ידיעוני פלורהולנד - 2016

ידיעון רויאל פלורהולנד - מספר 44 2016

חדשות רויאל פלורהולנד

שינוי במועד המפגש עם נציגי ההנהלה

המפגש בישראל עם נציגי הנהלת רויאל פלורהולנד, בראשות המנכ"ל, הוקדם ביום אחד: הוא יתקיים ביום שני 14/11/2016 במושב גבעת-ח"ן. פרטים מלאים יימסרו בהמשך.

סבב פיטורים צפוי ב-2017

במסגרת הצורך לחסוך בהוצאות תפטר רויאל פלורהולנד בשנה הבאה כ-100 עובדים. כך נמסר בהודעה רשמית ביום שישי האחרון. הצעד מתחייב מן ההכרח להוזיל את הוצאות התפעול ב-104 מיליון € בשנה. החיסכון דרוש גם כדי לפנות אמצעים להשקעות בשִׁכלול המערכות.

הארגון שם לעצמו מטרות להתאים את עצמו למציאות החדשה עד שנת 2020. השינויים הקיצוניים בשוק הפרחים הבינלאומי, ובהרגלי הקניה והמכירה במכרזות, מחייבים שדרוג מערכות התפעול האלקטרוניות, בעיקר כדי לאפשר קניה-מרחוק במשך 24 שעות ביממה; מה שדורש השקעות, ורכישת מיומנויות שחלקן אינן קיימות כיום בקרב צוות העובדים.

מהלך הפיטורים נעשה בתיאום עם ארגוני העובדים, תוך מאמץ להקל את התהליך ע"י תכניות הכשרה. העובדים שיאלצו לפרוש בסבב הנוכחי יהיו ברובם מקרב מחלקות המסחר ועיבוד הנתונים.

כאמור, המערכת כולה עסוקה כעת ביצירת פלטפורמת מסחר אלקטרוני מודרנית, ולצידה מערכת לוגיסטית חדשה, אשר יאפשרו פעילות מסחרית 24/7, הן בשעונים והן בעסקאות ישירות; מה שיתרום ליעילות ולרווחיות, הן של המגדלים, והן של הלקוחות.

המקורות: RFH Nieuws + Vakblad vd Bloemisterij 27/10/2016

מנכ"ל מכרזת ריין-מאס: "השעון לא ייעלם; אבל הוא ישתנה"

מנכ"ל מכרזת ריין-מאס שבגרמניה, רוּד קנוֺר Ruud Knorr [בתמונה] אינו סבור כי תם עידן השעון במכרזות. "עם-זאת" הוא אומר בראיון לתקשורת הענפית, "אם לא נפתח פלטפורמה מקוונת למסחר – נפסיד הרבה במכירות".

התקשורת הדיגיטלית המודרנית מאפשרת כיום מכירת פרחים בשעון מבלי שהתוצרת תגיע למכרזה. יכול מגדל קנייתי לשלוח פרחים ישירות מניירובי למוסקבה או לבייג'ינג, בעוד ההתחשבנות והתשלום מתבצעים באמצעות המכרזה.

"חברת-האם שלנו, רויאל פלורהולנד, כבר מפעילה כיום פלטפורמה דיגיטלית, פלורהמונדו; עלינו לא לפגר אחריהם, כדי לאפשר למגדלים וללקוחות שלנו שרות מתאים; אחרת פשוט נפסיד בהיקף המכירות", הוא מסביר. ומוסיף כי האתגר הוא להתאים את הפלטפורמה הן לזו של רויאל פלורהולנד, והן לזו של חב' האם השנייה, לנדגארד הגרמנית. הסינרגיה הזאת היא מאתגרת, מעניינת, ומורכבת, לדבריו.

נכון להיום, כ-40% מלקוחות ריין-מאס שואפים לעבור למסחר אלקטרוני, בעוד 60% מהם דבקים בקנייה פיזית בשעון. יש להניח שהיחס ישתנה עם הזמן, ורוב הלקוחות יעדיפו קנייה מרחוק. זה יביא מן הסתם לצמצום מספר השעונים הפעילים [כיום פועלים 8 שעונים באולם אחד], "אך אינני מעריך שהשעונים ייעלמו לחלוטין עם הזמן" מבהיר קנור. "תמיד יהיו לקוחות שיעדיפו את המכרז הפיזי."

מלבד ההשקעה וההיערכות למכרזים מקוונים, האתגר העומד בפני מכרזת ריין-מאס הוא לשמר את נתח השוק שלה בגרמניה. המגמה היא של גידול בנתח השוק של הרשתות, הרוכשות תוצרת ישירות ממגדלים, וקיטון בחלקם של הסיטונאים והסוחרים שהם קהל הלקוחות של המכרזה הזו. כעת, מסביר קנור, חלקנו בשוק הפרחים הגרמני המגלגל 8 מיליארד € הוא כ-10%, כך שיש לנו לאן לגדול. אך עלינו לתמוך בלקוחות שלנו שיוכלו להחזיק מעמד בשוק התחרותי הזה. לכן עלינו להיות תחרותיים במבחר, באיכות, ובעלוּת השרות.

כדי לספק את המבחר הדרוש ללקוחות מספקת מכרזת ריין מאס, בנוסף לתוצרת גרמנית והולנדית, גם תוצרת מיובאת מ-28 מדינות שונות. חלקו של היבוא הולך ועולה; אך קנור אינו צופה שהייצור המקומי ההולנדי 'יעלם'. הוא מעריך שהיבוא לא ייעלה על 40% מסך מכירות המכרזה, במונחים שנתיים.

מכרזת ריין-מאס, שנוסדה ממיזוג בין מכרזות שטראלן של לנדגארד הגרמנית, עם מכרזת ווֶנלו מקבוצת רויאל פלורהולנד, גדלה, מאז נפתחה בנובמבר 2010, ממחזור שנתי של 260 מיליון € לכדי 350 מיליון ב-2015, וברבעון האחרון רשמה צמיחה של 9%+ במכירות. אחד הסימנים ליציבותה היא העובדה שלקוחות הולנדים רבים שכרו מקום בשטח המכרזה, מה שחייב אותם להירשם כחברה גרמנית. רובם היססו לעשות כן בהתחלה, ועם הזמן הם הקימו חברות בגרמניה ושכרו שטחי עבודה במכרזה, עד כדי כך שנוצרה רשימת המתנה למקום פנוי. רוד קנור מאמין שמגמת הגידול תמשך, ולכן הם נערכים להשקעות בשדרוג המערכות, להתאמת השרות לצרכי הלקוחות.

המקורות: FloralDaily/Veiling Rhein-Maas 25/10/2016

בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האוויר לערים באירופה

 

מדד רויאל פלורהולנד לפרחי קטיף

• ולמי שתוהה על ההבדלים הקטנים בין נתוני הכמות והמחיר בעקומה זו לבין אלה שבטבלת השוואת המחירים שלהלן, נזכיר כי המדד הנ"ל מתייחס לכלל מכירות פלורהולנד, ואילו טבלת ההשוואה מביאה נתוני השעונים בלבד.

העקומה הנ"ל מספקת מבט-כללי על מצב השוק: הקו האדום מסמל את רמת המחיר באופן יחסי למחיר הממוצע הכללי אשתקד. הקו הכחול מסמל את הכמויות שסופקו, באופן יחסי לאלה של אשתקד. המדד של אשתקד מופיע כ-100 נקודות (%), כך שכאשר הקווים עומדים על 100 בסולם – המשמעות היא שהמחיר או הכמות זהים לאלה של השבוע המקביל אשתקד.

העקומה שלעיל מראה את הערכים המוחלטים של מחירי פרחי קטיף בשעונים בשלוש השנים האחרונות. מובאים נתונים של 10 השבועות האחרונים, וגם מחירי השבועיים הבאים בשנתיים הקודמות – מה שמסמן מגמה אפשרית (לפי נתונים היסטוריים).

בטבלה משמאל מופיעים שיעורי השינוי בכמות ובמחיר בשבוע המדווח, לעומת השבוע המקביל אשתקד. (הטבלה אינה כוללת מוצרים אשר השינויים בהם לעומת אשתקד היו קטנים).

הערה: הטבלה אינה מראה את נתוני המכירה של צמחי-גן, אך אלה אכן כלולים בנתון המסכם את סה"כ המכירות בשעונים.

בשבוע 42 עלו מעט מחירי הפרחים בשעונים; הממוצע עמד על כמעט 33 סנט לגבעול; 1.3%+ יותר מאשר בשבוע הקודם. זאת למרות עלייה בכמות הכללית בשיעור 4.3%+.
בהשוואה לאשתקד הפער ממשיך להיות מדהים: 38%+ במחיר, תוך ירידה לא גדולה בכמות – 6%-. המחיר גם גבוה מזה של 2014, בשיעור 20%+.

במשך השבוע החלה מגמה של ירידה במחירי הוורדים, כתוצאה מעלייה מסוימת בהספקה, וכנראה גם כתגובה למחירים הגבוהים בשבוע הקודם.

בשבוע 43 נשמרה רמת מחירים כמעט דומה לשבוע הקודם (2%-) לפרחי קטיף בשעונים. זאת תוך (ואולי בגלל) עלייה בכמות הכללית בשיעור 6.7%+.

בהשוואה לאשתקד נשמרה עדיין רמת מחיר גבוהה יותר, אם כי בהפרש פחות משמעותי מן השבועות האחרונים: 5%+. הכמות הכללית בשעונים הייתה דומה (1%+) לשבוע המקביל אשתקד.

המקורות: Vakblad vd Bloemisterij/Royal FloraHolland + Market Report Rose wk 43

שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

אביב 'הרמוני' בקמפיין לקידום פרחים מיוחדים

לפני כשבועיים הושק קמפיין #FlowerPower של מותג 'הרמוני' מבית 'אביב' ברשתות החברתיות, והוא כבר מכה גלים במדיה הענפית בהולנד, עוד בטרם נחשף לקהל הרחב ביריד המסחרי של רויאל פלורהולנד שיתקיים השבוע.

"הקמפיין מכבד את המבחר הגדול של הצרכנים בבואם לבחור מתנה, בכך שהוא מציין כי כל מתנה תהיה בעלת משמעות רבה יותר אם היא מוגשת יחד עם פרחים" כותב האתר הפופולרי FloralDaily, והוא מסביר כי המבצע משלב-מפגיש בין הקהל הרחב לאנשי המקצוע באמצעות הרשתות החברתיות במגוון מישורים, ובמיוחד בהחלפת רעיונות מקוריים לשימוש בפרחים מיוחדים.

מגדלים ולקוחות של 'אביב' מוזמנים לקחת חלק בקמפיין ע"י הוספה של רעיונות ותמונות, כולל פרסום-עצמי של המשתתפים. מן העובדה שהאתר ההולנדי מציין זאת בהתפעלות אפשר להסיק שהאופן בו נבנה הקמפיין מהווה פריצת דרך במסעות פרסום בענף הפרחים.

הפרסום אמנם ממותג 'הרמוני', אבל ברור לכל מי שמעיין בתוכנו כי הוא מקדם יפה את כלל פרחי הגומחה/נישה המיוצרים בישראל, פרחים שאינם זוכים בד"כ לפרסומים יזומים.

לצפייה והשתתפות במסע לקידום המכירות הזה, גשו אל דפי הקמפיין ב- instagram ו/או ב-facebook

המקורות: FloralDaily.com + PerishableNews.com + Aviv 28/10/2016

רויאל פלורהולנד תומכת במבצע קידום מכירות לפרחי אפריקה

בשבת האחרונה התקיים בהולנד 'יום פרחי אפריקה'. 9 חנויות פרחים, חברי 'מועדון ABC' בשיתוף עם רויאל פלורהולנד ועם ארגון PurE seasonal flowers הציגו לקהל הרחב באזור Achterhoek שבמזרח המדינה את מבחר הפרחים הגדלים באפריקה ומיובאים להולנד. הכל כמובן בשיתוף מלא עם שורה של מגדלים מקניה ומאתיופיה.

זו הפעם הרביעית שאירוע אזורי כזה מתארגן. מטרתו להכיר לקהל צרכני הפרחים את הפרחים האפריקנים, דרך תצוגה, מבצע מכירות, והיכרות עם המגדל ועם 'הסיפור מאחורי הפרח'. לבעלי החנויות יש כאן מטרה מובהקת: למכור יותר פרחים. ניסיון העבר הוכיח שביום כזה הם מצליחים להגדיל את המכירות בשיעורים גבוהים; עד 75%!. באירוע הוצג כל מבחר פרחי הקיץ הגדלים באפריקה, וגם וורדים מגידול ביו-אורגני.

נראה כמו מודל שכדאי לאמץ (?)

המקור: RFH Nieuws 25/10/2016

הדגמה של רחפנים לשימוש חקלאי ביריד המסחרי

ביריד המסחרי של רויאל פלורהולנד באלסמיר, אשר יתקיים כזכור השבוע בימים רביעי עד שישי, ניתן יהיה לקבל מידע על החידושים בתחום השימוש ברחפנים למטרות חישה בשטחים חקלאיים. העיתונאי Arno Engels ייתן הרצאה (באנגלית) על ההתפתחויות והחידושים בתחום זה בהולנד.

ההרצאה תוגש ביום רביעי 02/11 בשעה 14:00 בביתן המרכזי Royal FloraHolland House.

נשמע מסקרן ומעניין.

המקור: Vakblad v d Bloemisterij 28/10/2016