ידיעוני פלורהולנד - 2015

ידיעון פלורהולנד - מספר 07 2015

חדשות פלורהולנד

יישום מדיניות האיכות החדשה

בהמשך לדיווחים האחרונים כאן על יישום מדיניות האיכות החדשה של פלורהולנד [ראו ידיעון מס' 3 וגם ידיעון מס' 4] אנו מביאים היום דיווח מפגישה של נציגים מישראל עם הגורמים האחראים בפלורהולנד.

בפגישה שנערכה בין מספר מגדלים לבין רוֹבּ Rob van Ruiten, מנהל פרויקט בקרת האיכות החדשה, וריצ'רד Richard Wiegel מנהל צוות של הבקרים, הוצגה תפיסת בקרת-האיכות החדשה בפלורהולנד.

הפרחים לא נבדקים יותר לפני כניסתם לשעון, אלא רק במידה ולקוח שרכש אותם התלונן והחזיר אותם למכרזה. מבקר איכות בודק את צדקת התלונה, ובאחריותו לשלוח אל המגדל הודעה, במידה ומצא את התלונה מוצדקת. המגדל קובע לאן תשלחנה ההודעות, ואם הוא מעוניין שהן תכלולנה גם תמונות להמחשת הבעיות.

כמו-כן על כל מגדל להנחות את המבקרים ולהגדיר איך עליהם לנהוג בפרחים שהוחזרו בין החלופות הבאות:
החזרה למכירה חוזרת בשעון למחרת.
השמדה.
העברה לפורק במכרזה בה הוחזרו הפרחים.

כל ההגדרות הנ"ל נעשות בתפריט 'תלונות'Product complaints menu באתר MyFloraHolland

אחוז ההחזרות מכלל קבוצות המכירה ב-8 השבועות האחרונים מהווה את 'מדד האיכות' QI של כל מגדל.
המדד מסווג את המגדלים לשלוש 'דרגות' לפי הציון באחוזים שיצרו הבדיקות:
Class A – מגדל שלא הוגשו נגדו תלונות, או שהוגשה תלונה אחת ציון 99-100.
Class B – מגדלים שהיו נגדם תלונות חוזרות, והציון המצטבר שלהם הוא 95-98.
Class C – מגדלים שמקבלים תלונות מתמשכות ('באופן סדיר') והציון המצטבר אצלם הוא פחות מ-95 מדד האיכות של כל מגדל מוצג על השעון בעת המכירה.

במידה ומגדל מקבל 3 החזרות בתוך 5 ימי עבודה - יופעל צוות בקרי איכות ['צוות התערבות'] לבדוק את פרחיו לפני המכירה בכל המכרזות.
במידה ויימצא כי המגדל עדיין אינו רושם את הערת האיכות המתאימה למצב הפרחים שלו - תדחה מכירת פרחים אלו ביום נוסף והמגדל יחויב בעלות הבדיקה - 20 €.

אנשי הקשר הישראלים נתבקשו לברר תמיד מי הם המגדלים אשר זוכים למספר הרב של החזרות ולדון איתם אישית בפתרון הבעיה.
הצוות ישמח לעמוד לרשות מגדלים אשר נתקלים בסוגיות בנושא מדיניות האיכות החדשה.
מצגת מפורטת בעברית המסבירה את כל התהליך זמינה באתר הידיעון.

נמסר ע"י רותם דביר

עושים כבוד לפרח השעווה הישראלי

בפרוס עונת השעווה של ישראל פרסמה פלורהולנד בתקשורת שלה המיועדת לפלוריסטים כתבה נרחבת על פרחי השעווה מישראל (הכתבה בהולנדית, כי היא מיועדת לקניינים בשוק המקומי; אבל אפשר ליהנות מן התמונות היפות שבכתבה בקישורית זו].

בכתבה מתואר בדיוק סיפור תולדות הפיכתו של הצמח האוסטרלי למוצר מסחרי בשוק הפרחים ע"י פרופ' אברהם הלוי והחוקרת רות שילֹה מהפקולטה לחקלאות ברחובות בשנת 1973, דרך הגידול המסחרי הראשון במשק שאול נקש במושב לכיש, אשר בנו דרור [בתמונה] משמש כיום יו"ר וועדת פרח השעווה בישראל.
כמו-כן מפורטים הזנים, הצבעים, ומועדי השיווק של הענף מישראל, כמו-גם האמצעים הלוגיסטיים, הטיפול לאחר קטיף, והתובלה הימית של זנים מסוימים.

הסיפור אינו פוסח גם על הנזק העצום שנגרם כששטחים נרחבים קפאו בחורף 2008/09.

לפי הכתבה, ייצאה ישראל לפני אסון הקרה כ-100 מיליון ענפים בשנה, ואילו עתה עומד ההיקף על כ-50 מיליון שנתי.

הפרסום מהווה ללא ספק יחסי ציבור ראויים המתקשרים ישירות לקהל-יעד ממוקד.

המקור: FH Nieuws 03/02/2015

'סיפורי-סבתא', או: "הדבר היה ככה"

השיעור המאלף עם אגד השעווה הראשון שנמכר אי-פעם

הכתבה הנ"ל שהתפרסמה בהולנד אינה יכולה שלא להזכיר נשכחות. מספר חומי ינאי, עורך הידיעון:

הייתה לי הזכות להיות הראשון שמכר פרחי שעווה מישראל (וכנראה בעולם כולו). ראשוני הפרחים שנשלחו מן החממה הניסיונית בפקולטה לחקלאות ברחובות הגיעו לאלסמיר בעונת 1973/74, בעת שרותי שם כאיש הקשר למגדלי ישראל.

האגדים הראשונים הגיעו כשהפרחים ברובם הגדול פזורים על קרקעית הקרטון, בנפרד מן הגבעולים... זה היה בטרם התברר הצורך לטפל בפרחים כנגד נשירת הפקעים. [אבל זה קורה גם כיום, אם לשפוט לפי התמונה הזאת שצילם ניצן בשנה שעברה...] אח"כ הפך ביתנו באלסמיר למעבדה גדולה למעקב אחר הטיפולים השונים, עד שנמצאה הנוסחה הגואלת.

אבל השיעור החשוב ביותר שהיה לכולנו בהחדרת מוצר חדש לשוק היה כולו בזכות פרח השעווה.
הפרח מעולם לא הופיע בשוק לפני כן. בכדי ליצור לו תדמית יוקרתית החלטנו בצוות היבוא להביא את האגדים הראשונים לשעון, ולרכוש אותם בעצמנו במחיר גבוה במיוחד. לשעון נשלח 'המשלוח' כולו – תכולה של קרטון קטן אחד. חברֵנו לצוות יאן פלאסמאייר, שהיה כָּרוֹז מנוסה בעברו, הצטייד בכרטיס-קניין של סוכן אגרקסקו תיאו ואן-ליאוון, וקבע עם הכָּרוז התורן שאת פרח השעווה הוא יכריז כשהשעון מכוון ל'חמישיות-סנט' (כל מספר על השעון יש להכפיל ב-5; סידור שנועד למכירת מוצרים שמחירם יותר מגילדן אחד ליחידה).

ישבנו במתח רב על הטריבּוּנה, וכשהגיעה העגלה עם פרח השעווה ישב יאן עם האצבע על הכפתור, בכוונה לעצור את השעון במחיר של 4.50 גילדן לאגד. והנה – מישהו הקדים אותו ועצר את השעון כבר על 4.90!
נדהמנו מאוד: הכיצד?

ואז שמענו מן השורה שמעלינו קניין אחד אומר לחברו שיושב לידו: "יש!! הבטחתי לאשתי שליום ההולדת הזה אביא לה פרח שהיא מעולם עוד לא ראתה"...
ואכן, הגברת הזו הייתה כנראה הראשונה בעולם שקבלה במתנה אגד של פרח שעווה; ואילו אנחנו למדנו את הלקח: אסור להסיק מסקנות ממכירה אקראית של משלוח ניסיוני; צריך להתמיד ולעקוב במשך זמן רב.

רשם: חומי ינאי

alt בשוקי הפרחים באירופה

תחזית מזג האויר לערים באירופה

מדד פלורהולנד לפרחי קטיף

מבט על העקומה מעל מספק לקורא מבט-כללי על מצב השוק: הקו האדום מסמל את רמת המחיר באופן יחסי למחיר הממוצע הכללי אשתקד. הקו הכחול מסמל את הכמויות שסופקו, באופן יחסי לאלה של אשתקד. המדד של אשתקד מופיע כ-100 נקודות (%), כך שכאשר הקווים עומדים על 100 בסולם – המשמעות היא שהמחיר או הכמות זהים לאלה של השבוע המקביל אשתקד.

בטבלה משמאל מופיעים שיעורי השינוי בכמות ובמחיר בשבוע המדווח, לעומת השבוע המקביל אשתקד. (הטבלה אינה כוללת מוצרים אשר השינויים בהם לעומת אשתקד היו קטנים).

הערה: הטבלה אינה מראה את נתוני המכירה של צמחי-גן, אך אלה אכן כלולים בנתון המסכם את סה"כ המכירות בשעונים.

בשבוע 5 היה המחיר הממוצע זהה לזה של שבוע 4, ועמד על 24.3 סנט לגבעול.
הכמות הכללית עלתה בכמעט 6%+.
בהשוואה לאשתקד היה הממוצע גבוה רק 0.5 סנט (2%+) והכמות מעט קטנה מאשתקד (1%-)

בשבוע 6 היה המחיר הממוצע לפרח בשעונים כמעט 30 סנט. זהו שיעור גבוה בכמעט 20%+ לעומת השבוע הקודם, תוך עלייה בכמות ב- 21.5%+.
בהשוואה לאשתקד המחיר הממוצע מבטא נסיגה של 6%- (כ-2.5 סנט לפרח) תוך ירידה בכמות של 8%-.
לנסיגה לעומת אשתקד תרמה בעיקר ירידה במחיר הוורדים, בעוד לא מעט פרחים זכו למחירים טובים מאשתקד, או נמוכים מהם בשיעור מזערי.

מאמצע שבוע 6 (4 בפברואר) כבר היו דיווחים על 'התעוררות' בשוק. אנשי התיווך של פלורהולנד דיווחו על עסקאות טובות בוורדים, וגם על נטייה של לקוחות לפנות לשעונים במקום להתחייב על כמויות. היו גם סימנים לירידה קלה בהספקת וורדים מכל המקורות, בהשוואה לאשתקד, מה שיכול להשפיע על הביקוש לפרחים אחרים.
סוחרים ציינו כי הם חשים שיפור משמעותי בשוק האנגלי, ומקווים שזה יפצה במשהו על הנסיגה בשוק הרוסי.

המקורות: Vakblad vd Bloemisterij / FloraHolland + Weekly Newsflash Rosa wk 6

alt שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

מחקרים מוכיחים את ההשפעה החיובית של פרחים על התנהגות אנושית

כולנו יודעים שפרחים 'עושים טוב' לאנשים, ומשפיעים לטובה על מצב-רוחם. אך כמו בתחומי המזון – מדענים אינם חדלים לחפש הוכחות מדעיות להשפעות אלה.
לאחרונה התפרסמו תוצאות מחקר-התנהגותי שנערך באוניברסיטת הרווארד ע"י מדענית בתחום הפסיכולוגיה מביה"ח הכללי של מסצ'וסטס בבוסטון, ארה"ב. המחקר מביא ממצאים חד-משמעיים אודות השפעת הפרחים על התנהגות בני האדם:
פרחים מחזקים תחושות של חמלה, התחשבות בזולת, ואדיבות כלפי אחרים.
פרחים 'מסלקים' תחושות של חרדה, דאגות, ועצבות.
סביבת פרחים מעודדת רגשות אושר, התלהבות, ואנרגיות בעבודה.

ממצאים אלה כמעט זהים לאלה של מחקר אחר, שנערך לפני מספר שנים באוניברסיטת Rutgers בניו-ג'רזי, אשר הצביע על אותם יתרונות בדיוק [אם כי בניסוח מעט שונה].

שני המחקרים ציינו כי הנבדקים במחקרים העדיפו תמיד להציב את הפרחים בבית במקומות בהם יוכלו "לראות אותם דבר ראשון בבוקר", וגם לחלוק את מראם עם אנשים נוספים, כדי להשפיע לטובה על יחסיהם עם הסביבה.
ממצאים אלה מצטרפים למחקרים רבים נוספים, אשר הוכיחו את ההשפעה החיובית של מתנת פרחים על מצב רוחו והרגשתו הכללית של כל מי שזוכה לקבל אותה.

[ואנחנו שואלים: עד כמה יכול אפוא מגדל פרחים להיות מאושר וחברותי כאשר הוא אפוף פרחים במשך כל היום? והתשובה ידועה: תלוי במחירים... ]

המקורות: PR Newswire + Aboutflowers.com