ידיעוני פלורהולנד - 2015

ידיעון פלורהולנד - מספר 08 2015

חדשות פלורהולנד

ישיבת 'המועצה המייעצת' ופגישת-עבודה עם מפתח התוכנות

בימים 20-22 בינואר בִּקרו בהולנד אוּרי ברוּק, נציג הוועד האזורי לישראל, ואוֹרי פְרוֹם, הנציג בוועדת ענפי קישוט ירוקים, לצורך השתתפות בישיבה התקופתית של 'המועצה המייעצת' AC [כזכור, המועצה מורכבת מנציגי 'וועדות המוצר' FPC ו'הוועדים האזוריים' RAC].
הביקור נוצל גם לפגישה עם האחראי בפלורהולנד על פיתוח תוכנות למסחר אלקטרוני. מדווח אורי ברוק:

ישיבת 'המועצה המייעצת'
יישום תכנית פלורהולנד 2020 אומצו 2 שיטות ניהול שנוסו בהצלחה בארגונים אחרים: LEAN - מתמקדת בשיפור מתמיד של כל הפעילויות; Six Sigma - מובילה שינויים משמעותיים. הוגדרו נושאים לטיפול, סדרי עדיפויות, מנהלים אחראים ולוחות זמנים. הוקצה תקציב ליישום, ויבוצע דיווח תקופתי להנהלה ולמועצה המייעצת על ההתקדמות.
ארגון מסחרי במסגרת האיחוד האירופי האיחוד האירופי מאפשר הקמת ארגונים לחקלאים, ובהולנד יוזמים הקמת ארגון לענף הפרחים (ובנוסף גם לפירות ולירקות). הוצע לפלורהולנד להצטרף לארגון הזה שמטרתו ייצוג העוסקים בענף בנושאים שונים כגון תקינה, מו"פ ועוד. הארגון יקבל סמכויות במידה ואחוז מסוים מהעסקים בענף יצטרפו אליו. חברי המועצה נשאלו לדעתם בשלושה נושאים:
האם לדעתנו כדאי להקים ארגון כזה? והתשובה הייתה בעיקרה חיובית.
במה לדעתנו הארגון צריך לטפל? והתשובות היו בקידום מכירות, מחקר, ולובי לענף.
האם פלורהולנד צריכה להצטרף לארגון כזה? וכאן התגובה הייתה שדרוש מידע יותר קונקרטי ע"מ להמליץ. חלק מהחברים התנגדו לגבייה לשם מימון הארגון.
גם לנו כישראלים לא לגמרי ברורה הפוליטיקה מסביב לרעיון, והאם כדאי לנו שהקואופרטיב יצטרף ויגבה מהמגדלים היטל, ואז ייצג את מגוון המגדלים מבלי להתחשב בהכרח באינטרסים ובמוצרים שלנו.
מדיניות פרסום מידע שיווקי המדיניות היא להציב את החברים, מבחינת המידע, בעמדת-שיווק הטובה ביותר, במגבלות החוק. אולם קיימים ניגודי אינטרסים בנושא זה בין חברים לחברים אחרים, וכמובן לבין לא-חברים, לקוחות, מטפחים, ושאר הגורמים בענף. הנושא עולה מידי פעם וסוכם שיצורפו לצוות שדן בכך גם מגדלים. אורי פרום הומלץ להיות חבר בצוות.

פגישה עם Mohamed Zarraa האחראי על פיתוח תוכנות למסחר אלקטרוני
בביקור קודם העלינו דרישה לפתח תוכנה שתאפשר עסקאות עתידיות. כידוע, תכנית ה Pre-sale מאפשרת רק מכירת פרחים שנמצאים פיזית במכרזה. ביקשנו להכין תוכנה ל'מכירה עתידית', אשר תאפשר להציע למכירה פרחים שעדיין נמצאים אצל המגדל במשק. במונח "עתידית" התכוונו למספר ימים ועד מספר חודשים קדימה, ואולי אף יותר.
היתרון במסחר עתידי ברור; מבחינת הפחתת הסיכון במשלוח פרחים לשעון מבלי לדעת בכמה יימכרו והאם עלויות המשלוח המיון והקטיף יכוסו. כמו-כן, בראייה קדימה עסקאות יאפשרו קבלת החלטות לגבי מה לגדל, או לפחות מה מתוך הזנים הקיימים כדאי לקטוף ולשלוח במועד מסוים.

לגבי מערכת ה Pre-sale ביקשנו לקבל הודעה ברגע שהפרחים נפרקו ונשלחו לשעון עם תעודת-מכרזה, כדי שנוכל להציעם למכירה. כידוע כיום צריך "לנחש" מתי הפרחים מוכנים. בעיה נוספת היא שעדיין חלק גדול מהתקשורת (גם זו שמובנית בתוך התוכנות) היא רק בהולנדית.
התגובה לכל הבקשות היתה חיובית. הנושאים נמצאים בעבודה ובבחינה במסגרת סדר העדיפויות של הצוות. לא הצלחנו לקבל לו"ז מחייב להשלמת אף אחת מהבקשות; אך נמשיך לעקוב ולקוות לטוב...

רשם – אורי ברוק

ועוד בנושא האיכות

בתקופה האחרונה אנחנו עוסקים רבות בנושא האיכות, וזאת בגלל מדיניות האיכות החדשה ויישומה בקרב המגדלים, כמו גם בקרב עובדי פלורהולנד.
משמעותה של מדיניות האיכות החדשה היא מכירת הפרחים ללא ביקורת איכות מקדימה, והיא מציבה בפני המגדלים אתגר לא קל: להיות מבקרי האיכות של עצמם, בעזרת סוכן הפריקה.
אחת התופעות הנלוות למדיניות האיכות החדשה היא ריבוי ההחזרות של קונים, בגלל אי-התאמה בין מה שקבלו בפועל לבין ההצהרות שנרשמו בתעודה.
להזכירכם: רוב הפרחים בשעוני פלורהולנד כבר נמכרים 'וירטואלית' ואינם עוברים פיזית לפני השעון בעת המכירה. זה מעלה את החשיבות של אמינות המידע.

הפעם נתייחס לדוחות אישיים למעקב איכות של מבקרת האיכות באלסמיר.
אחד האמצעים להבין האם אתם בדרך הנכונה הוא דרך שרות בדיקת איכות אישית, שנערכת עבורכם ע"י אינגריד, מבקרת איכות באלסמיר. הבדיקה היא עבור המגדל ומוגשת למגדל בצורת דוח אישי שבתחילתו מסכם את הממצאים ובהמשך מלווה בתמונות הממחישות את ממצאי הבדיקה.
מדובר בקבלת דוח כזה אחת לכמה שבועות, או כאשר מתרחשים שינויים. מטרת הבדיקה והדוח היא לדעת אם אכן התוצרת שלך נמצאת בכיוון הנכון. השרות הוא בתשלום בהתאם לזמן המוקדש לדוח.

כדי לעודד מגדלים להשתמש בכלי זה אינגריד מאפשרת לכל מגדל לקבל דוח ראשון ללא תשלום. מגדלים המעוניינים לקבל דוח זה מוזמנים להתקשר ישירות לאינגריד (Ingrid) דרך הכתובת:This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. או לבקש את השרות מירון או מאדה.

לקריאת דוח איכות לדוגמא, כפי שנשלח לאחד המגדלים; יש להקיש כאן

המעוניינים בשרות כזה במכרזות אחרות – יפנו אל אדה או ירון.

רשם: ירון כוכבי

הרשמה מוקדמת למבקרים ב'יריד העונתי' של פלורהולנד

בימים רביעי וחמישי 18-19 במרץ יתקיים בנאלדוויק 'היריד המסחרי העונתי' של פלורהולנד. כמיטב המסורת היריד ממוקד במוצרים שהעונה הקרובה תציע לשוק, עם דגש מיוחד על צמחי-בית. אלא שהפעם מתמזגת לתוך אירוע זה גם ההתכנסות השנתית עם ציבור בעלי חנויות הפרחים בהולנד, 'אירוע הפלוריסטים', שהתקיים מדי שנה במכרזת בלאסוויק עד לסגירתה והעברת פעילותה לנאלדוויק.
באירוע זה מקבלים מגדלים תגובות ישירות מהקמעונאים על מוצרים חדשים שהם מציגים לראווה.

כ-400 מגדלים, רובם כאמור מגדלי צמחים, יציגו את תוצרתם בדוכנים אישיים, וינסו לקשור קשרי מסחר ולקבל הזמנות ממאות הקניינים אשר יפקדו את האירוע.

לפרטים מלאים על היריד [באנגלית] גלשו לדף המיוחד באתר פלורהולנד.
למי שמתכנן לבקר מומלץ גם לבצע הרשמה מראש באינטרנט, ולחסוך זמן בכניסה לאירוע.

המקור: FH News 03/02/2015

alt בשוקי הפרחים באירופה

מכירות וולנטין אכזבו מעט

התוצאות הסופיות טרם ידועות, אבל המדיה הענפית בהולנד הייתה מוצפת ב'הערכות מצב' של מומחים למיניהם. רובם טרחו להסביר מה הגורמים לביקוש נמוך השנה. כל הניתוחים הללו הסתמכו על מכירות שבוע 6, שהוא בד"כ שבוע השיא במכירות לקראת יום וולנטין, והשנה היה חלש יחסית.
אלא שהמכירות בשבוע האחרון הפתיעו לטובה... קשה לכן לומר כעת מהי התוצאה הסופית לאחר שבוע 6 חלש ושבוע 7 חזק. זה נראה כאילו החג הזה בסופו של דבר לא היה רע כל-כך כפי שחששו.

החששות היו בעיקר בגלל השמועות אודות כמויות גדולות של וורדים שזורמות להולנד לאחר שהמכירות הישירות לרוסיה הצטמקו.
כאמור – יום וולנטין שנופל בשבת נחשב לגרוע, בגלל הפסד ביקושים מצד הסקטור העִסקי; גם ימי הקרנבל, שהחלו אתמול, נחשבים למעכבי-ביקוש לפרחים.
אנו נשתדל להביא בשבוע הבא ניתוח יותר מקיף של מכירות יום-וולנטין.

מבט קדימה ליום האישה

ועתה – העיניים כבר מופנות אל יום האישה הבינלאומי, שיחול ב-8 במרץ. הרבה חשש, אבל גם סימנים חיוביים, הן מהזמנות שזורמות למרות הכל מרוסיה, והן בגלל סימנים חיוביים של ביקוש טוב מבריטניה, מצרפת, ואפילו מאיטליה, שם גרם מזג אוויר קר לעיכוב ביבולי התוצרת המקומית.

הדאגה להשלכות המשבר ברוסיה הביאה את פלורהולנד לקיים יום-עיון מיוחד עבור המגדלים והסוחרים המייצאים לרוסיה. מומחים תיארו את המשבר וסיפקו עצות כיצד להתנהג.
אחד המומחים הסביר כי הפרחים עבור הציבור הרוסי הם מוצר בסיסי בסגנון החיים, והם לא יוותרו בקלות על פרח ליום האישה; אלא שהם ייאלצו להסתפק בפרחים זולים יותר מהמקובל. בגלל התנודות החריפות בשער המטבע היבואנים יימנעו ככל האפשר מהתחייבויות-מראש, ויעדיפו-ייאלצו להשאיר את ההזמנות לרגע האחרון ממש.
צופים לכן עלייה יחסית בקניות בשעונים, על-חשבון עסקאות-ישירות. מה-גם שלאחרונה נוספו לא מעט קניינים למעגל המחוברים ל'קניה מרחוק' בשעונים, והם מגדילים את הביקוש בזירת השעון.
פלורהולנד מקיימת 'צוות מעקב לרוסיה' המספק ייעוץ למגדלים ולסוחרים בשאלת המסחר עם רוסיה בימים אלה.

המקורות: Vakblad vd Bloemisterij 12/02/2015 + Weekly Newsflash Rosa Wk 7

מדד פלורהולנד לפרחי קטיף

מבט על העקומה מעל מספק לקורא מבט-כללי על מצב השוק: הקו האדום מסמל את רמת המחיר באופן יחסי למחיר הממוצע הכללי אשתקד. הקו הכחול מסמל את הכמויות שסופקו, באופן יחסי לאלה של אשתקד. המדד של אשתקד מופיע כ-100 נקודות (%), כך שכאשר הקווים עומדים על 100 בסולם – המשמעות היא שהמחיר או הכמות זהים לאלה של השבוע המקביל אשתקד.

העקומה שלעיל מראה את הערכים המוחלטים של מחירי פרחי קטיף בשעונים בשלוש השנים האחרונות. מובאים נתונים של 12 השבועות האחרונים, וגם מחירי השבועיים הבאים בשנתיים הקודמות – מה שמסמן מגמה אפשרית (לפי נתונים היסטוריים).

בטבלה משמאל מופיעים שיעורי השינוי בכמות ובמחיר בשבוע המדווח, לעומת השבוע המקביל אשתקד. (הטבלה אינה כוללת מוצרים אשר השינויים בהם לעומת אשתקד היו קטנים).

הערה: הטבלה אינה מראה את נתוני המכירה של צמחי-גן, אך אלה אכן כלולים בנתון המסכם את סה"כ המכירות בשעונים.

בשבוע 6 היה המחיר הממוצע לפרח בשעונים כמעט 30 סנט. זהו שיעור גבוה בכמעט 20%+ לעומת השבוע הקודם, תוך עלייה בכמות בשיעור 21.5%+.
בהשוואה לאשתקד המחיר הממוצע מבטא נסיגה של 6%- (כ-2.5 סנט לפרח) תוך ירידה בכמות של 8%-.
לנסיגה לעומת אשתקד תרמה בעיקר ירידה במחיר הוורדים, בעוד לא מעט פרחים זכו למחירים טובים מאשתקד, או נמוכים מהם בשיעור מזערי. )

בשבוע 7 נותר המחיר הממוצע לפרחי קטיף בשעונים זהה לזה של שבוע 6, קצת פחות מ-30 סנט, תוך עלייה של 10%+ בכמות.
בהשוואה לאשתקד היה המחיר גבוה ב-6%+, בעוד הכמות קטנה ב-2%-. הוורדים, ואתם רוב הפרחים פדו מחירים גבוהים מאשתקד; חלקם גבוהים בהרבה.
אבל נסיגה קלה במחירי החרציות, הגרברה, והצבעונים – גרמה לממוצע להיות גבוה רק בשיעור מתון.

העובדה שהשבוע האחרון היה 'חזק' מזה שלפניו (בניגוד לאשתקד ולשנים רבות אחרות) מיוחסת להססנות שאפיינה את המסחר, בגלל חשש מהשפעת הנסיגה ברוסיה, ומהשפעת העובדה שיום וולנטין נפל בשבת, ומיד לאחריו באו ימי הקרנבל. מסתבר שהביקוש היה ככל הנראה טוב מן הציפיות של הסוחרים, ולכן נראו עליות מחיר, בעיקר בוורדים, בימים שלישי-רביעי-חמישי של שבוע 7.
חלק מפרחי ישראל הגיעו באיחור של יום בגלל תקלה בהטענת מטוס אל-על, ונמכרו ביום שישי במקום ביום חמישי. טרם התאסף מידע מספיק בכדי להעריך את הנזקים, אם היו כאלה.

המקורות: Vakblad vd Bloemisterij / FloraHolland + Weekly Newsflash Rosa Wk 7

alt שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

משק הוורדים הגדול בעולם עומד למכירה לאחר פשיטת רגל

אחרי תלאות מרובות וממושכות הועמדה לאחרונה חוות קרוטורי Karuturi בקניה למכירה.
החברה, בבעלות הטייקון ההודי רַמָקרישנָה קארוטוּרי הוכרזה כפושטת-רגל, והופעלה ע"י כונס נכסים מטעם בית המשפט. בלחץ הבנק שהיה הנושה הגדול, נמנעה עד כה מכירת המשק, וכונסי הנכסים ניהלו אותו במשך כשנה עד שהחזירו אותו 'כמעט' לרמת הייצור שהייתה לפני תחילת קריסתו. מפלורהולנד אִשרו שהכמויות ששולחת החווה (תחת השם (Twinga Flowers אמנם חזרו לרמתן הרגילה, באיכות טובה יותר. ואילו מהחווה של קרוטורי באתיופיה לא מגיעים פרחים כלל לפלורהולנד; השמועות אומרות שחלק מהשטחים באתיופיה נמכרו לחברה מדובאי.

המשק משתרע על-פני 1,260 דונם חממות, ועוד 80 ד' בשטח פתוח באזור אגם נאיוושה. הוא נרכש ב-2009 מידי משפחת Barnhorn ההולנדית ע"י החברה ההודית, בעלת חממות וורדים בבנגלור שבהודו, אשר גייסה לשם-כך הון בבורסות בהודו ובבריטניה.
החברה רכשה גם חממות באתיופיה, וקִבּלה זכויות לעיבוד חקלאי באזור שלם באתיופיה בהיקף 3 מיליון דונם. גם בהולנד הוקמה חברה-בת שטיפלה במשלוחי הוורדים מקניה ומאתיופיה.

בשנתיים האחרונות חלה התדרדרות מהירה בחברה בכל החזיתות, ובכלל זה תביעות משפטיות של ממשלת אתיופיה על אי-עמידה בהתחייבויות, וחיוב בבתי דין בשתי המדינות להשיב סכומי-עתק שהועלמו מרשויות המס. בתהליך הקריסה נותרו אלפי עובדי החווה בקניה ללא שכר במשך חודשים ארוכים, והעבודה שובשה.
[עוד על עלילות רַמָקרישנָה קארוטוּרי אפשר לקרוא בידיעון מס' 42-2013]

המקורות: Vakblad v d Bloemisterij 31/12/2014 + 02/02/2015