולים בשעונים מתבצעות דרך 'קניה-מרחוק'. מגמה ברורה ביותר.

בעקבות כך, מנכ"ל רויאל פלורהולנד לוקאס פוס כבר התבטא באסיפת החברים האחרונה כי צפויה סגירתם של אולמות המכירה בשעונים באלסמיר ובנאלדוויק. ההמשך יהיה, לדבריו, מיזוג של השעונים בשתי מכרזות אלה למערכת שעונים 'ארצית' וירטואלית.

המקורות: Market Report Rose week 51 + Vakblad vd Bloemisterij 15/12/2016

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

מדד רויאל פלורהולנד לפרחי קטיף

• ולמי שתוהה על ההבדלים הקטנים בין נתוני הכמות והמחיר בעקומה זו לבין אלה שבטבלת השוואת המחירים שלהלן, נזכיר כי המדד הנ"ל מתייחס לכלל מכירות פלורהולנד, ואילו טבלת ההשוואה מביאה נתוני השעונים בלבד.

העקומה הנ"ל מספקת מבט-כללי על מצב השוק: הקו האדום מסמל את רמת המחיר באופן יחסי למחיר הממוצע הכללי אשתקד. הקו הכחול מסמל את הכמויות שסופקו, באופן יחסי לאלה של אשתקד. המדד של אשתקד מופיע כ-100 נקודות (%), כך שכאשר הקווים עומדים על 100 בסולם – המשמעות היא שהמחיר או הכמות זהים לאלה של השבוע המקביל אשתקד.

העקומה שלעיל מראה את הערכים המוחלטים של מחירי פרחי קטיף בשעונים בשלוש השנים האחרונות. מובאים נתונים של 10 השבועות האחרונים, וגם מחירי השבועיים הבאים בשנתיים הקודמות – מה שמסמן מגמה אפשרית (לפי נתונים היסטוריים).

בטבלה משמאל מופיעים שיעורי השינוי בכמות ובמחיר בשבוע המדווח, לעומת השבוע המקביל אשתקד. (הטבלה אינה כוללת מוצרים אשר השינויים בהם לעומת אשתקד היו קטנים).

הערה: הטבלה אינה מראה את נתוני המכירה של צמחי-גן, אך אלה אכן כלולים בנתון המסכם את סה"כ המכירות בשעונים.

בשבוע 51 עלו מחירי פרחי הקטיף בשעונים בשיעור 4.8%+ בממוצע לעומת השבוע הקודם, תוך עליה של 1.6%+ בכמות הכללית.
בהשוואה לאשתקד היה המחיר הממוצע כמעט זהה (0.3%+), עבור כמות פחותה בשיעור 11%-.

בשבוע 52 ירדו, כצפוי, מחירי פרחי הקטיף בשעונים בשיעור חד (22.4%-) לעומת השבוע הקודם. הממוצע עמד על 26 סנט לגבעול, תוך ירידה בכמות הכללית בשיעור 29%- (שנבעה גם מפחות יום מכירות בשבוע זה).
בהשוואה לאשתקד היה המחיר הממוצע כמעט זהה – 0.4%-, עם כמות הרבה יותר קטנה: 52%-.

המקורות: Vakblad vd Bloemisterij/Royal FloraHolland + Market Report Rose wk 52

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

האם מישהו מעוניין ללבות את המתח בין המכרזה והסוחרים?

בזמנו דיווחנו כאן בהרחבה [ראו בידיעון מס' 43] על ביקורת פומבית חריפה מצד Marco van Zijverden מרקו ואן זייוורדן מנכ"ל Dutch Flower Group - DFG, הגדולה בחברות הסחר בפרחים, על כך שנושא 'קניה בשער המשק' ירד כביכול מסדר היום בדיונים על 'השעון החדש'. בעיקר הוא נשמע אז פגוע מהעובדה שהחלטה כזו הייתה ללא התחשבות בדעות שהושמעו ב'פורום הלקוחות' שהקימה רויאל פלורהולנד.

מאז נשמעו כבר הסברים לא מעטים מצדו של מנכ"ל רויאל פלורהולנד לוקאס פוס Lucas Vos אשר הכריז פומבית באספת החברים האחרונה כי מכירה בשער המשק תהיה חלק ממדיניות השעון החדשה, וכי ההיערכות לכך תחל כבר ב-2017. הוא חזר על כך בפירוט גם בראיון לשבועון הענפי 'בלומיסטריי' שפורסם לקראת חג המולד. בראיון זה הסביר לוקאס שהתקיימו לאחרונה פגישות עם נציגי הסוחרים והובהרו בהן אי-ההבנות שגרמו למתח מיותר. לוקאס גם סיפר על יחסי עבודה קרובים וטובים עם ואן זייוורדן עצמו, והביע צער על כך שהאחרון בחר בזמנו להביע ביקורת פומבית לפני שבדק את הדברים בשיחה אישית.

לכן, מוזר היה לקרוא בשבוע שעבר, בגרסת האינטרנט בשפה האנגלית של השבועון, ראיון עם מרקו ואן זייוורדן, אשר בו הוא מאשים את הנהלת רויאל פלורהולנד בהחלטה חד-צדדית על זניחת רעיון 'מכירה בשער המשק', ומסביר באריכות את היתרונות שיהיו למגדל ולסוחר מכך שהקניה תבוצע כאשר התוצרת נמצאת עדיין במשק, והיא תועבר למחרת ישירות אל הקונה.

[הערת המערכת: הרושם שלנו הוא שהפרסום השבוע באנגלית היה תרגום מאוחר של דברים שנאמרו כבר בסוף אוקטובר. שהרי השבועון עצמו מביא בו-ביום כתבה בהולנדית אשר מצטטת את דברי לוקאס פוס שמסביר כיצד ייושם רעיון 'מכירה בשער המשק' כבר בשנה הקרובה. תָּהינו גם משום שהריאיון פורסם ברשת ב-26 בדצמבר, עם סימון תאריך בכותרתו 7 בדצמבר. בחרנו בכל זאת לדווח על הפרסום לקוראינו, משום שרבים מהחברים, שאינם קוראים הולנדית, עלולים להיחשף לפרסום הנ"ל באנגלית, ולחשוב כי 'המלחמה' נמשכת בעוצמה... עם-זאת אנו תוהים: למה ומדוע יצא לאור הפרסום הזה עכשיו? האם מישהו שם מעוניין לעורר שוב מתחים ישנים? או שמא הייתה זו רק רשלנות של עורכי אתר האינטרנט? ימים יגידו]

בנוסף, הפרסום מביא עוד כמה דברים מעניינים מפיו של מנכ"ל DFG. הנה כמה מהם:

  • מכירה בשער המשק נוחה מאוד לקניות גדולות, אך פחות מתאימה לקניות של כמויות קטנות. מי שקונה בשער המשק מתבסס על המוניטין של המגָדל, ועל יחסים ארוכי-טווח.
  • השעון מתאים וחשוב לחברות מסחריות המספקות ליבואנים-סיטונאים, אך אינו מתאים לאלה שמספקים בעיקר לרשתות השיווק, במחירים קבועים מראש.
  • אנחנו תומכים מאוד במערכת המכרזות ומאמינים שהיא טובה לענף. אנחנו באופן מוחלט 'בעד מכרזה'. לכן, ולמרות שאנו רוכשים כ-60% ישירות ממגדלים – כל התשלומים מבוצעים דרך מערכת המכרזות.
  • אנו, DFG, תלויים מאוד במכרזה, ובגלל גודלנו (1.4 מיליארד € בשנה) – גם המכרזה תלויה בנו במידה רבה.
  • אני סבור כי רויאל פלורהולנד טועה בכך שהיא מכריזה כי "כל אחד יכול להפוך לקוח של המכרזה תוך יום". זה תמוה, משום שאי אפשר לבדוק יציבות פיננסית של לקוח זר בתוך יום. לקוחות זרים נוטים בד"כ לקנות תוצרת מהמחירים הנמוכים יותר, ומשפיעים לכן לרעה על המחיר. זה אינו לטובת המגדלים.
  • 'שקיפות מוגזמת' מצד המכרזה עלולה לעודד חברות מסחריות לבצע רכישות מחוץ למכרזה.
  • אני תומך נלהב במדיניות רויאל פלורהולנד להקטנת ההוצאות, ומאמין במיכון מערכת הפצת התוצרת.
  • אני ממליץ למכרזה להפעיל עמלות משתנות, כמו למשל הנחה משמעותית למגדל שמוכר את רוב תוצרתו בעסקאות ישירות ארוכות-טווח.
  • החדירה לסין אמנם נעשית תוך שיתוף פעולה מלא בין רויאל פלורהולנד לסקטור המסחרי. אך ואן-זייוורדן סבור שמשקיעים שם כספים מיותרים בשכירת יועצים ועריכת סקרים; חבל על הכסף. סין לא תהיה לעולם שוק גדול באמת עבור תוצרת הולנדית; מעריך שנייצא לשם בין 40 ל-80 מיליוני € בשנה; לא יותר. מאמין יותר בסיכוי לגדול בשוק האמריקאי, וקבוצת DFG אכן משקיעה מאמץ בפיתוח השוק בארה"ב.

המקור: HortiPoint 26/12/2016