ידיעוני פלורהולנד - 2009

ידיעון פלורהולנד - מספר 43 2009

עַל .

חדשות פלורהולנד

הצלחה מסחרית ליריד באלסמיר

"המציגים מרוצים, והמבקרים מלאי רשמים"; כך מסכמים את FloraHolland Trade Fair Aalsmeer.
במהלך היריד, שהתקיים במכרזת אלסמיר בימים 14, 15, ו-16 באוקטובר נקשרו הרבה עסקאות. כ-600 ביתנים ודוכנים הציגו מבחר עצום של מוצרים מהולנד ומרחבי העולם, ומדור Expo הביא חידושים והמצאות לרוב. לקוחות רבים מאוד בקרו בתצוגות, חלקם בלוויית לקוחותיהם מחו"ל. אורחים מעשרות מדינות פקדו את היריד, ויצרו אווירה בינלאומית טובה.
רבים לא הסתפקו בביקור אחד, וחזרו שוב למחרת. עניין רב עוררה המכולה החדשה להובלה בים וברכבת, שבתוכה נערכו הרצאות להצגת הצלחה מסחרית ליריד באלסמירהחידושים בתחום ההובלה ושמירת האיכות.
גם תצוגת המוסד לקידום מכירות BBH יצרה עניין. רבים באו ללמוד על האפשרויות הטמונות בחידושי הסחר האלקטרוני. בין המציגים אפשר היה לראות ולשמוע שביעות רצון רבה. רבים דיווחו על עסקאות חדשות לטווח הקצר כמו גם הסכמי הספקה ארוכי-טווח.
מציגים ותיקים שרואינו טענו שהאירוע השנה היה אפקטיבי הרבה יותר מכל השנים הקודמות.
בפרס התצוגה המקורית זכה הביתן של F1 Flowers – קבוצת מגדלי חרציות לשיווק משותף.

האירוע הבינלאומי הבא של פלורהולנד יהיה היריד בנאלדוויק ב-3 עד 5 במרץ 2010. היריד באלסמיר יתקיים שוב בימים 3 עד 5 בנובמבר 2010, מועד שמתאים לדרישות קהל המציגים והמבקרים המקצועיים.

לצפיה בתמונות מן היריד באתר המגזין Vakblad voor de Bloemisterij, יש להקיש כאן.

המקור: FH Persberichten 16+19/10/09

משקיעים בייעול התהליך הלוגיסטי

פלורהולנד חתמה הסכמים לסימון האלקטרוני של עגלות המכרזה, מה שיאפשר הפעלה יעילה של מערכת איתור ומעקב - Tracking & Tracing – אשר תשרת את כל השרשרת התפעולית. המערכת שנבחרה לאחר ניסויים במשך כמה שנים פועלת בשיטת RFID – גלי רדיו בתדירות גבוהה, המסוגלת לקרוא נתונים מן העגלה גם ממרחק של עד 10 מ'.
התוויות האלקטרוניות יותקנו על כל העגלות של פלורהולנד תוך כדי תהליך ההסבה לעגלה אחידה, שבסופו (2012) תהיינה בשימוש כ-270,000 יחידות [קשה לדמיין נתון כזה; אם ירתמו את כל העגלות הללו כ'רכבת' אחת, היא תגיע לאורך של יותר מ-400 ק"מ].
האיתור האוטומטי יאפשר לייעל את כל תהליך ההספקה וההפצה, מן היצרן ועד הלקוח, ויחסוך הרבה בהוצאות התפעול של כל משתתפי שרשרת המוצר.
מגדלים שהשתתפו לאחרונה בסיור מודרך במערכת הלוגיסטית החדשה של מכרזת ריינסבורג – LPR - חזרו ממנו מלאי התפעלות. "הרבה קראנו על המערכת החדשה, אולם עד שאינך רואה במו-עיניך – אינך מסוגל ממש להבין" אמר אחד מהם. המערך החדש עושה שימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר, וגרם למהפך בכל הקשור למשך הזמן בו התוצרת עושה את דרכה בכל תהליך המכרזה.
החל מראשית 2010 ישולבו נתוני 'תעודת המכרזה האלקטרונית' אל תוך המערכת החדשה.

המקור: 19+20/10/09 FH Persbericht + Nieuws

ההכנות למיזוג השעונים בהרונגן מתקדמות

צוות הפרוייקט המשותף לפלורהולנד ולתאגיד לנדגארד הגרמני החל לפרסם דף ידיעות תקופתי, בהולנדית ובגרמנית, לדיווח על התקדמות ההכנות למיזוג פעילות השעונים של פלורהולנד-וונלו עם המכרזות בלולינגן ובהרונגן שבגרמניה.
אנו נביא כאן את עיקרי הדברים גם לקוראי עברית.

שלושת מנהלי המכרזות האמורות להתמזג עובדים כצוות למציאת פתרונות לכל הנושאים התפעוליים הדורשים תכנון ושינוי. את ההכנות האסטרטגיות מובילים שני 'פרויקטורים' – אָד ואן דֶן אֵנדֶן מפלורהולנד, ויורגן רוסָאר מלנדגארד.
את ועדת ההיגוי מובילים יחד חברי ההנהלות – הנינג שמידט מלנדגארד, ורֵנס בוּכוָואלדט מפלורהולנד.
בקרוב תחלנה עבודות הבניה להכנת מכרזת הרונגן לקליטת הפעילות המשותפת.
בשלב ראשון יורחב אולם המכרזים; שני שעונים מוקרנים יותקנו בו, ואז יהיו בו 8 שעונים בסה"כ.
עמדות הקונים יותאמו ותותקן בהם מערכת כמו זו שפועלת כיום באלסמיר.
מתוכנן להכניס לשימוש בהרונגן את עגלות המכרזה האחידות של פלורהולנד לפרחי קטיף.
צמחים ימשיכו להמכר ע"ג 'העגלות הדֶניות'.
גם תעודת המכרזה האלקטרונית האחידה של פלורהולנד תשמש במכרזה החדשה הזאת.
המיזם המשותף יהיה גוף משפטי גרמני, ושיטות הניהול הקואופרטיבי של פלורהולנד יונהגו בו כעקרונות מנחים.

פלורהולנד פנתה לרָשות ההולנדית לפיקוח על הסכמים-כובלים MMa לאישור מהלך המיזוג; צופים שהאישור יינתן עד סוף השנה הנוכחית.

המקור: Joint Venture Update 10/10/09

alt בשוקי הפרחים באירופה

סו"ס מפנה בשוק!

בשבוע האחרון השתנתה התמונה בשוק באופן משמעותי. החל מיום ששי הקודם 16/10, עלו המחירים בכל יום, עד שביום חמישי האחרון הם עמדו ברמה גבוהה ב-50% מיום חמישי שקדם לו.
כידוע, את הנתונים לשבוע האחרון נוכל להביא רק בידיעון הבא. אנו מביאים כאן היום את סיכום נתוני היצוא ההולנדי לשלושת הרבעונים הראשונים ב-2009, כפי שפורסמו בשבוע שעבר ע"י לשכת המסחר לפרחים וצמחים HBAG.
חוגי המסחר מרוצים מהעובדה שהשווקים המובילים, גרמניה, בריטניה, וצרפת רשמו צמיחה בספטמבר. ועוד יותר חשוב: היצוא המצטבר לגרמניה של סה"כ מוצרי הענף עלה ב-3.3%+, (בזכות עליה משמעותית ביצוא הצמחים). בהחלט סימנים מעודדים.

המקורות: FH Bolbloemenbericht week 42 + ITC/VBN Stat wk 42 + HBAG B&P

המקור: HBAG Bloemen en Planten

alt שמועות פורחות – מבזקי חדשות מן העולם

הורטי-פייר: ירידה של 30% במספר המבקרים

34,000 מבקרים, מ-100 מדינות שונות, פקדו את התערוכה השנתית באמסטרדם. אשתקד היו שם 48,000. המבקרים נתנו לתערוכה ציון 7.5, דומה למִדרוּג של אשתקד.
מספר המציגים היה 740, פחות משנים קומות, אך לדברי המארגנים הכיסוי הענפי לא נפגם. הביתנים הקִבּוציים של ספקי תשומות לחממות, של המטפחים, ויריד התעסוקה – זכו להתענינות גבוהה.
בלטו בשטח משלחות רשמיות מערב הסעודית, מתורכיה, מברזיל, ומגרמניה. מאירן הגיעו כ-200 מקבלי החלטות. הנהלת התערוכה הודיעה כי בשנה הבאה תתקיים התערוכה באותו המקום, בתאריכים 12 עד 15 באוקטובר.

ב-2010 – תערוכה נוספת
חברת התערוכות הפרטית HPP, המארגנת תערוכות פרחים ברחבי העולם, הודיעה כי בשנה הבאה היא תקיים תערוכה בינלאומית בימים 2 עד 5 בנובמבר 2010, באתר שבו התקיימה ה'פלוריאדה' של 2002, לא רחוק מאלסמיר.
מנהל החברה הסביר כי חברות מסחר וטיפוח שאינן חברות פלורהולנד אינן רשאיות להשתתף ביריד המסחרי באלסמיר, ולכן הוא יזם את החלופה הזאת עבורם.
בחוגי הענף הביעו חששות לגבי עתיד תערוכת הורטי-פייר לאור התפתחויות אלה.

המקורות: FloraCulture International 15/10/09 + BloembollenVisie nieuwsbrief 19/10/09