ידיעוני פלורהולנד - 2010

ידיעון פלורהולנד - מספר 52 2010

תעריפי השרותים לשנת 2011 – עכשיו גם באנגלית

האספה הכללית אישרה את הצעות ההנהלה לתעריפים חדשים לשרותי המכרזות. [בתמונה: תהליך ההצבעה] התקציב התבסס על ההנחה 'השמרנית' שמחזור המכירות בשנה הבאה יהיה דומה לזה של 2010. ההכנסות המתוכננות מעמלות ושרותים צפויות להיות נמוכות יותר מהשנה הנוכחית, מאחר וישנה הוזלה בעמלות שעון בנאלדוויק ובריינסבורג (התאמה למכרזות אחרות) וכן הורדה ניכרת בעמלה הבסיסית על עסקאות תיווך ב'קונקט'. ההערכה היא שכמעט כל המגדלים ישלמו פחות עמלות והיטלים בשנה הבאה, למרות התייקרויות מסוימות בתחום חומרי האריזה.

ידיעון פלורהולנד - מספר 51 2010

למרות הקור – הכתובת מתנוססת

פלורהולנד נאלדוויק ממשיכה את המסורת לברך את כל הבאים בשעריה והחולפים על פניה לקראת השנה החדשה באמצעות שלט מאיר עיניים בראש מגדל המשרדים, הנצפה למרחוק. אשתקד אירעה תקלה, מאחר שהטמפרטורות הנמוכות באופן קיצוני לא אִפשרו להדביק את אותיות השלט הענק. הלקח הופק, והשנה הוצב השלט במקומו בעוד מועד. הכְּרזה מאחלת לכל מי שצופה בה שנת 2011 "מלאת השראה".

ידיעון פלורהולנד - מספר 50 2010

השתתפות רבה באספה הכללית השנתית

ביום חמישי בערב, 09/12/2010, התאספו כ-600 חברי קואופרטיב פלורהולנד לאספה הכללית השנתית של הקואופרטיב, שנערכה הפעם בנאלדוויק. שיעור השתתפות זה נחשב לגבוה. דוח ההנהלה עמד בסימן ההתאוששות "המהירה יותר ממה שנצפה בראשית 2010". תכניות העבודה שהוצגו מתבססות על יציבות במחזור המכירות בשנה הבאה; "קצת פחות פרחים הולנדים, קצת יותר פרחי יבוא, ועליה מסוימת במכירת צמחים", כדברי המנהל הפיננסי אֵריק ליאוֹוָורדֵן.

ידיעון פלורהולנד - מספר 49 2010

ארנולד הורדייק עוזב

המנהל המסחרי של פלורהולנד, ארנוֹלד הוֹרדייק, יעזוב את עבודתו בפלורהולנד בפברואר 2011. כך סוכם "בהבנה הדדית" בינו לבין ההנהלה. ארנולד, בן 58, החל את עבודתו ב'מכרזת ווֶסטלנד' (פעם CCWS) בשנת 1977, ומילא שורה של תפקידים ניהוליים, עד למינויו למנהל מסחרי בפלורהולנד לאחר המיזוג. בתפקידו האחרון היה אחראי לפיתוח פעילויות השעונים והתיווך, ולבניית הקשר עם מגדלים ועם קניינים.

ידיעון פלורהולנד - מספר 48 2010

מכרזת ריין-מאס מתחילה לפעול

היום 29 בנובמבר 2010 הוא יומה הראשון של המכרזה המשותפת בהרונגן שבגרמניה, סמוך לגבול ההולנדי. כזכור, זהו מיזם משותף לפלורהולנד ולארגון לנדגארד הגרמני, למיזוג פעילות השעונים של מכרזת פלורהולנד וונלו עם מכרזות לולינגן והרונגן הגרמניות. מכרזת וונלו (ZON לשעבר) סימה את תפקידה ולקוחותיה עברו להרונגן הסמוכה. המגדלים-סַפָּקים והסוכנים קבלו מכתבים מפורטים לגבי סדרי העבודה במכרזה החדשה. איש הקשר לישראל במכרזת ריין-מאס הוא גיא קוזמן (אשר יציג את עצמו כאן בשבוע הבא).