ידיעוני פלורהולנד - 2015

ידיעון פלורהולנד - מספר 13 2015

'ההתערבות היזומה' של צוות האיכות מביאה תוצאות

אחת הדרישות מצד המגדלים ומצד הקונים בעת הדיונים בתכנית האסטרטגית 'פלורהולנד 2020' הייתה לתת יותר תשומת-לב לנושא איכות המוצרים. לפי מדיניות האיכות החדשה של פלורהולנד המגדל עצמו אחראי לאמינות הנתונים בתעודת המשלוח אודות האיכות. הלקוחות טוענים שיש הרבה מקום לשיפור המצב; הם מרבים להתלונן על מידע שגוי.

ידיעון פלורהולנד - מספר 12 2015

נהלי הטיפול בתלונות על תוצרת בשעונים

ביזמתה ולדרישתה של 'הוועדה המייעצת האזורית' RAC לישראל מובא כאן הסבר תמציתי על מדיניות האיכות החדשה ועל נהלי ודרכי יישומה, בעברית ברורה, במטרה לוודא שכל אחד מהמגדלים יבין ויַפְנִים את השינויים.

ידיעון פלורהולנד - מספר 11 2015

דירק הוכפורסט פורש

אחד המנהלים הבכירים בפלורהולנד, דירק הוכפורסט Dirk Hogervorst הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מפלורהולנד. הפרסום נעשה דרך הודעה ('פּוֹסט') של המנכ"ל לוקאס פוֹס ברשת החברתית הפנימית Community. עד כה לא פורסמה הודעה רשמית של פלורהולנד במדיה החיצונית.

ידיעון פלורהולנד - מספר 10 2015

מתרחב השימוש ב'מכירה מוקדמת בשעון' וב'קנייה מרחוק'

'מכירה מוקדמת בשעון' מאפשרת למגדל להציע עד 30% מכל קבוצת מכירה המיועדת לשעון של מחר (לאחר שהקבוצה נרשמה בתעודה האלקטרונית) למכירה במחיר שהוא קובע מראש. הקונה יכול לרכוש פרחים מההיצע הזה עד סמוך לתחילת עבודת השעונים, והוא יקבל אותם ביחד עם רכישות השעון שלו, ללא חיוב בהוצאות מיוחדות.

ידיעון פלורהולנד - מספר 09 2015

הסתרת זהות הקונה בשעון תיושׂם בהדרגה

החל מסוף מרץ לא יופיע יותר מספר הזיהוי של הקונה בעת המכירה בשעוני אלסמיר ונאלדוויק. זהו צעד מעשי ליישום המדיניות האסטרטגית 'פלורהולנד 2020'. בעקבות לחצים של מגדלים וקניינים, שטענו כי השעון סובל מ'שקיפות-יתר', נערכו אשתקד ניסויים בוורדים ובחרציות, וניתוח השפעת השינוי הראה שייתכן ויש השפעה חיובית על יציבות המחירים כאשר זהות הקונה אינה ידועה בעת המכרז; לפחות לא התגלתה השפעה שלילית