ידיעוני פלורהולנד - 2015

ידיעון פלורהולנד - מספר 18 2015

להמציא מחדש את זירת השוק

במסגרת ההיערכות לתכנית האסטרטגית 'פלורהולנד 2020' נכנס לאחרונה לתפקידו כמרכז פרויקט 'המכרזה החדשה' [למעשה מדובר ב'שעון חדש'] רונלד טירדס Ronald Teerds [בתמונה]. בראיון למגזין פלורהולנד הוא מסביר את מהות תפקידו.

ידיעון פלורהולנד - מספר 17 2015

מיישמים 'מחיר מינימום ע"י המגדל' בוורדים

החל מ-23 באפריל יוכלו מגדלי הוורדים לקבוע בעצמם את המחיר המינימלי בהם תימכר התוצרת שלהם בשעון. זוהי הרחבת ההפעלה הניסיונית של השיטה, אשר כבר עובדת מזה זמן בגרברה ובאנטוריום.
הדרישה לאפשר למגדל לקבוע בעצמו את 'מחיר הרִצפָּה' אשר מתחתיו לא יימכרו הפרחים שלו עלתה מצד מגדלים, כולל מגדלים מישראל, במטרה למנוע מצב שהפרח נמכר במחיר שאינו מכסה את ההוצאות. ניסוי ראשון התבצע בהצלחה בצמחי-בית, ואח"כ הורחב לגרברה.

ידיעון פלורהולנד - מספר 16 2015

הסתיים המחקר הגדול על מערך לוגיסטי ענפי בהולנד

לפני כארבע שנים חברו הגורמים המעורבים בענף הפרחים בהולנד לפרויקט שאפתני של מחקר ופיתוח שיטות חדשות למערך הלוגיסטי הענפי, במטרה להגיע להוזלה ולייעול בפיזור הפרחים והצמחים ברחבי אירופה. בין השאר, מטרת המחקר הייתה להבטיח את המשך המעמד המוביל של הולנד במסחר הענפי, גם בזכות מערך פיזור תחרותי ויעיל.

ידיעון פלורהולנד - מספר 15 2015

'השתתפות מרחוק' באספה הכללית של חברי פלורהולנד

האספה הכללית החצי-שנתית של חברי פלורהולנד תערך ביום 4 ביוני 2015 בערב באלסמיר. מעתה, האספה תערך במקביל גם בישראל, בשידור ישיר.
בפעם הראשונה יוכלו החברים הישראלים להצביע בדיוק כמו באי האולם בהולנד, בזמן אמת. חברים יוכלו להכין שאלות ולהעלות אותם לדיון בזמן אמת, כמו הנוכחים באולם בהולנד.

ידיעון פלורהולנד - מספר 14 2015

מעקב ותיקון נתוני הספקה

מדד האמינות BI בוטל כידוע, ובמקומו נכנס לשימוש מדד האיכות QI. זהו מדד של החזרות קונים בגין בעיות איכות. אבל כמו שניתן להניח, אמינות המידע אודות ההספקה גם היא אינה מושלמת, וישנה בדיקה לגבי אמינות המידע הלוגיסטי שבתעודת המכרזה (כל מה שלא איכות), לעומת המצב בפועל.