ידיעוני פלורהולנד - 2015

ידיעון פלורהולנד - מספר 33 2015

פלורהולנד פועלת, הלכה למעשה, לקירוב בין היצרן והצרכן הסופי

במסגרת הצעדים ליישום ההחלטות הכלולות בתכנית האסטרטגית 'פלורהולנד 2020' נוקטת פלורהולנד יוזמות חדשות לבקרים כדי ליישם את המטרה של הכרה טובה של צרכי הלקוח הסופי. בשיתוף עם ארגון סיטונאי הפרחים VGB ועם המוסד לקידום מכירות פרחים BBH מפיקה פלורהולנד מדריך מפורט להתנהגות צרכנים בשווקים השונים.

ידיעון פלורהולנד - מספר 32 2015

דורקה נפרדת ממגדלי ישראל

החל מ-1 באוגוסט חדלה דורקה ואן באלן לשמש כמנהלת לקוחות/אשת-קשר למגדלי ישראל. אדה כהן וירון כוכבי ימלאו מעתה גם את תפקידיה בקשר לישראל. חידו ספיינקנברינק יסייע במקרה של שאלות הקשורות לשירותים הניתנים בהולנד. להלן דברי הפרידה ששלחה דורקה, אשר מהווים גם סקירה של תקופה בת כמעט 25 שנים בחיי הענף:

ידיעון פלורהולנד - מספר 31 2015

יאן מארסה הלך לעולמו

בשבת שעברה, 18 ביולי, נפטר באלסמיר בגיל 89 יאן מארסה (בן-אלברט) Jan Maarse Albzn. הוא היה יו"ר מכרזת אלסמיר VBA בשנים 1973 עד 1989 וזכור לוותיקי מגדלי הפרחים בישראל כידיד גדול, שקידם את שיתוף הפעולה עם ישראל. [באלסמיר של הדור הקודם היה שם המשפחה Maarse הנפוץ ביותר; לכן לכל 'יאן מארסה' הוצמד תמיד גם שם אביו, כדי להבחין ביניהם...]

ידיעון פלורהולנד - מספר 30 2015

גם בריינסבורג לא רואים יותר מיהו הקונה בשעון

העלמת זהות הקונה מהתצוגה בשעונים התקדמה עוד צעד, כאשר החל מ-16 ביולי אין יותר תצוגה של מספר הלקוח אשר זכה בקנייה בשעון גם בכל שעוני ריינסבורג. העלמת זהות הקונה, שמשמעותה פחות שקיפות מסחרית, מיושמת בהדרגה בפלורהולנד בעקבות פניות של מגדלים ושל קניינים, ולאחר שורה של ניסויים אשר הוכיחו כי אין בכך פגיעה ברמת המחירים המושגים בשעון.

ידיעון פלורהולנד - מספר 29 2015

לוקאס פוס: "ייתכן שנחיה ללא שעון בעתיד"

ראיון רדיו עם מנכ"ל פלורהולנד בשבוע שעבר עשה כותרות במדיה הענפית. בתשובה לשאלה העריך לוקאס פוס כי ייתכן שבעתיד השעון כבר לא יוכל למלא את תפקידו. [לא בטוח שהדובר התכוון להעביר את המסר כפי שהתבטא בכותרות בכל אתרי האינטרנט העוסקים בענף; אך זה היה האפקט... באתר פלורהולנד יש הפנייה להקלטה של הריאיון, מבלי שניתנה לו כותרת]