ידיעוני פלורהולנד - 2011

ידיעון פלורהולנד - מספר 07 2011

 
מכרזת ריין-מאס תופסת תאוצה
 

ביום השיא במכירות לקראת יום וולנטין, יום רביעי 9 בפברואר נמכרו בהרונגן פרחים וצמחים בסכום של 1.5 מיליון €. כמובן, יום השיא מאז פתיחת המִכרזה המאוחדת ב-29 בנובמבר האחרון.

מכרזת ריין-מאס הולכת ותופסת את מקומה באזור, תוך כדי התגברות על קשיי ההטמעה של שיטות והרגלי עבודה ומִנהָלה חדשים. המערכת אִמצָה, כידוע, את שיטות העבודה של פלורהולנד; מה שמחייב את המגדלים והלקוחות של לנדגארד להתאים את עצמם. אגב: את התשלום מקבל כל חבר מארגון האֵם אליו הוא משתייך, ולא ישירות מהשותפות החדשה.

לפי שעה פעילים במכרזה החדשה המגדלים שהיו פעילים מאז 2009 בוונלו, בהרונגן, ובלולינגן. עם התרחבות הביקוש והתבססות נהלי העבודה יתחיל צוות המכרזה להרחיב את מעגל הסַפָּקים ולהעשיר את המבחר. המערכת הלוגיסטית המרכזית של תאגיד פלורהולנד מספקת למכרזה החדשה את השרותים והציוד הנדרשים. לשם-כך עברו כל עובדי המחלקה קורס מזורז בגרמנית...

 

ידיעון פלורהולנד - מספר 06 2011

 
מאזן עלות-תועלת של אכיפת חובת השיווק הבלעדי
 

באספה הכללית של חברי קואופרטיב פלורהולנד בדצמבר האחרון העלו חברים שאלה, אשר להנהלה לא היתה עליה תשובה מוכנה, ולכן הובטח לבדוק ולפרסם תשובה. השאלה היתה האם הוצאות האכיפה כנגד 'מכירות עוקפות מכרזה' BVO אינן עולות על הסכומים שהארגון פודה כתוצאה מפעולות האכיפה.

 

ידיעון פלורהולנד - מספר 05 2011

 
מכרזת ריין-מאס נחנכה רשמית
  בשבוע שעבר, לקראת פתיחת תערוכת הצמחים הבינלאומית השנתית IPM בעיר אֵסֶן הגרמנית, נערך בעיירה הסמוכה הרונגן, ליד שטראלן, הטקס הרשמי לחנוכת המכרזה המאוחדת ריין-מאס, שפועלת כבר מנובמבר באתר בו פעלה עד אז מכרזת 'לנדגארד'.

הטקס היה ססגוני, מלווה בזיקוקים ומצגת-אור, והשתתפו בו כ-500 מוזמנים, בהם ראשי הארגונים המיסדים – לנדגארד הגרמנית, ופלורהולנד ההולנדית – פוליטיקאים מקומיים, ומגדלים וסוחרים. הנאומים כולם הדגישו את שיתוף הפעולה המצוין שהושג, ואת האמונה ששילוב הכוחות, יחד עם 'שילוב התרבויות' יהפכו את המקום למרכז החשוב לסחר בפרחים באזור הגבול המכונה Euregio. בלחיצה משותפת על כפתור סִמלי [בתמונה] הופעלו השעונים והפרוייקט הושק רשמית.

במכרזה אולם מכירות אחד, ובו פועלים 8 שעונים. יש בו 608 עמדות לקניינים. באתר כולו ישנם כיום כ-170 דונמים בנויים. למכרזה קשורים כ-4,000 מגדלים-ספקים, וכ-2,300 סוחרים.

נציין שעוד בטרם ההשקה הרשמית החזיקה מכרזת ריין-מאס ביתן ב'יום-הפתוח ערבה', בצמוד לביתן של 'האחות הגדולה' פלורהולנד. [ראו דיווח להלן. עוד על מכרזת ריין-מאס אפשר לקרוא בידיעונים הקודמים משנת 2010, מס' 49, 48, 41, 33, 21, ועוד...]

 

ידיעון פלורהולנד - מספר 04 2011

 
עוד אירוע מוצלח בערבה
 

'יום פתוח ערבה' בשבוע שעבר היה, אפשר לומר 'כרגיל', אירוע מוצלח לכל משתתפיו ומבקריו, ואירוע חשוב ויעיל עבור פלורהולנד. הביתן המשותף עם מכרזת ריין-מאס היה שוקק חיים. כמאה מגדלים מכל רחבי הארץ בִּקרו ושוחחו עם אנשי הצוות על כל הנושאים שעל סדר היום של הענף. אכן, הזדמנות טובה לחילופי מידע ולהחלפת דעות. אך לא רק מגדלי פלורהולנד גדשו את הביתן: רבים ממגדלי הערבה אשר נטשו את גידול הפרחים לטובת גידולי הירקות הקפידו לבקר ולפגוש את ידידיהם מימים עברו, ומי-יודע? אולי גם כדי לשמר את הקשרים עבור ימים שיבואו... כמו-כן בקרו כמובן רבים מאנשי מוסדות הענף.

עבור צוות פלורהולנד היתה זו הזדמנות נהדרת להכיר מקרוב את 'קהל הלקוחות' שלהם, אך לא פחות מכך - לגיבוש עבודת הצוות, מעצם השהייה המשותפת יום-ולילה, מארוחת הבוקר ועד אירועי התרבות שהיו בערבים. אנשי פלורהולנד מתרשמים מאוד מן הפופולריות של הערבה בקרב אזרחי ישראל, המתבטאת בריבוי המבקרים מכל קצות הארץ.

המידע נמסר ע"י ניצן. תמונות ומידע נוסף – בשבוע הבא

 

ידיעון פלורהולנד - מספר 03 2011

 
בואו לבקרנו במו"פ ערבה

הימים הפתוחים במו"פ ערבה יתקיימו השבוע, סביב ט"ו בשבט, ימים ד'-ה', 19 ו-20 בינואר. שעות הפתיחה מ-10:00 עד 16:00. כמיטב המסורת, פלורהולנד תקיים דוכן בתערוכה, ונציגות מורחבת תאייש אותו. השנה יגיעו מהולנד דורקה, אלארד (אלון), רונן, תום, וניצן. הם יתָּגברו את אנשי הצוות המקומי בישראל – עדה, ירון, ויעקב. בביתן צמוד יימצא צוות מכרזת ריין-מאס הכולל את גיא, שיגיע מגרמניה, ואליהו צור שמסייע לו בארץ. אנו מציגים בביתנים A48 – A50.