ידיעוני פלורהולנד - 2009

ידיעון פלורהולנד - מספר 47 2009

פלורהולנד נערכת לעידן ההדמַיָה

המעבר ההדרגתי למכרזים בהדמיה תפס לאחרונה תנופה רבה, עם התקדמות ההתאמה הטכנולוגית המאפשרת פעילות השעונים תוך השתתפות של קונים מרחוק, ומספקת לקונה מידע יותר מפורט על התוצרת המוצעת למכרז. למרות הדיווחים השוטפים על התקדמות בטכנולוגיה, ועל התאמת 'כללי המשחק' לשיטות החדשות, נראה שמגדלים רבים...

ידיעון פלורהולנד - מספר 46 2009

המכרז הוירטואלי מתרחב לסולידגו ולימוניום

החל ב- 19 בנובמבר מרחיבה פלורהולנד נאלדוויק את ה'מכרזים באמצעות תמונה' – נקרא להם בעברית מִכרָז בהָדמַיָה - למוצרים סולידגו ולימוניום בשעון מס' 2. באותו היום יורחבו ה'מכרזים בהדמיה' באלסמיר גם לאיריס ולפרזיה. לרגל שינוי זה מובא כאן מכתבו של מנהל השעונים בנאלדוויק, מר פֵּטֶר ניוּקוֹפּ, שהועבר לאחרונה למגדלי סולידגו ולימוניום בישראל.

ידיעון פלורהולנד - מספר 45 2009

נקבעו נהלים להרחקת מוצרים ללא תמלוגים

כפי שנמסר כאן, הוחלט בפלורהולנד לטפל במניעת מכירתם של מוצרים שיוצרו תוך הפרת זכויות המטפח. הצעד דרוש להגנה על חברי פלורהולנד מפני תחרות לא הוגנת מצד מגדלים שנמנעו מתשלום תמלוגים למטפח, ובכדי להמנע ממסחר במוצרים האסורים על פי החוק. לאחר קבלת ההחלטה העקרונית הכינו בפלורהולנד, עם ארגון המטפחים Plantum NL, נהלי עבודה לביצוע המעקב ומניעת המכירה.

ידיעון פלורהולנד - מספר 44 2009

פלורהולנד יוזמת שינויים במבנה הענף

בזמן האחרון גועשׁת התקשורת של ענפי הצומח בהולנד סביב המשך דרכה של 'מועצת הצמחים' PT, וסביב התפקידים של מוסדות הענף השונים. במגזר הפרחים נמצא ברקע כמובן השינוי הארגוני הגדול שהתחולל עם מיזוג המכרזות הגדולות לארגון קואופרטיבי אחד, וייסוד פלורהולנד החדשה. מאז נשמעות טענות ודעות שונות בדבר הנחיצוּת בהמשך קיומם של מוסדות ארציים שונים (כמו למשל ארגון המכרזות VBN, שהפך לגוף מייצג, והפעילוּת הטכנית שלו מוטמעת בתוך פלורהולנד).

ידיעון פלורהולנד - מספר 43 2009

הצלחה מסחרית ליריד באלסמיר

"המציגים מרוצים, והמבקרים מלאי רשמים"; כך מסכמים את FloraHolland Trade Fair Aalsmeer. במהלך היריד, שהתקיים במכרזת אלסמיר בימים 14, 15, ו-16 באוקטובר נקשרו הרבה עסקאות. כ-600 ביתנים ודוכנים הציגו מבחר עצום של מוצרים מהולנד ומרחבי העולם, ומדור Expo הביא חידושים והמצאות לרוב. לקוחות רבים מאוד בקרו בתצוגות, חלקם